کارگاه آموزشی خصوصی همسفران به استادی خانم طاهره
دوشنبه 18 آذر 1398ساعت05:59 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر شقایق | ( نظرات )


چهاردهمین جلسه از دوره سی و پنجم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی  همسفر خانم طاهره و نگهبانی هم سفر خانم الهه و دبیری همسفر خانم زهرا با دستور جلسه: بنیان کنگره 60  در تاریخ 98/09/18رأس ساعت 16:00 اغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

۱۵ آذر سالروز تولد بنیان کنگره داست .

بزرگان کنگره تشخیص دادند که در این روز دستور جلسه بنیان باشد تا هرسال در چنین روزی که کنگره ۶۰ به وجود آمد یک مقدار راجع به کنگره ۶۰ و این‌که چگونه شکل گرفت صحبت می‌کنیم و بدانیم که با چه شرایطی کنگره به وجود آمد و چه مسائلی طی شد تا به این نقطه امروزی برسیم و امکاناتی فراهم شد تا انسان‌هایی که راه خودشان را گم کردند راه خود را پیدا کنند .

 مواد مخدر و پیدایش آن شاید با خلق انسان برابر باشد چون انسان همیشه احتیاج داشت چیزی استفاده کند که یک مقدار در بعضی لحظات از خودش بی‌خود شود . بعضی‌ها می‌گویند جامعه عاری از اعتیاد شاید جامعه عاری از اعتیاد خیلی جامعه خطرناکی بشود شاید کسی به این قسمت فکر نکرده فرض که مواد مخدر را از این دنیا برداریم منظور مخدرهای طبیعی و سنتی و صنعتی و همه‌چیز که محرک است اگر این‌ها برداشته شود برای جامعه بشری شاید مشکلات زیادی به وجود بیایید چون باید بعضی به خاطر مصرف این مواد در خواب باشند تا خلق خدا از دست آن‌ها در آسایش باشند شاید آدمی که هروئینی می‌شود و تحقیر می‌شود شاید بتید همین‌گونه باشد چون اگر هروئین مصرف نکند ممکن است برای یک جامعه مضر باشد.از آن زمان که مواد مخدر آمد حتی در زمان انسان‌های غارنشین ولی چیزی که مهم بود هیچ راه‌حل منطقی برای درمان اعتیاد وجود نداشت و تا همین دالان نیز وجود ندارد.گروهی در آمریکا ببر اساس تحقیقات ویلیام معتقد برددمان دارویی هستند و گروهی متعدد به درمان غیر دارویی که به اعتقاد من هردو گروه در اشتباه هستند چون هر گروه یک قسمت مسئله را دیدند.

ترک فراوان است ولی راه درمانی برای اعتیاد نیست فردی به درمان برسد و دیگر وسوسه نداشته باشد و مشکلش باغ اعتیاد حل شود و دیگر خوابشی خوب شود افسردگی‌اش برطرف شود و در مسائل زناشویی مشکلی نداشته باشد.

کنگره می‌گوید به عقاب‌ها بپرید عقاب‌ها شمارا به بلندای آسمان می‌رسانند با مگس‌ها نپرید چون شمارا به سطل زباله می‌برند.کسی که سفرش خراب است می‌خواهید با این آدم دوست بشوید یک آدم حال خراب که هنوز نتوانسته بعد از دو یا سه سال به درمان برسد با این فرد دوست می‌شوید.

صدها چراغ دارد و بی‌راهه می‌رود *** بگذار بیفتند و ببیند سزای خویش

اعتیاد چیزی نیست که فقط برای کشور ما باشد در تمام دنیا وجود دارد شاید فکر کنم چرا خداوند این گیاهان و مواد مخدر را آفریده با توجه به این‌که این گیاهان مثل تریاک و کوکائین خواص دارویی دارند شاید اگر نبودند مشکلات زیادی به وجود می‌آمد چون یک سری از افراد در اثر مصرف مواد کمبودهای موجود در سیستم درونی بدن خود را جبران می‌کنند و اگر مواد نبود و این افراد استفاده نمی‌کردند حتماً اتفاقات دیگری می‌افتاد ما مضرات وجود مواد را در دنیا دیدیم اما تابه‌حال نبودن مواد را تجربه نکرده‌ایم که ممکن است چه مشکلاتی را به وجود بیاورند . 

برای درمان اعتیاد هیچ‌گونه راه‌حلی وجود نداشت و برای ترک آن صدها را وجود دارد و فقط یک مسیر وجود دارد و راه‌حل که منطق با علم و دانش و تجربه باشد مطلبی علمی که در بوته آزمایش قرار گیرد و نتیجه بدهد . مهندس بنیان‌گذار کنگره نیستند بلکه بنیان و ریشه آن هستند دلیل فلسفی وجود کنگره ۶۰ روش درمان کنگره ازنظر فیزیولوژی است قوانین کنگره ازنظر قانونی طراحی شد در بیماری مربوط به جهان‌بینی نوشته شد و سیستمی که باید کنگره را بچرخاند و همان سیستم اداری را به وجود آورد . در حال حاضر در هیچ‌گونه به‌عنوان لژیون نداریم راهنمایانی که امتحان می‌دهند و از مراحل سخت عبور می‌کنند نداریم و ورزش را در هیچ گروهی به این وسعت نداریم و دیده‌بانان و راهنمایان و کمک راهنمایان و مرزبانان که در حال خدمت هستند و هیچ‌گونه حقوقی نمی‌گیرند و داوطلبانه کار می‌کنند . حرمت کنگره را به نگارش درآوردیم تا فضای امنی برای آموزش داشته باشم این سال‌ها فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است . در این راه فقط لطف و کمک خدا شامل حال من بود و هرگز ناامید نشدم  . حدود سال ۱۳۷۷ آقای فلاح دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر آن زمان بود که ایشان به جلسات کنگره دعوت شدند که وقتی در عمل انجام‌شده قرار گرفتند و در اعلام سفرها متوجه شدند که مواد مخدر با تیپرینگ قابل‌درمان است و ما را حمایت کردند . آقای مهندس می‌فرمایند به این خاطر این هفته را بنیان کنگره گذاشتیم نه به خاطر این‌که تولد من است به خاطر این‌که تازه واردین چگونه شکل گرفتن کنگره را بدانند همان‌طور که هفته راهنمایان راداریم هفته مرزبان و ایجنت و اسیسانت راداریم تا در این هفته‌ها با مسئولیت‌ها و تلاش‌های این عزیزان آشنا شویم و از آن‌ها قدردانی کنیم یا هفته دیدبان اگر این هفته را نمی‌گذاشتیم هیچ‌کدام از ما دیدبان را نمی‌شناختیم و نمی‌دانستیم کارشان چیست.

در مورد بنیان کنگره که چگونه شکل گرفت و چگونه به وجود آمد الآن که بیش از بیست سال از عمر کنگره می‌گذرد از چه مشکلاتی عبور کردیم از چه سدهایی گذشتیم  و چه کسانی کمک کردند تا به این شکل درآمد و ارزشش را بدانند فکر نکنند یک سازمان دولتی است که بودجه دارد و شروع به کارکرده است.خدا را شکر الآن کنگره در بهترین وضیعت است و ما راه صحیح درمان اعتیاد را پیدا کردیم . سال‌ها با تریاک در شرایط سخت کارکردیم البته مسئولین کمک کردند چون  نتیجه را دیدند . 

پیام مرزبان کشیک خانم شهین:

دوشنبه مورخ 98/09/25 جشن گل ریزان را در شعبه داریم 

آزمون داخلی راس ساعت 15 برگزار می شود

 اعلام آمادگی کمک راهنمایان جهت پذیرش رهجو

در ادامه انتخابات نگهبانی برگزار شد که خانم شقایق به عنوان نگهبان دوره جدید انتخاب شدند

اهداء گل نمادین  توسط اسیستنت محترم خانم سمانهبه همسفران ورود به سفر دوم (همسفر نرجس ره جوی خانم عاطفه ، همسفر ام البنین ره جوی خانم مریم ، همسفر الهه ره جوی خانم افسانه ) با  نوشتن 40 تا سی دی 

خدمتگذاران جلسه

مرزبان کشیک : همسفر خانم شهین

عکاس: هم سفر خانم فاطمه ره جوی کمک راهنما خانم فاطمه لژیون دهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات