گزارش لژیون - کمک راهنمای محترم خانم مرضیه- لژیون هفتم
چهارشنبه 20 آذر 1398ساعت09:30 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر نفیسه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

گزارش لژیون هفتم

تاریخ جلسه:98/09/18 دوشنبه

موضوع لژیون:مدل قلعه عقل

استاد لژیون:کمک راهنمای محترم خانم مرضیه

سخنان کمک راهنمای محترم خانم مرضیه:

نفس دارای ذراتی هستند که هر تلاشی بر آن هست یا شهر یا کشور هر شخصی و هر آدمی که یک خواسته برای خودش تعیین می کند.نفس ذراتی را تشکیل داده است و نفس ذرات و خواسته های متفاوتی دارد یک خواسته خشم یا محبت یا نفرت و....است.اما چیزی که اهمیت دارد که خواسته های هم جنس دور هم جمع می شوند.وقتی وارد کنگره می شویم و می گویند راهنما انتخاب کنید و ما به آن طرف نمی گوییم که آن راهنما را انتخاب کن و وقتی خودش راهنما را انتخاب کرد می بیند که واقعا حس آن ها هم مثل او است.

چیزی که تصمیم گیرنده است یا فرمانی را صادر می کند عقل است ونفس نیست.عقل دستور می دهد این خواسته اجرا شود و یا نشود.

عقل با مغز  فرق دارد جایگاهی در جسم ما ندارد.وقتی انسان می میرد مغز از کار می افتد ولی عقل پا بر جاست.اگر بخواهیم مثال بزنیم وقتی در خواب هستیم فکر می کنیم که ما حرف نمی زنیم ولی در خواب حرف می زنیم.یا اینکه چگونه خواب هایی که می بینیم به یادمان می ماند؟این عقل است که این کار را انجام می دهد.

عقل صور پنهان است.اگر ما یک شهر را در نظر بگیریم انسان های مختلفی در آن زندگی می کنند.یک فرد حاکم است و در جایگاه بسیار خوش آب و هوا فرمانروایی می کند باید آن قدر دیگران مهم شوند که خود را به عقل برسانند.و حالا ببینیم چگونه خود را به عقل می رسانند.

باید از یگ نگهبانانی عبور کنند آن نگهبانان دانایی هستند.اگر از دیدگاه علمی به این قضیه نگاه کنیم در سد خونی مغز یک سری مویرگ های ریز و جود دارند و آن  قدر فشرده اند که شمرده نمی شوند.یک پرده و حفاظ را ایجاد کردند یک سری اجزایی که ریز هستند از این مویرگ ها عبور می کنند.هر چیزی از این سد عبور نمی کنند مثلا غذا یا آب و.... اما مواد مخدر یا قرص های روان گردان و افکار و اندیشه منفی از سد عبور می کنند این نگهبانان تلاش می کنند که آنها وارد نشوند.

یک سری نگهبانان به اسم دانایی تلاش میکنند که چه خواسته ای عبور کند و یا عبور نکند.دانایی جایگاه بالایی است.اگر خواسته ای از نگهبانان عبور کند و دانایی تشخیص می دهد که آن خواسته ها وارد شوند و یا نه.

دانایی وعقل هر دو در ارتباط هستند:

دانایی چیزی نیست مگر قدرت تشخیص ماهیت خواسته ها در هر لباس و در هر شکلی که باشند.

بعضی مواقع دانایی گول می خورد بعضی خواسته ها نا معقول است و دانایی را گول می زنند و نگهبانان اجازه ورود می دهند.باید در تصمیم گیری در زندگی ذره ذره دانایی بالا برود آن وقت می فهمد که این خواسته ها خوب است یا نه؟

دانایی بعضی چیزها با تجربه کردن آن ها بدست می آید.دانایی انسان ها ذره ذره بالا می رود.وقتی یک اشتباهی کردیم نباید دوباره آن را تکرار کنیم ولی ما انسان ها فراموش کار هستیم و دوباره آن اشتباه را تکرار می کنیم.ولی اگر دانایی من بالا برود دیگر آن را انجام نمی دهم.

تفکر و تجربه و آموزش مثلث دانایی است.این سه ضلع دانایی را تشکیل می دهند و چیزهایی که روی خط آن قرار می گیرند می توان تشخیص داد که آیا این ها درست است یا نادرست.مثل شناخت هستی که خارج از مثلث قرار می گیرند و ما قابل به تشخیص آن ها نیستیم.عقلی که درست کار کند راجع به همه چیز نظر نمی دهد.

در مورد مثلث دانایی موثر باید گفت که این سه ضلع هم اندازه رشد کرده اند.مثلث دانایی متساوی الاضلاع نیست که هر سه ضلع با هم رشد کرده باشند.اما مثلث دانایی موثر متساوی الاضلاعی می باشد که تمام اضلاع آن به یک اندازه رشد کرده اند.

مشارکت ها:

همسفر فریبا:نفس کلا تعیین موجودیت می کند و خواسته دارد.آن خواسته را می شناسیم و حرکت می کنیم و تلاش می کنیم.در لژیون هم خواسته داریم و تلاش می کنیم  و در رشد و توسعه هستیم .در هر سازمانی هم افرادی که در آن سازمان هستند تلاش می کنند و خواسته دارند.

بر مبنای خواسته ای که داریم دور هم جذب می شویم وبر مبنای فردی قرار می گیریم که همدیگر را جذب کنیم.منشأ حرکت نفس است و فرمان اصلی را عقل صادر می کند.

همسفر طاهره:تصور من قبلا این بود  که عقل با مغز مثل هم هستند.اما عقل با مغز کاملا فرق دارد.مغز جایگاه عقل است.این که خواسته ای که صادر می شود اجرا شود یا نشود در دست عقل است.

همسفر شوکت:عقل مانند فرمانروایی است و این قلعه دارای نگهبانانی است که از عقل  نگهداری و حفاظت می کنند.عقل هر خواسته ای را اجرا نمی کند باید آن خواسته معقول باشد در غیر این صورت نگهبانان اجازه نمی دهند.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی، اخبار داخلی گروه خانواده،

برچسب‌ها: مدل قلعه عقل،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم جمعه 22 آذر 1398 06:17 ب.ظ
دود و سپاس فراوان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic