کارگاه آموزشی عمومی سمنان با استادی آقای امین+تولد مسافر مرتضی
جمعه 28 تیر 1398ساعت04:31 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر الهه | ( نظرات )

هشتمین جلسه از دوره سی و هشتم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه: وادی یازدهم و تاثیر آن بر روی من با استادی کمک راهنمای محترم آقای امین و نگهبانی مسافر حسن و دبیری مسافر محمدرضا در روز پنجشنبه مورخ: 1398/04/27 راس ساعت 17 شروع بکار نمود. همچنین در ادامه اولین سال رهایی مسافر مرتضی ره جوی کمک راهنمای محترم آقای امین را در حضور دیده بان محترم آقای مجدیان در کنار یکدیگر با شور فراوان جشن گرفتیم.

ادامه مطلب

هشتمین جلسه از دوره سی و هشتم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه: وادی یازدهم و تاثیر آن بر روی من با استادی کمک راهنمای محترم آقای امین و نگهبانی مسافر حسن و دبیری مسافر محمدرضا در روز پنجشنبه مورخ: 1398/04/27 راس ساعت 17 شروع بکار نمود. همچنین در ادامه اولین سال رهایی مسافر مرتضی ره جوی کمک راهنمای محترم آقای امین را در حضور دیده بان محترم آقای مجدیان در کنار یکدیگر با شور فراوان جشن گرفتیم.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان جلسه تشکر می‌کنم بابت فرصتی که در اختیار بنده قرارداد تا در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت کنم، همین‌طور خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت آقای مجدیان دیده بان محترم بابت تشریف‌فرمایی به شعبه‌ سمنان. اما در مورد دستور جلسه وادی یازدهم، ما باید ببینم که مفهوم و برداشتی که از این وادی داشته‌ایم چیست؟

 به نظر من اگر انسان شده است اشرف مخلوقات، تنها به‌واسطه اختیار نیست چون اختیار به خیلی از موجودات داده‌شده است. مثلاً به حیوانات که می‌تواند حدود قلمروی خود را مشخص کنند و یا جفت خود را برای بقا و نسل برتر داشتن، انتخاب کنند. پس این مقدار اختیار را تمام موجودات دارند. ولی چیزی که انسان را از موجودات دیگر متمایز می‌کند و باعث می‌شود که اشرف مخلوقات نام بگیرد مراتب نفس در او می‌باشد.

 بالاترین مرتبه نفس در حیوانات که باعث می‌شود به درجه بالاتری برسند پایین‌ترین مرتبه نفس در بین انسان‌ها می‌باشد. در انسان شاهد مراتب نفس هستیم. نفس اماره، نفس لوامِه و مطمئنه و این بستگی به آگاهی و دانش فرد دارد که در چه مقطعی از این مراتب نفسانی قرار بگیرد. همان‌طور که همه‌ دوستان به آن واقف هستند دنیا بر پایه اضداد بناشده است. نطفه‌ هر چیز، در طبیعت و در کائنات وجود دارد و چیزی ضد آن وجود دارد، برای مثال وقتی منفی باشد مثبت هم هست. اگر خوبی است بدی هم است و در اینجاست که این سؤال پیش می‌آید که چرا خداوند این‌همه اضداد را در کنار یکدیگر خلق کرد؟ چرا طوری خلق نکرد که همگی در صلح و صفا زندگی کنیم؟ ولی باید این را بدانیم وجود نیروهای اهریمنی و شیطانی و تخریبی در هستی به علت نیروی مکمل لازم و ضروریِ می‌باشد؛ یعنی باید وجود داشته باشد. باید بتوانند یکدیگر را تکمیل کنند. اگر خوبی به‌تنهایی وجود داشته باشد, هیچ معنایی پیدا نمی‌کند باید بدی کنارش باشد تا معنی خوبی را ما درک کنیم. اگر مشکلات در زندگی ما وجود نداشته باشد ما هیچ‌وقت قدر راحتی و آسایش را نمی‌دانیم همه ما انسان‌ها تحت فرمان‌هایی که خداوند اعلام فرموده داریم زندگی می‌کنیم و به حیاط خود ادامه می‌دهیم. این قوانین و فرمان‌ها الهی به‌هیچ‌وجه نابود شدنی نیستند نمی‌شود این‌ها را مخدوش یا تعریفشان کرد. قوانین الهی چه چیزهای هستند؟ دستوراتی که به ما می‌گویند دزدی و ناسپاسی نکنید و خیلی از کارهای ضد ارزشی که شما از من بهتر می‌دانید را انجام ندهید. هر انسانی اگر این‌ فرمان‌ها را محترم نشمارد جزء بی‌دین‌ترین افراد و پیروان اهریمن بشمار می‌رود.

 اهریمن و نیروهای شیطانی به‌صورت القا و الهام کارهای خود را پیش می‌برند. یعنی که نیروهای منفی به زیباترین شکل ممکن ظاهر می‌شوند. ما بااینکه می‌دانستیم مواد مخدر بد است ولی بازهم مصرف‌کننده شدیم. من وقتی‌که مصرف شیشه را شروع کردم به من گفتند که شیشه ماده‌ی مخدر نیست چراکه افرادی که مرفین مصرف می‌کنند با مصرف شیشه آزمایش آن‌ها منفی می‌شود. ویا اینکه شیشه ماده نیروزا است و با مصرف آن می‌توانی زمان بیشتری کارکنی و یا شب‌ها تا صبح درس بخوانی. پس می‌بینید که افکار شیطانی با بهترین شکل ممکن وارد ذهن می‌شوند. در وادی یازدهم گفته‌شده است که مواد مخدر به سه شکل مختلف انسان را به منجلاب می‌کشاند. اول در مورد گیاه خشخاش که یکی از مفیدترین گیاهان داروئی است که اگر در دست طبیب باشد می‌تواند ماده‌ی شفابخش و اگر در دست مردان عادی و ناآگاه باشد زهری شیرین و به‌ظاهر گواراست. مرحله‌ی دوم که وارد زندگی انسان می‌شود خمر است همان‌طور که می‌دانید خمر به معنی پوشش و حجاب و یا هر چیزی که روی اندیشه و تفکر و احساسات انسان را احاطه می‌کند و باعث می‌شود که نتوان زیبایی را از پلیدی تشخیص داد و یا نتوان راه درست را انتخاب کرد خمر محسوب می‌گردد . خمر می‌تواند الکل و یا مواد مخدر باشد و یا افکار منفی باشد. افکار منفی می‌تواند در زندگی انسان تأثیرگذار باشد و جناب مهندس بارها به این موضوع اشاره‌کرده‌اند. و مرحله سوم مواد مخدر صنعتی هستند که به‌عنوان داروهای شفابخش و نیروزا وارد زندگی انسان‌ها می‌شود و انسان را به منجلاب می‌کشانند.

 تنها راهی که انسان می‌تواند از تاریکی‌ها بیرون بیاید یک‌راه است و آن صراط مستقیم و چنگ زدن به فرمان‌ها الهی است که در این وادی به آن اشاره‌شده و توصیه وادی یازدهم اجرا کردن آن‌ها هست.

درادامه نظر شما عزیزان را به سخنان دیده بان محترم آقای مجدیان جلب می نماییم.

خلاصه سخنان دیده بان محترم آقای مجدیان:

از استاد جلسه کمال تشکر رادارم که وقت را در اختیار من قراردادند و از دبیر و نگهبان جلسه هم تشکر می‌کنم . سعی می‌کنم وقت جلسه را زیاد نگیرم. خیلی خوشحالم که امروز در خدمت  شما عزیزان هستم و به بهانه‌ی بازدید از ساختمان جدید  آمدیم خدمتان ، آقای ربیعی  امر فرمودند  که یک‌چند دقیقه‌ای در جلسه صحبت کنم  و من هم اطاعت امر کردم، ولی چون مراسم تولد هم داریم و در این‌جور جلسات معمولاً وقت خیلی تنگ است  سعی می‌کنم زیاد وقت جلسه را نگیرم . در مورد دستور جلسه خوب استاد جلسه صحبت‌های خوبی بیان نمودند.  جام‌های خالی و نیمه‌پر  عاقبت پر می‌شوند . انسان وقتی فی  البداهه به آن برخوردمی کند احساس می‌کند که  این خود ارتباطی به رودهای خروشان و چشمه‌های جوشان ندارد. اولین فکری که در مورد این دستور جلسه به ذهن انسان خطور می‌کند  تلاش کردن است  که رودی که خروشان است راهش را  در بین صخره‌ها باز می‌کند تا به  اقیانوس برسد. این نما دبی از  تلاش است ولی پر شدن یک لیوان خالی و نیمه‌پر چگونه اتفاق می‌افتد؟ من اگر بنشینم و نگاه کنم که  این لیوان نیمه‌پر  من کی پر می‌شود  خوب هیچ‌وقت این‌طور نیست. معمولاً انسان ارتباط بین این دو را باهم پیدا نمی‌کند . این قسمت اول  مربوط به انگیزه است  ما هرکدام هر وقت که   به کنگره می‌آییم یک انگیزه‌ی داریم  معمولاً یا از اعتیاد خسته شدیم یا مشکلات خانوادگی داریم  یا مسائل و مشکلات کاری و یا مالی و...پس باانگیزه می‌آییم و درمان خودرا شروع می‌کنیم .

 پس باید تلاش کنیم تا انگیزه‌ خودمان را  ارتقا بدهیم و آن را بهبود بخشیم.  آن انگیزه‌ ای که من با آن وارد کنگره می‌شوم فقط به دردهمان بدو ورود من به کنگره می‌خورد و نهایتاً  تا همان پله‌ اول جواب‌گو خواهد بود . اگر من انگیزه‌ خودم را ارتقا ندهم نمی‌توانم پله‌های بعدی را بالا بروم و  چه‌بسا اگر این‌گونه جواب داده بود به ما برنامه را می‌دادند و می‌گفتند این برنامه برای 11 ماه بروید و آن را اجرا کنید. چرا گروه‌درمانی روی افراد زیاد و حتی در بسیاری از بیماری‌ها جواب داده است من جمله اعتیاد؟ به دلیل آن آموزش‌هایی است که  در دل آن وجود دارد. ما با این آموزش‌ها درواقع  آگاهی پیدا می‌کنیم؛ مانند کبریتی است که در تاریکی زده می‌شود.  ما یک مقدار اطراف خود را می‌بینیم  و آگاه می‌شویم و از محیط پیرامون خود باخبر می‌شویم که اینجا ستون و یا دیوار است و اگر حرکت کردم در تاریکی به آن‌ها برخورد نمی‌کنم . کنگره 60 نیز کلاً با انسان همین کار را می‌کند. آگاهی که به ما داده می‌شود باعث خواهد شد که حر کت کنیم  و بتوانیم خود را ارتقا ببخشیم.

در ادامه مراسم گل نمادین مسافر ذبیح ا... ره جوی کمک راه نمای محترم آقا مجید و نیز مسافر علی اکبر ره جوی کمک راه نمای محترم آقا فرزاد برگزار گردید.   

 

 در ادامه مراسم اولین سال رهایی مسافر محترم آقای مرتضی را با شکوه فراوان در کنار یکدیگر جشن گرفتیم.

سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر .تخریب بیش از 20سال .آخرین آن تی ایکس قرص b2 .  مدت 14 ماه سفر کردم به کمک راهنمایی آقا امین .روش درمان d s t .داروی درمان شربت ot

آرزو دارم شخصی که مد نظر و نامش در ذهن من است راه و مسیر کنگره را پیدا کند و به کنگره بیاید

خلاصه سخنان مسافر مرتضی:

 اول از همه به خاطر مشارکت هاشون تشکر میکنم که به من انرژی دادند. امیدوارم همه شما هم به این جایگاه برسید و این حال خوب را تجربه کنید. از مهندس تشکر میکنم که این کنگره را بنا کرد تا ما به حال خوش برسیم. از ایجنت محترم,سایت,OT, مرزبانان ونگهبانان و راهنمایان مخصوصا راهنمای خودم تشکر می کنم .از تمام راهنمایان تشکر می کنم که واقعا تلاش می کنند بدون هیچ چشم داشتی. کسانی که به همراه من به تهران آمدند توی گرمای پارسال واقعا تشکر می کنم .از  حسن آقا و همسرشان تشکر میکنم. تازه الان یک ساله دارم زندگی می کنم 20سال از بهترین دوران زندگیم را از دست دادم و نفهمیدم چگونه گذشت و رفت . 

به کنگره که می آمدم به من می گفتند که حس هایت باز می شود ومریضیهایت خوب می شود ،به این حرف ها گوش می دادم ولی باور نمی کردم چون کلا آدم دیر باوری هستم. به این دلیل که سال86 یکبار ترک کردم و به شدت مریض شدم و به افسردگی مبتلا شدم مشکلات معده و... پیدا کردم و حتی دوسال در کنار بهترین پزشکان بودم و وقتی متوجه شدم که ذارم رنج می برم دوباره مواد مخدر را شروع کرد.بعد از8 یا9سال مصرف دوباره به واسظه چند تا از دوستان وارد کنگره شدم ولی به حرف هایشان اعتماد نداشتم و باور نمی کردم ولی به واسطه یک سقوط آزاد متوجه شدم که باز شدن حس و خوب شدن بیماری ها واقعیت دارد و الان یک ساله که دارم راحت زندگی می کنم و به آرامش رسیده ام . امروز یکی از کمک راهنمایان به من گفت برای چی میخندی من 20 سال را با حال بد و عصبانیت گذراندم .الان واقعا خوشحالم و میخندم چون عقده اش به دلم مانده بود.در این یک سال خوشحالم و میخندم و امیدوارم شماها هم لب هایتان پر از لبخند باشد .

خلاصه  سخنان کمک راهنمای محترم خانوم محبوبه:

من خدا را صد هزار مرتبه شکر و سپاس می گویم که امروز در این جایگاه زیبا و مقدس قرار گرفته ام. این تولد را تبریک می گویم در راس به جناب مهندس دژاکام,خانوم آنی عزیز,خانواده بزرگ کنگره60,کمک راهنمای محترم آقا امین ,همچنین تبریک ویژه به مسافر مرتضی.

 خیلی خوشحالم که ایشان را در این جایگاه می بینم.من اگر بخواهم از آقا مرتضی بگویم چیزی جز ادب احترام و متانت نمیتوانم بگویم و این نشانه تعادل یک مسافر و یک انسان است.این روز زیبا را به پسر ایشان آقا کیان تبریک میگویم و بهترین هارا برایش آرزو دارم.همچنین تبریک ویژه برای همسفر عزیز آقا مرتضی، واقعا امروز از ته قلبم خوشحالم امروز فکر می کنم تولد خودم بوده است چون از روز های قبل دغدغه و شور و استرس داشتم و این به خاطر حسی است که به همسفر عزیز خانوم راضیه دارم .این دو عزیز روز اول که به کنگره آمدند همه چیز برایشان خوب بود اما مشکل بزرگی داشتند و این بود که حال دلشان خوب نبود وآرامش نداشتند و درونشان بسیار به هم ریخته بود .اما همسفر خانوم راضیه بسیار گوش به فرمان بودند یعنی قبل از این که حرفی بزنم می گفتند چشم.آمدند آموزش گرفتند و در کنار آموزش خدمت هم کردند و الان با حال خوش و دل خوش کنار شما هستند.در آخر یک پیام و آرزو برای این خانواده دارم:انشالله به حکم پروردگار عالم در سیغل نمودن خود چنان با نیروی خدایی در این راه قدم به سوی عالم نور تجلی بردارید وما در ادامه این راه ،راه بدون بند را برای شما خواستاریم.

خلاصه سخنان هم سفر راضیه

جهان دقدقه هایی است که اگر در پی آن نباشیم به جهان های دیگر سفر خواهیم کرد .خدارا شاکرم که در این جایگاه قرار گرفته ام. از لطف و محبت تمام شما عزیزان تشکر می کنم .از جناب مهندس و خانواده عزیزشان متشکرم که چنین بستری را فراهم کردند تا من در اینجا آموزش بگیرم و به تعادل برسم و خدمت کنم برای خودشان و خانوادشان آرزوی موفقیت دارم.از مرزبان,اسیسنت,نگهبان و کمک راهنمای خودم و مسافرمتشکر می کنم واقعا تغییر را در زندگی خودم می بینم و از همه آنها بی نهایت سپاس گذارم. از همه شما عزیزان که در این جشن تولد شرکت کردید سپاس گذارم و امید وارم همه شما به این جایگاه که من الان قرار دارم برسید.از پدر مادر عزیز ممنونم که باعث شدن به این مکان مقدس بیایم.از راهنمای عزیزم متشکرم. وقتی من به کنگره آمدم کارم شده بود گریه کردن با هر مشارکت و تولد گریه می کردم حالا خوشحالم که می توانم با مشارکت و حرف زدن حال خود را خوب کنم متشکرم از همه شما.

خلاصه سخنان همسفر کیان:

 از مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان تشکر می کنم.همچنین از ایجنت محترم آقای ربیعی و اسیسانت و گروه مرزبانی و نیز از راهنمای پدرم آقای امین و راهنمای مادرم خانوم محبوبه کمال تشکر را دارم و از همه شما عزیزان که در این جشن شرکت نمودید سپاسگزارم و بهترین ها رو برای شما از خداوند آرزومندم.

مرزبان کشیک:مسافر جلال

خدمتگذاران جلسه:

ثبت تصویر:مسافر مجتبی

تایپ متن،تهیه و تنظیم گزارش:مسافر پویا


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سیما شنبه 29 تیر 1398 10:15 ب.ظ
سلام فروان به عزیزان جشن با شکوه و تاثیر گزاری از اولین سال تولد خانم راضیه ومسافرشان آقا مرتضی را شاهد بودیم برایشان بهترین ها را از خداوند میخواهم زندگی توام با آرامش وعشق ومحبت برای خانواده پر مهرتان شاد باشی با تشکر از راهنمای خوبمون خانم محبوبه پایدار باشی.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic