کارگاه آموزشی همسفران و مسافران سمنان - لژیون سردار
چهارشنبه 8 آبان 1398ساعت07:37 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )

جلسه سوم از سری جلسات لژیون سردار کنگره 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه ((ترس از خدمات مالی، به دست آوردن یا از دست دادن)) با استادی کمک راهنمای محترم آقا عماد ده ملائیان و نگهبانی کمک راهنمای محترم آقا امین و دبیری هم‌سفر ام‌البنین در روز پنج‌شنبه مورخ 98/07/11 رأس ساعت 18:45 آغاز بکار نمود.

از حسابگرایانه به عاقلانه رسیدن خودش یک سفر طول و درازی دارد

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان عماد هستم یک مسافر. ممنونم از آقا امین، نگهبان جلسه که استادی جلسه را به من واگذار نمودند.

دستور جلسه: ترس از خدمات مالی، به دست آوردن یا از دست دادن؟

استاد امین دریکی از سی‌دی‌هایش می‌فرماید: انسان یا حسابگرایانه فکر می‌کند یا عاقلانه. ازاین دو حالت خارج نیست ولی از حسابگرایانه به عاقلانه رسیدن خودش یک سفر طول و درازی دارد، یعنی این‌طور نیست که شما با خود بگوئید من از امروز عاقلانه حساب می‌کنم.

درکنگره دقیقاً خدمات مالی هم مصداق حسابگرانه یا عاقلانه حساب کردن است. آقای مهندس دژاکام یک صحبتی دارند که می‌گویند شما اگر باد بکارید طوفان درو می‌کنید، یعنی هر چیزی بکاریم ده‌ها برابر آن را برداشت می‌کنیم. این‌یک واقعیتی است که باید فقط به آن جایگاه عاقلانه برسیم که بتوانیم به این موضوع فکر کنیم و برسیم که یک‌چیزی را از دست می‌دهیم، یک انرژی را الآن از دست می‌دهیم و چندین برابر این انرژی را بعدها می‌توانیم به دست بیاوریم.

توی جزوه جهان‌بینی هم اشاره شد که ما با از دست دادن انرژی هم می‌توانیم لذت ببریم و این دقیقاً مصداق بارز لژیون سردار (مالی) است که ما می‌توانیم در اینجا انرژی از دست بدهیم و لذت ببریم و وعده خداوند دروغ نیست که ما اگر چیزی را بکاریم چندین برابر آن را درو می‌کنیم.

اگر بخواهم از تجربه خودم صحبت کنم این است که من از روزی توانستم پایه‌های مالی‌ام را مستحکم کنم که چیزی را از دست دادم. من الانه هر وقت بی‌پول می‌شوم، اگر کاسبی من به هم بریزد، می‌آیم درکنگره و کارت می‌کشم و اصلاً جزء قوانین من شده است چون می‌دانم اگر اینجا از دست بدهم چندین برابرش را به دست خواهم آورد و به این رسیدم.

در خلاصه سخنان استاد جلسه قبل هم اشاره‌شده بود که ما چه قدر هزینه کردیم و پول‌ها را از دست دادیم و چیزی هم به دست نیاورده بودیم ولی در اینجا هر چیزی را که از دست دادیم ازلحاظ مالی که قابل‌مقایسه با خدماتی نیست که به ما داد چندین برابرش را مابعدها به دست آوردیم.

ممنونم از همه عزیزان که به صحبت‌های من گوش دادند.

آقای رضا ربیعی، ایجنت محترم شعبه:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. تبریک می‌گویم هفته ایجنت و اسیستنت و مرزبان را. اگر بخواهم در مورد دستور جلسه کوتاه بگویم این است که خیلی چیزهایی که ما فکر می‌کنیم این‌جور یا نیست.

توی یکی از پیام‌ها آمده که: حقیقت چیزی نیست که ما می‌بینیم و می‌خواهیم، دقیقاً حقیقت آن چیزی است که ما نمی‌بینیم و نمی‌خواهیم. من فکر می‌کنم دقیقاً همین است. خیلی وقت‌ها ما فکر می‌کنیم چیزی راداریم از دست می‌دهیم درصورتی‌که خیلی وقت‌ها آن چیزی را که فکر می‌کنیم از دست دادیم نه‌تنها از دست ندادیم بلکه خیلی بیشترش را به دست آوردیم و به ما برگردانده می‌شود وقتی برگردانده می‌شود متوجه می‌شویم نه‌تنها از دست ندادیم بلکه یک‌چیزی هم به دست آوردیم. همیشه در کارهای خوب این است که اول باید بپردازیم، بعداً بگیریم.

یک کشاورز اول زحمت می‌کشد، زمین را شخم میزند، بذر را می‌کارد، سرپرستی می‌کند، بعداً به دست می‌آورد. چون او به دست آوردن را می‌بیند و می‌داند به خاطر همین، راحت از دست دادن را قبول می‌کند. ولی چون ما آن به دست آوردن محصولش را نمی‌بینیم الآن برایمان سخت است. عین کشاورزی که می‌خواهد شخم بزند نمی‌داند این درخت میوه می‌دهد یا نمی‌دهد. حالا سخت زحمت آن کار را می‌پذیرد ولی ما اگر مطمئن باشیم که در دنیا هیچ‌چیزی از بین نمی‌رود، خدایی هست و هر کاری می‌کنیم عین آن را به ما برمی‌گرداند آن‌وقت خیلی راحت‌تر این کار را انجام می‌دهیم. آن چیزی که مانع می‌شود که این کاری که من الآن دارم انجام می‌دهم را نتوانم، نداشتن ایمان است و این ایمان نداشتن باعث می‌شود که من در جیب خود دست نکنم وگرنه همه ما اگر بدانیم که ما اگر یک ماشین امشب بخریم صد تومان و فردا شب از ما 200 می‌خرند به هر طریق آن خودرو را می‌خریم.

حال یک‌وقت می‌خواهیم ایمان داشته باشیم، باید چه‌کار کنیم؟ من فکر می‌کنم فقط با انجام دادن. هیچ جور دیگری نمی‌شود به ایمان رسید. تنها آدم‌هایی به ایمان می‌رسند که انجام می‌دهند و هیچ واهمه‌ای ندارند.

در مورد کنگره از خوبی‌هایش هرچه قدر بگویند شاید یک‌ذره شک و باور در شما اتفاق بیافتد ولی به ایمان نمی‌رسید تا زمانی که بیایید و نتیجه را ببینید. به نظر من خداوند یک مال و یا یک مسئولیتی را به ما داده و ما فکر کنیم که مالک آن هستیم ما را به گمراهی می‌کشاند؛ اما اگر بدانیم که مالک نیستیم آن‌وقت قضیه خیلی فرق می‌کند. الآن که در لژیون سردار دورهم نشسته‌ایم، کسانی هستند که ازنظر مالی الحمدالله وضعیت خوبی دارند حال که در وضعیت خوبی هستند یک مسئولیتی هم دارند و مالک آن چیزی نیستند که دارند.

کمک راهنما محترم خانم محبوبه:

سلام دوستان محبوبه هستم یک همسفر. ممنونم از استاد جلسه بابت وقت مشارکت.

به نظر من در این دستور جلسه که ترس از دست دادن هست، خدا را شکر درکنگره هر مسئله‌ای که به ما گفته می‌شود راه‌حل آن را نیز می‌دهند. برای اینکه به ترس خود غلبه پیدا کنیم باید در دل آن ترس برویم حال برای اینکه بفهمم که این ترس درون من بود یا نبود؟

 واقعیت این بود که درون من بود، چون می‌خواستم پول و مال و طلاهایی که چندین سال جمع کرده بودم را بیایم بدهم اما چیزی که من و مسافرم را کمک کرد ایمان بود هرچند این ایمان در اول خیلی کوچک بود اما اول مثل جرقه بود و در آموزش‌های کنگره یاد گرفتیم همه‌چیز در ابتدا مثل ذرات جرقه است. ما باید به سمت ذرات آن جرقه برویم تا بتوانیم به منبع نور برسیم. آن ایمان و آن باوری که در درون من بود خیلی ضعیف بود اما می‌دانستم که باید بیایم و کمک کنم و واقعاً به سمتش رفتم و کم یا زیاد این کمک را انجام دادم و از آن روزبه بعد خوشبختانه به آن منبع نور که همان ایمان قوی‌تر است و آن باور قوی‌تر و آن کمک بیشتر که به کنگره هست دارم به آن می‌رسم. پس به نظر من آدم باید توی دل آن ترسی که دارد برود و اینجا هم که ترس از دست دادن است باید الا نه که ایمان قوی‌تر است بیشتر کمک کنیم که مسلماً باید به آن خواسته قوی‌تر که داریم برسیم و در قسمت دوم دستور جلسه از دست دادن یا به دست آوردن که به نظر من در قسمت آشکار این قضیه ما داریم از دست می‌دهیم اما در قسمت پنهان و در زندگی همه ما واقعاً پشت‌صحنه زندگی‌هایمان را اگر ببینیم خیلی چیزها به دست آوردیم من و مسافرم هم از پارسال تلاشمان را بیشتر کردیم تا بتوانیم امسال هردومان جزء اعضاء لژیون سردار باشیم برای همین هم درآمد ما بالاتر رفت. خداوند سریع الحساب است اگر پاداشی یا جزایی به ما می‌دهد همان لحظه می‌دهد اما گاهی اوقات این‌ها را به چشم می‌بینم و احساس می‌کنیم اما گاهی اوقات نمی‌بینم و نیاز به زمان دارد و باید زمان بگذرد و مطمئناً خیر و پاداشی توی زندگی ما می‌آید.

مسافر آقا کاظم: 

من قبل از اینکه جزء لژیون سردار شوم، هرماه حدود ده میلیون تومان ضرر می‌کردم چون شغلم گاوداری است اما به‌محض عضو شدن در لژیون سردار، ورق برایم برگشت و ماهی حدود دو میلیون سود عاید من می‌شود و این باعث تعجب و حیرتم گشت.

با احترام گرد آورنده : همسفر ام البنین دبیر جلسه


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات