کارگاه آموزشی خصوصی همسفران با استادی اسیستانت محترم خانم سمانه
دوشنبه 25 آذر 1398ساعت05:39 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر نفیسه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلقدومین جلسه از دوره سی و پنجم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی اسیستانت خانم سمانه و نگهبانی هم سفر خانم افسانه و دبیری همسفر خانم محبوبه با دستور جلسه: جشن گلریزان در تاریخ 98/09/25رأس ساعت 16:00 اغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر که فرصت پیدا کردم که در کنگره حضور پیدا کنم و یک گل‌ریزان دیگر را تجربه کنم.

حدود یک یا دو ماه است که زمزمه گل‌ریزان و لژیون سردار در شعبه ما هست و در لژیون‌ها صحبت می‌شود و هم در رابطه با این امر مقدس صحبت می‌کنند. از فواید آن می‌گویند، از حس‌های خوبی که به آن‌ها هدیه شده می‌گویند تا کسانی که تجربه نداشته در دلشان جوشش به وجود بیاید که آن‌ها هم تجربه کنند.

ما چه باشیم و چه نباشیم د تمام هستی، امور خیر در حال جاری شدن است. کنگره یک کار الهی می‌کند و خداوند و نیروهای الهی حمایتشان می‌کنند. چه باشیم و چه نباشیم اهداف آقای مهندس نتیجه خواهد داد و به ثمره خواهد نشست؛ اما خیلی خوش‌بختیم که این سفره پهن‌شده است و این فرصت به ما داده‌شده است که ما هم بتوانیم در این گل‌ریزان شرکت کنیم و به‌اندازه توان خودمان سهم داشته باشیم.

آقای مهندس خودشان هم می‌گویند که در این مسئله هیچ اجباری نیست؛ و یک دعوت است و یک دعوت مقدس است که ما می‌توانیم شرکت کنیم و یا شرکت نکنیم. ولی اگر شرکت کنیم اول و آخر برنده خود ما هستیم و حال بماند که چه اندازه بخشش در قلب ما اثر می‌گذارد. چقدر در مسیرها اثر می‌گذارد، چقدر گشایش می‌آورد، چقدر باعث می‌شود از موانعی که نمی‌دانیم قرار است در مسیر ما به وجود آید و ما بی‌خبر هستیم، ما را بلند می‌کند و جلو می‌برد.

واقعاً ثروتمند بودن به میزان دارایی انسان‌ها نیست. بلکه به میزان بخشندگی آن‌ها است. امیدوارم که جلسه خوب و پربرکتی داشته باشیم و این خبر را به آقای مهندس بدهیم که هم‌سفران سمنان در کنارتان هستیم تا به اهداف کنگره برسید.

کنگره شصت‌یک NGO هست که به فعالیت خودش ادامه می‌دهد. آقای مهندس همیشه در صحبت‌های خودشان به این نکته اشاره می‌کنند که اگر پول نداشته باشیم به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانیم به فعالیت خودمان ادامه بدهیم. ما در کنگره پول و دانش و متخصصینی که بتوانند این دانش را به دیگران منتقل کنند می‌خواهیم. اعضاء کنگره یک خانواده هستند، اگر این‌گونه به قضیه نگاه کنیم برای کمک کردن یا هزینه کردن مبلغی، یا برطرف کردن مشکلی هیچ‌وقت تعلل نمی‌کنیم. همه ما اعضاء یک خانواده هستیم و برای پیشبرد اهدافمان تک‌تک ما باید زحمت بکشیم و تلاش کنیم.

باید هم از مال و هم از جان خودمان بدهیم. باید بذل و بخشش داشته باشیم، اگر بخشیدید مال شما برکت پیدا می‌کند. وعده خداوند دروغ نیست یک ریال بدهی خدا ده ریال می‌رساند. اگر ببخشیم زندگی ما رو به روشنایی و آرامش می‌رود. گل‌ریزان همان سنتی است که در ایران باستان وجود داشته است. گل‌ریزان یعنی کمک به سایر انسان‌ها.

باید با تمام توان در این قضیه شرکت کنیم به قول آقای زرکش که گفتند هر کسی یک عدد کوانتومی دارد و اثر انگشتمان با هم متفاوت است همه‌چیز ما با یکدیگر متفاوت است. من هم باید در محبت و بخشش با دیگران متفاوت باشم.

در پیام انتخابات می‌خوانند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهند مگر آن قوم خواسته‌های نامعقول خود را کنار بگذارند. هر شعبه یک قوم است که این خانواده وقوم باید توانایی داشته باشد که خودش را تغذیه کند، ازنظر مالی و...

آقای مهندس می‌فرمایند: یک شعبه باید خودش حرکت کند و خودش را بسازد، اگر بخشش و گذشت و شاکر بودن را کسی نیاموزد هیچ‌چیز نیاموخته است.

من وارد کنگره شده‌ام و حالم خوب شده است و باید ارزش آن را بدانم از همه مهم‌تر این است که باید بهای حال خوب و سلامتی خودم را بپردازم و این قانون کائنات است و هیچ‌چیز رایگان نیست.

هفته گل‌ریزان هفته شکر گذاری است و طرف مقابل ما خداوند است و باید از خداوند تشکر کنیم. اگر توانستیم دست در جیب خودمان کنیم و از آن چیزی که داریم ببخشیم در آن هنگام خداوند به ما می‌بخشد.

کنگره درحال‌توسعه است و این توسعه نیاز به هزینه دارد. علم کنگره یکسان است، اما اعضاء یک شعبه در هر جهتی که حرکت کنند دست خودشان است و اعضاء هر شعبه در پایداری و بقاء و توسعه و حفظ شعبه خود تلاش می‌کنند.

مهم نیست که پولدار باشیم یا بی‌پول. مهم این است که چه کسی هستید و چقدر قدرت دارید. شما می‌توانید ثروت را به وجود بیاورید و این بستگی به شما دارد.

آیه های زیادی در قرآن وجود دارد که در مورد بخشش و انفاق گفته شده مثلا در سوره بقره گفته شده :کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می کنند همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه، یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس بخواهد دو یا چند برابر می کند.

در آیه ای دیگری از سوره بقره گفته :شیطان، شما را (به هنگام انفاق) وعده فقر و تهیدستی می دهد  ولی خداوند وعده «آمرزش» و «فزونی» به شما می دهد .

یک مسئله مهم این است که در صراط مستقیم صبر و دیگری داشتن قلب و دل بزرگ است. این خیلی مهم است که دل بتواند ببخشد و گذشت کند.

ساکنین درست باعث شدند ما از هیچ به همه‌چیز برسیم. خیلی‌ها می‌گویند ما خوب شدیم و می‌روند، یک عده‌ام می‌گویند ما خوب شدیم و می‌خواهیم دیگران هم خوب شوند. دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما می‌کاریم تا دیگران بخورند. وعده خداوند دروغ نیست و خداوند گفته است اگر از اموال خود ببخشی اموال شما چند برابر می‌شود.

در آخر از لژیون سردار و هم‌سفر مریم از لژیون چهارم بابت تزئین سالن برای جشن گل‌ریزان تشکر می‌کنم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید از همه شما عزیزان ممنونم.   

از خانم سمانه و خانم سیما و مرزبان عزیزمان خانم شهین ممنونیم. امیدوارم که لذت برده باشید.

اعلام آمادگی کمک راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو

تاریخ آزمون:98/10/30

آزمون شماره ۴

منابع آزمون:وادی ۶و۷-چهارده مقاله از صفحه ۲۳۶الی صفحه ۲۹۶-

سی دی های( امواج بازدارنده ذهن،از فرمانبرداری تا فرماندهی،طلب ظلم ،کلسیم)

آزمون راس ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد.

دریافت کمک های نقدی و چک و تعهدی توسط اعضاء محترم لژیون سردار(همسفران سمنان)

همسفر خانم شهین با نواختن دف در بین مراسم شور و نشاطی دیگر به این مراسم بخشید ، لژیونها به قید قرعه حاضر می شدند و مبالغ واریزی خود رااعلام نمودند.

لژیون دهم کمک راهنما خانم فاطمه

لژیون یکم کمک راهنما خانم آرزو

لژیون هشتم کمک راهنما خانم محبوبه

لژیون چهارم کمک راهنما خانم افسانه

لژیون سوم کمک راهنما خانم عاطفه

لزیون هفتم کمک راهنما خانم مرضیه 

لزیون پنجم کمک راهنما خانم لیلا

لزیون ششم کمک راهنما خانم مهین

لژیون دوم کمک راهنما خانم مریم

لژیون یازدهم کمک راهنما خانم هما

لژیون نهم کمک راهنما آزاده 

اسیستنت و گروه مرزبانی محترم

پیشکسوتان محترم شعبه 

همسفران عزیزی که به تازگی به کنگره پیوستند و عزیزانی که در قبل در کنگره حضور داشتند.

همسفران کوچک که خودشان ترجیح دادند در کنار دیوار بنشینند و شاهد مراسم باشند.

در ادامه مراسم همسفران محترم با شیرینی و شیر کاکائو پذیرایی گردیدند.

تزئین سالن شعبه توسط همسفران 

عکس دسته جمعی همسفران در روز جشن گلریزان

خدمتگزاران سایت

    مرزبان کشیک خانم زری

                           

خدمتگزاران جلسه :

خانم آرزو کمک راهنما (مهماندار)

خانم مریم از لژیون چهارم (میکروفون گردان)

خانم هما کمک راهنما (مسئول پذیرایی)

عکاس:همسفر ام البنین رهجوی خانم مریم از لژیون دوم          

            

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم چهارشنبه 27 آذر 1398 08:42 ق.ظ
جشن بسیار بسیار خوب و پر انرژی و لذت بخشی بود.از تمامی کسانی که زحمت کشیدند و این روز خوب رو برنامه ریزی کردند کمال تشکر را دارم.خدا قوت
همسفر سیما سه شنبه 26 آذر 1398 10:43 ب.ظ
با سلام خدمت مرزبان و اسیستنت ودیگر عزیزان شعبه جشن گلریزان را به نحو احسنت ساماندهی کردند وخسته نباشید به خانم ام البنین وبچه های سایت که جشن را به تصویر کشیدند خداقوت
سه شنبه 26 آذر 1398 06:45 ب.ظ
سلام وخدا قوت به اسیستنت محترم وخسته نباشی به مرزبانان گرامی وهمه کمک راهنماهای گرامی وهمه کسانی که در برگزاری جشن گلریزان کمک کردند خیلی عالی بود سپاس
همسفر هاجر بهشهر سه شنبه 26 آذر 1398 05:19 ب.ظ
سلام خدمت همسفران عزیز شعبه سمنان و تبریک بابت این جشن بزرگ
تشکر از اسیسانت محترم بابت مطالب خوبشون و خداقوت به هر سه بزرگوار
انشالله همسفران عزیز همیشه شاد وتندرست باشید
سلام ویژه خدمت خانم مریم کریم پور عزیز و دوست داشتنی و دختر گل انیتا جون از راه دور بوسه به دستهاتون میزنم وباتمام وجودم دوست تون دارم
ارزوی بهترینها برای همه شما عزیزان
همسفرالهه لژیون2 سه شنبه 26 آذر 1398 02:30 ب.ظ
سلام خداقوت خیلی خیلی تشکر و قدر دانی میکنم از اسیستنت محترم و دوست داشتنی خانم جمالی.ومرزبانان عزیز که بسیار زحمت کشیدند.از همسفران لژیون سردار بسیار ممنون و سپاس گذارم که زحماتی را انجام دادند تا جشن به خوبی پیش بره.خیلی جشن باشکوه و خوبی بود و با حس خوب و سالم برگزار شداز عکاس محترم و خانم نویسنده عزیز بسیار ممنون که زحمت کشیدند .خدا رو شکر......
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic