کارگاه آموزشی لژیون سردار نمایندگی سمنان 98/10/12
چهارشنبه 25 دی 1398ساعت07:00 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )

جلسه هفتم از سری جلسات لژیون سردار نمایندگی سمنان با استادی کمک راهنمای محترم آقای میثم جمالی و نگهبانی کمک راهنمای محترم آقا امین رفیعی و دبیری همسفر ام‌البنین با دستور جلسه: (گلریزان چگونه گذشت؟) در روز پنج شنبه  مورخ 98/10/12 رأس ساعت 15:00 آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد: 

سلام دوستان میثم هستم یک مسافر. ممنونم از همه اعضاء به‌خصوص لژیون سردار که وارد لژیون سرداری شدند و این لژیون شکل گرفت و من فرصت خدمتی این لژیون را پیدا کردم.

صحبت‌ها را که دبیر محترم داشتند می‌خواندند من آرشیوهایم باز شد از اولین گل‌ریزانی که در شعبه سمنان برگزار شد. کسی در این جمع نیستند، زمانی که دیده‌بان آقای خان آمده بودند و گل‌ریزان برگزار شد و یک هزینه اضطراری بود که باید جمع می‌شد و یکی از دیده‌بان آن زمان آقای محسن خان به سمنان آمده بودند و دیگر کم مانده بود که یکی از خانه یک‌چیزی را بیاورد روی میز بگذارد. یکی انگشتر درآورد، یکی گوشواره درآورد، یکی ساعت خودش، هر چیز بود و یکی پول می‌داد و هر چه پول خرد هم توی جیبشان بود بالای میز گذاشتند و خدا را شکر خیلی عالی برگزار شد و دو سال بعدازآن دستور جلسه گل‌ریزان شکل گرفت. ما در وادی‌ها وقتی به گره‌ای می‌رسیم و می‌خواهیم آن گره را حل کنیم مثل این قفل‌های گاوصندوق است که دزدها گوشی می‌گذارند و می‌چرخانند و می‌چرخانند بعد یک‌دفعه یک تیک صدا می‌کند و در اکثر فیلم‌ها نشان داده می‌شود که آنجا رمز گاوصندوق که یک عدد است مشخص می‌شود. وادی‌ای که کد رمزش با این دستور جلسه ما که گل‌ریزان چه گذشت شاید این دستور جلسه مربوط به گل‌ریزان امسال باشد اما اینکه گل‌ریزان قبلی چه شد که الآن رسیدیم به این مرحله؟

ما یک وادی به نام وادی نهم داریم که اصل این است که می‌گوید نقطه تحمل زمانی به وجود می‌آید که تکرار منظم در طول پارامتر زمان است. لژیون سردار نه‌تنها در شعبه سمنان بلکه در کل شعبه‌ها رشد داشته برای اینکه تکرار منظم شد. چند سال است که پشت سر هم تکرار شد و در طول پارامترهای مشخصی که سالی یک دستور جلسه مربوط به لژیون سردار است؛ اما چه شد که به این روز زیبا رسیدیم؟ چه شد که این‌قدر لذت‌بخش بود؟

به نظرم این لژیون باید خیلی زودتر بعد از جشن گل‌ریزان برگزار می‌شد چون مثل جشن قهرمانی است مثل این است که تیمی که می‌برد و می‌آیند در رختکن شادی می‌کنند و مصاحبه می‌کنند و دور همدیگر می‌نشینند اینکه می‌گویند چه‌کار کردند. آن حسی که دستور جلسه امسال گل‌ریزان داشت و آن عملی که انجام شد و آن حسی که به وجود آمد، شبیه همان دو تا بال بود که در مسافرها و هم‌سفران به وجود آمد یکی بال باور وایمانی است که به وجود آمد و یکی بال ظرفیتی است که در مسافرها و هم‌سفران و در اعضاء به وجود آمد که برنامه‌ریزی کردند برای 6 ماه دیگر یا سه ماه دیگر که بتوانند در جشن گل‌ریزان شرکت کنند. یک سال در اردو گل‌ریزان شد 6 یا 7 سال پیش. یکی از راهنمایان خیلی جالب گفت. گفت آقا من توان مالی‌اش رادارم مثلاً دو میلیون کمک کرد و رفت بالا مشارکت کرد و گفت من توان مالی‌اش رادارم اما توان دلی‌اش را ندارم که دست در جیبم کنم تا بیشتر از این بخواهم پرداخت کنم. حالا این چرخید و چرخید دومرتبه 60 یا 70 نفر رفتند بالا و گفت آقا توان دلی ما زیاد شده باز دو میلیون دیگر هم رویش گذاشت.

امسال هم همین‌طور بود. خیلی‌ها به این خودباوری رسیدند و خیلی‌ها به این باور رسیدند که من هم می‌توانم و خیلی‌ها به این باور رسیدند که من باید بتوانم و این‌یکی از ویژگی‌هایی بود که امسال خیلی قشنگ بود و خیلی زیبا بود و این باور و این ظرفیتی که در مسافرها و هم‌سفران این دستور جلسه زیاد کرده بود خود ما عاملش بودیم، خود لژیون سردار. باعث شد که این لژیون‌هایی که مرتب شکل گرفت، دستور جلساتی که مرتب آمد، مهمانانی که آمدند، استادانی که صحبت کردند و پچ‌پچ‌هایی که اعضاء لژیون سردار در گوش سایر اعضاء داشتند و ترغیب کردند و باعث شد تا ما هفته خیلی خوبی را داشته باشیم و قطعاً آن تکرار منظم و پارامتر زمان بازهم به ما کمک خواهد کرد و بازهم باعث شد تا ما بیشتر به کنگره کمک کنیم و بیشتر به کنگره خدمت کنیم. من صحبت خاص دیگری ندارم. از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید ممنونم.

اسیستنت محترم سمنان، خانم سمانه جمالی:

سلام دوستان سمانه هستم یک هم‌سفر. خدا را شکر، خیلی خوشحالم که بار دیگر دورهم جمع شدیم. تبریک می‌گویم به اعضاء جدید. گل‌ریزان چگونه گذشت؟ کوتاه، مفید، مختصر، خیلی عالی گذشت. برای هم‌سفران این‌طور بود که یک حرکت خیلی بزرگی در هم‌سفران زده شد و آماری که آقای امیر حسن از جشن پارسال درآورده بودند در جشن گل‌ریزان قسمت هم‌سفران پارسال حدود سی‌وسه میلیون تومان جمع شده بود اما امسال این رقم به هشتادوشش میلیون تومان رسیده بود و این رشد خیلی خوبی را نشان می‌دهد خدا را شکر می‌کنم واقعاً که در این مرحله و در این زمان من وارد لژیون سردار شدم. آقای مهندس دیروز فرمودند که اعضاء لژیون سردار به 1800 نفر رسیدند و خدا را شکر که من جزئی از این 1800 نفر هستم و خدا را شکر که ما یک نفر داریم از جمع 80 نفر دنوری که در کنگره 60 هستند و واقعاً به ایشان تبریک می‌گویم  و همان‌طوری که آقای جمالی گفتند این‌که در هم‌سفران واقعاً ظرفیت به وجود آمد و آن باور شکل گرفت که هر کس می‌تواند و بیشتر به کنگره ایمان آوردند که این راه و این مسیر که هر چه بدهیم از آن‌طرف پس می‌گیریم حال درست است که همه به این نیت ندادند ولی مطمئناً بازخوردش در زندگی‌هایمان هست. ما درسته که 6 میلیون مبلغی نیست که هرکدام از ما دادیم و حتماً صد برابر آن به زندگی ما برمی‌گردد چون من خودم همان مبلغی که در طی مدت و به‌مرور داشتم می‌دادم این مبلغ کم هی روی آن بیشتر و بیشتر آمد و یک قانون در کائنات است که هر چه بیشتر بدهیم از آن‌طرف پس می‌گیریم و آن بذری است که بکاریم آن بذر را درو می‌کنیم و خدا را شکر توی نمایندگی سمنان این اتفاق بذر را لژیون سردار کاشت و امروز شاهد رشد لژیون سردار هستیم. سال قبل لژیون سردار در هم‌سفران دو نفر بودند اما امسال 8 نفر شدند و این را به فال نیک می‌گیریم. من گزارشی که داشتم برای آقای زر کش می‌فرستادم آقای زر کش خیلی از این بابت خوشحال بودند که هم‌سفران سمنان رشد خیلی خوبی کردند. تبریک می‌گویم به همه عزیزان. امیدوارم همه اعضاء لژیون سردار به جمع ما بپیوندند و روزبه‌روز لژیونمان بزرگ و بزرگ‌تر شود. ممنونم.

هم‌سفر محترم ، ام‌البنین:

سلام دوستان ام‌البنین هستم یک هم‌سفر. ممنونم از استاد بابت وقت مشارکت که به من دادند به نگهبان هم خدا قوت عرض می‌کنم و امروز هم آخرین جلسه‌ای است که در خدمت شما هستم و امیدوارم سال‌های آینده بتوانم دوباره عضو لژیون سردار شوم و به جمع شما بپیوندم.

در مورد این دستور جلسه توی کنگره همه‌چیز خیلی زیباست من تنها جایی که توانستم خیلی برداشت در زندگی خودم داشته باشم توی کنگره 60 است حال هر چه جایگاه‌ها بالاتر می‌رود آموزش‌ها بیشتر می‌شود و اینکه انسان بیشتر تفکر و اندیشه می‌کند. من در لژیون سردار فکر می‌کنم خیلی اطلاعات من بالا رفته و فکر می‌کنم آموزش‌هایم بالاتر رفته و احساس می‌کنم دل من دارد بیشتر برای کنگره می‌تپد و این معجزه لژیون سردار است. توی این زمانه و در این بدبختی و فشار اقتصادی که در کشور ما همه دچارش شدیم اعم از تورم و گرانی باعث شد که مردم دست‌ودلشان خیلی بترسد و خیلی راحت نیایند پول را خرج کنند اما در کنگره من فکر کردم چون به خاطر گرانی بنزین و مسائلی که پیش‌آمده بود و جناب مهندس مراسم گل‌ریزان را به تعویق انداختند گفتم شاید این مراسم را کنسل کنند چون هم جو متشنج بود و هم اینکه فکر می‌کردم مردم نمی‌توانند بیایند پول بدهند اما جشن امسال جور دیگری رقم خورد و خیلی بیشتر آمدند. به این فکر کردم که چگونه این‌طور شد؟ فهمیدم وقتی راه حقیقت باشد این‌گونه می‌شود و این باعث افزایش ایمان اعضاء کنگره 60 شد حال که ایمان بیشتر شود من هیچ‌چیزی نمی‌ترسم اینکه تورم باشد یا قحطی باشد. چون با آموزشی که در کنگره گرفتم و به دانایی و آگاهی رسیدم که خداوند روزی‌رسان است و همه‌چیز دست خداوند است پس من هم بادل و جانم می‌بخشم و ایمان‌دارم که خداوند نگهدار من است. در جشن گل‌ریزان امسال من عکاس این جشن بودم در جشن این‌قدر وجد سراپای وجودم را گرفته بود که من فقط از اول تا آخر جلسه برای عکس گرفتن و از تمام زوایا عکس گرفتن تلاش می‌کردم و خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم که در کنگره قرار گرفتم و اینکه بازهم خدا را شکر می‌کنم که توانستم در لژیون سردار یک مدتی باشم و آن آموزش را بگیرم. ممنونم.


مسافر محترم آقا امیر حسن:

سلام دوستان امیر هستم یک مسافر. ممنونم استاد محترم بابت وقت مشارکت که به من دادید به سایر دوستان هم خدا قوت عرض می‌کنم. من هم به‌نوبه خودم گل‌ریزان امسال را برایم به‌یادماندنی بود یعنی تک‌تک بچه‌های لژیون سردار زحمت کشیدند. من خودم زیاد دنبال کار نرفتم. چون خودم تجربه این کار را داشتم و دوست داشتم بچه‌ها انجام بدهند و من فقط اشاره‌ای کوچک در مورد هر کاری می‌کردم. می‌دیدم که بچه‌ها خیلی خوب دارند خدمت می‌کنند و خیلی مراسم پرانرژی بود من این‌طور گل‌ریزان را ندیده بودم. سال اول که طبق صحبت‌های استاد محترم که فرمودند آقای خان آمده بودند واقعاً همین‌طور بود منتها در آن سال فکر کنم مبلغ 700 هزار تومان جمع شده بود و خود من در آن سال 150 هزار تومان داده بودم و آن‌هم دوبه‌شک بودم اما امسال بچه‌ها را دیدم که چنان باذوق و شوق مبالغشان را دادند و باانرژی ای که از مشارکت یکدیگر گرفته بودند داشتند بچه‌ها را دعوت می‌کردند و این‌ها همه از آموزش‌های کنگره 60 است که داریم می‌بینیم. من این آرامشی که دارم حس می‌کنم همه بچه‌ها دارند به این نقطه می‌رسند و این خیلی جای خوشحالی است. یک خدا قوت ویژه هم به خانم جمالی می‌گویم در گروه هم‌سفران خیلی قشنگ این انرژی را تقسیم کردند و در لژیون سردار توانستند بیشتر دعوت کنند و به نظر من این دعوت‌ها یک دعوت خیلی خوبی است چون کسی که برای خدمتگزاری نیامده باشد و در هر قسمت در کنگره 60 نمی‌داند که چه آرامشی دارد و نمی‌داند که چه چیزی را می‌خواهد به دست بیاورد اما زمانی که باعث می‌شود تا بیایند و آن انرژی که می‌گیرند برای همیشه در ذهن طرف می‌ماند چون من خیلی این تجربه‌ها را داشتم و خیلی خدمت‌ها را ممکنه به‌زور هم شده به من داده باشند اما انرژی‌های خاصی را گرفتم اما الآن همیشه سعی می‌کنم یک خدمتگزار واقعی باشم چه در کنگره و چه در بیرون از کنگره. ممنونم.

مسافر محترم، آقا کاظم:

سلام دوستان کاظم هستم یک مسافر. ممنونم از استاد بابت وقت مشارکت که به من دادید و به دبیر و نگهبان هم خسته نباشید می‌گویم. به نظر من بچه‌هایی که آمدند عضو لژیون سردار شدند به این امید نیستند که بعداً برداشت کنند چون به نظر من برداشت‌هایشان را کردند و الآن آمدن جبران خسارت کنند. قانون یازده را نگاه می‌کردم اصلاً انتظار نداشتم که پول جمع شود چون بعضی‌ها دستشان برای هزار تومان هم می لرزه اما نمی‌دانم چه شد که امسال لژیون سردار این‌قدر پربار و خوب برگزار شود؟ من خیلی خوشحالم. من برداشت‌های خودم را کردم و امیدوارم که بقیه بچه‌ها که عضو لژیون سردار شدند برداشت‌های خودشان را داشته باشند. ممنونم.

مسافر محترم، آقا حمید:

خیلی خوشحالم که وارد جمع شما شدم و از اعضاء لژیون سردار شدم دارم سعی می‌کنم انشا الله که به‌جاهای بالا هم برسم. خیلی ممنونم.

مسافر محترم آقا مهدی:

من هم خیلی خوشحالم که امسال در این جشن شرکت کردم و واقعاً بچه‌ها زحمت کشیدند و خیلی انرژی گرفتم و خیلی لذت بردم انشا الله که همیشه مستدام و پایدار باشید. ممنونم.کمک راهنمای محترم ،هم‌سفر خانم هما:

سلام دوستان هما هستم هم‌سفر فرزاد. در مورد شادی که آقایان این شادی را زیاد داشتند. البته خیلی خوشایند بود و نشانه آن پای‌کوبی انرژی خیلی خوبی بود که گرفتند. در مورد اینکه این اتفاق افتاد اینکه امسال این دو قسمت شدنش خیلی خوب بود؛ یعنی ما در همان قسمت اول که شش میلیون واریز کردیم بعد که به قسمت دوم رسیدیم احساس می‌کنم دو یا سه ماه بعد مابقی‌اش اسبابش فراهم شد و زمینه‌اش جور شد، بااینکه فکر نمی‌کردیم که بشود اما شد. البته در قسمت اولش من نیت کرده بودم به خاطر همین جشن گل‌ریزان که می‌گویم دو قسمت شدند فکر می‌کنم نتیجه بهتری دارد و در قسمت اول یک شوری را با خودش می‌آورد و قسمت دوم عملیاتی‌تر می‌شود در کل فکر می‌کنم امثال یک مثلث خیلی کمک کرد تا این اتفاق افتاد. یکی تلاش اعضاء بود تلاش عزیزانی مثل آقای ربیعی ایجنت محترم و خانم سمانه اسیستنت محترم که واقعاً بنده شاهد این تلاش بودم شاید از نزدیک نبود ولی از دور شاهد این تکاپو بودم تا این قضیه اتفاق افتاد و این موج به ما رسید. همین‌طور آقای امین و آقای محمدجواد هم خیلی تلاش کردند و از تلاش تک‌تک اعضاء به‌خصوص شما 4 نفر عزیز خیلی ممنونم چون بیشترین سهم را در این اتفاق داشتید. اعضاء لژیون سردار هم بیشتر حس نمودند و صحبت‌ها نسبت به سال‌های پیش در این خصوص بیشتر بود حرفش را بیشتر می‌شنیدم و دعوت بیشتری می‌شدیم و این فکر می‌کنم خودش نتیجه بسیار خوبی دارد یکی هم دعوت اساتید مختلف به شعبه به نظرم خیلی در بالا بردن معرفت و جهان‌بینی شعبه داشت و درنهایت آن شوری که در جشن گل‌ریزان با آن فضا و انرژی خود اعضاء بالا رفته بود حس خیلی خوبی داشت من فکر می‌کنم این مثلث خیلی کمک کرد و در هم‌سفران این کمک امسال دونیم برابر بیشتر شده و خیلی عالی بود و ذوق کردم این باعث خودمداری و بالا رفتن مدار همه شعبه می‌شود و تک‌تک ره‌جوها و اعضاء و کمک راهنماها این اتفاق در زندگی‌شان می‌افتد که به خودشان می‌آیند که چرا این وضعیت نباید در زندگی ما باشد؟ من می‌توانم این باشم، من جزء لژیون مالی شدم و بهترین اتفاقی که در این دوماهه لژیون سردار برایم افتاد این‌قدر صحبت از کمک کردن و داشتن شد که اصلاً من حواسم پرت شد که گرانی آمده، بنزین گران شد یک‌چیزهایی بالا و پایین شده و کلاً حواسم در زندگی از این قصه پرت شد و همه‌اش فکر می‌کردم باید بیشتر جمع کنیم، راه‌های سرمایه‌گذاری پیدا کنیم، وارد بردارهای بالاتری شویم و این‌ها خیلی برایم خوشایند بود امیدوارم که برای همه اعضاء اتفاق بیافتد که قطعاً هم می‌افتد و خدا را بابت این عمل شکر می‌کنم. ممنونم.

مسافر محترم ،آقا احسان شهابی:

خدا تشکر می‌کنم که امروز در کنار هم هستیم تبریک عرض می‌کنم به اتفاقی که در هفته گل‌ریزان گذشت و همه شاهدش بودیم و به‌درستی خانم هما اشاره کردند که اتفاق درستی بود که افتاده و این اتفاق به خاطر لژیون سردار بود که قبلاً شکل‌گرفته و اتفاقی که برایم در لژیون سردار افتاد شخص آقا امیر حسن، آقا رضا، آقا امین، آقا محمدجواد خیلی تلاش کردند شاید این اتفاقی که در این‌یک دو سال که برایم اتفاق افتاد اگر در لژیون سردار قرار نمی‌گرفتم این لذت دنوری را من تجربه نمی‌کردم اتفاقی که برایم افتاد این بود که یک تیم زحمت کشیدند اما آن گل دقیقه 90 را من زدم و آقای گل من شدم وگرنه زحمت‌ها را کل گروه کشید و من توان مالی داشتم و استفاده کردم و به نام من تمام شد اما واقعاً از همه بچه‌ها تشکر می‌کنم و خیلی حالم خوب است و خیلی اتفاقات خوب برایم رقم خورد و خدا تشکر می‌کنم و امیدوارم سال آینده بتوانم این را ادامه بدهم و دنورهای بیشتری در شعبه داشته باشیم. ما می‌توانیم و اگر بخواهیم می‌شود و یکی از خواسته‌های جدی ما باشد من خیلی کار سختی نکردم و توانایی مالی‌اش را داشتم و اتفاق افتاد در حد توانم بود، اما به‌غیراز دنوری من، اتفاقات جالب زیادی افتاد. یکی اینکه آقا حمید از سفر اول خیلی سریع آمد و وارد لژیون سردار قرار گرفت و از الآن این اتفاق افتاد مثل آقا مهدی که از سفر اول وارد لژیون سردار شدند امسال خیلی چشمگیر بود و این برای من جالب بود و جناب مهندس در هفته گل‌ریزان فرمودند کمک راهنمایانی که لژیون دارند لزومی ندارد که در لژیون سردار بیایند و امسال دیدیم کمک راهنمایان زیادی به لژیون سردار آمدند و این‌یک بشارت خیلی خوبی است که امسال یک لژیون سردار خیلی خوبی داریم آقای مجدیان فرمودند یک تیمی از فرماندهان مالی که دغدغه مالی کنگره راداریم امسال گروه ما خیلی قوی‌تر شد. گروه پارسال ما خیلی خوب بود و شش‌دانگ بود نتیجه‌اش آقا گلی من بود اما مطمئنم که در ادامه این تیمی که الآن دورهم جمع شدیم و انرژی‌هایی که می‌گذاریم و این حس مشترکی که داریم مطمئناً نتیجه‌های خیلی خوبی خواهد داشت و لژیون سردار خیلی خوبی هم خواهیم داشت و ما باید از این موقعیت و شرایط استفاده بکنیم و شادی هم در حد یک هفته و یا دو هفته‌اش خوب است اما ما باید دغدغه‌هایمان را بیشتر کنیم و دنبال هدف‌های بعدی‌مان باشیم و دنبال این باشیم که در مرحله بعد باید دنبال چه هدفی باشیم. چند بار در لژیون سردار گفتیم که چه می‌خواهیم و یک ساختمانی داشتیم که باید تمامش می‌کردیم حالا این ساختمان با این پول‌ها جمع‌وجور می‌شود حال باید به این فکر باشیم که تجهیزات آنجا به چه صورتی شکل می‌گیرد و سال بعد هم دغدغه‌هایمان نباید کم شود و ادامه بدهیم. بچه‌هایی مثل آقای امیر حسن شاید در لژیون سردار نبود اما زحمات خیلی زیادی کشید این عزیزان من را به لژیون سردار دعوت نمودند و سری اول آقا امین و آقا امیر حسن دست من را گرفتند و این عزیزان یک الگوی خوب برای من بودند و حال خوب الآن من، نتیجه این حرکت بود ما باید اتفاق‌های خوب را بیشتر کنیم. ممنون و متشکرم.


آقای رضا ربیعی: ایجنت محترم سمنان:

همان‌طوری که شما گفتید ما یک گروه هستیم و از همدیگر باید انرژی بگیریم وقتی‌که یک نفر صحبت می‌کند و من نگاهش کنم بیشتر انرژی می‌گیرم تا اینکه نگاهش نکنم. هرکدام از دوستان که مشارکت می‌کنند اگر طوری باشد که همدل باشند برای همین در لژیون به این صورت می‌نشینیم. آن امکان باشد انرژی خیلی بیشتری از همدیگر می‌گیریم.

من هم به سهم خودم از دوستانی که امسال در جشن گل‌ریزان شرکت کردند، کمک کردند و به‌اصطلاح جشن خیلی خوبی داشتیم گل‌ریزان خیلی خوبی داشتیم به‌نوبه خودم تشکر می‌کنم و در قسمت مسافرها و هم‌سفرها رشد خیلی خوبی داشت و نشان می‌دهد که اعضائی که در این لژیون بودند نسبتاً کارشان را خوب انجام دادند و رشد بیشتری داشته اگر ماها کارمان را خوب انجام دهیم مطمئناً سال بعد هم رشد خیلی بیشتری داریم چون اعضاء بیشتری هم خواهند آمد. مبلغی که جمع شد خوب بود ولی انتظار شخص من بیشتر بود انتظار داشتم مبلغی جمع شود که ساختمان را بتوانیم تمام کنیم ممنونم از آقا احسان که دنور شدند و خیلی این حرکت مؤثر بود. ما تصمیم داریم که یک‌چیزی بسازیم که یک ساختمانی باشد که برایمان به مدت 50 یا صدسال کار کند و هدف این نیست که با مبلغ کم سروته قضیه را جمع کنیم چون ما می‌خواهیم شاهد رهایی خیلی از افراد باشیم پس باید خوب هزینه کنیم. قبلاً قرار نبود شوفاژ نصب کنیم اما الآن جزء برنامه قرار گرفت یا بعضی از کارهای دیگر. روی نمای ساختمان نمی‌خواستیم کارکنیم اما حالا می‌خواهیم کارکنیم یکجاهایی را باید خوب بسازیم برای همین یکجاهایی می‌ماند و بعدازاین باید برای بقیه کارها کمک شود درهرصورت به‌نوبه خودم خیلی تشکر می‌کنم. امیدوارم که بقیه بچه‌ها هم به جمع ما بپیوندند.

اما در مورد اینکه گل‌ریزان چگونه گذشت؟ فراموشی یکجاهایی نعمت است و یکجاهایی هم خیلی بد است و یکجاهایی هم حکمت است. درست است که همه ما زحمت کشیدیم و به اینجا رسیدیم اما تمام شد. نباید در آن مراسم و گل‌ریزان غرق بشویم همان‌طوری که از اوایل آن عزیزانی که زحمت کشیدند فاتح گل‌ریزان که نتیجه خودش را داد ما هم از همین الآن شروع کنیم برنامه داشته باشیم مشارکت کنیم که انشا الله بتوانیم سال دیگر از همین‌که هستیم هم بهتر باشیم گل خیلی قشنگ است و خیلی خوب است چند روزی آدم گل را می‌بیند لذت می‌برد ولی خوبی‌اش به این است که پژمرده می‌شود اگر پژمرده نمی‌شد شاید زیاد جالب نبود و هرکدام از ما هم که در این کار مشارکت کردیم به نظرم مثل گل باید رفتار کنیم درست است و خیلی کار قشنگی کردیم ولی یک یا دو هفته شادبودیم و خیلی خوب بود ولی باید بیشتر از این و بعدازاین زحمت بکشیم و این اعتماد را داشته باشیم. دلیل آمدن من به کنگره سیگاری بود که در دست پسرم دیدم بعدها که علت را از پسرم پرسیدم که چرا سیگار می‌کشید؟ گفت دیدم تو که وضع مالی‌ات خوب است داری مواد هم استفاده می‌کنی خب چه اشکالی دارد که من هم بکشم. چون ظاهر قضیه را می‌دید.

حال من مطمئنم، مطمئنم که خیلی‌های دیگر مثل پسر من، من را نگاه کردند و رفتند طرف اعتیاد. پس بدانید هرکدام از ما که وضع ما خوب است و می‌توانیم مشارکت کنیم از آن‌هایی که وضعشان بدتر بوده خیلی بیشتر خسارت زدیم. پس الآن داریم جبران خسارت می‌کنیم خیال نکنیم آمدیم کار شاقی راداریم انجام می‌دهیم. نه داریم جبران خسارت می‌کنیم و بدانیم و نظرم در مورد سی‌دی‌هایی که گوش می‌کردم این است که دریکی از سی‌دی‌های مهندس فرمودند آن چیزی که عقل را بالا می‌برد آرامش فکر است. کسانی که می‌آیند در لژیون قرار می‌گیرند و یک مبلغی را می‌دهند به خاطر اینکه جبران خسارت می‌کنند آرام می‌شوند و عقلشان بهتر کار می‌کند و نتیجه بهتری در زندگی‌شان می‌بینند. این نیست که من صد تومان دادم بیاید 200 تومان دیگر هم به من بدهد نه. شاید صد تومان دیگر هم از من گرفته شود شاید این‌طوری باشد ولی عقلم کار می‌کند که درجاهای دیگر راحت‌تر زندگی می‌کنم و عمل می‌کنم. درهرصورت بخواهم مشارکتم را جمع‌بندی کنم دو تا نکته را بگویم. هم تشکر می‌کنم به سهم خودم از خودم و از شما و یاد خودم بی اندازم که دارم جبران می‌کنم. دارم خسارت‌هایی که زدم را جبران می‌کنم هر که بامش بیش برفش هم بیشتر. نکته دیگر اینکه ما حداقل 400 تومان احتیاج داشتیم تا این ساختمان تمام شود اما چیزی که جمع شد نقدی 240 میلیون بوده. انشا الله بعدازاین هم این همتی که داشتیم را بازداشته باشیم و انشا الله این کار را به سرانجام برسانیم. ممنونم.


در پایان مراسم انتخاب نگهبانی و دبیری دوره جدید برگزار گردید که  مسافر آقای علی شهابی با بیشترین رأی به عنوان نگهبان دوره جدید انتخاب شدند و همسفر راضیه جندقیان به عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.
با احترام تهیه و تنظیم : دبیر جلسه هم سفر ام البنین ره جوی خانم مریم از لژیون دوم

عکاس : همسفر خانم راضیه ره جوی خانم محبوبه از لژیون هشتم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرالهه لژیون دوم جمعه 27 دی 1398 11:59 ق.ظ
سلام وخداقوت
انشالله همیشه موفق و پیروز باشید.
و به علی آقا و راضیه عزیزم تبریک میگم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic