کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان -جشن همسفر
پنجشنبه 26 دی 1398ساعت06:21 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر نفیسه | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دوره یازدهم سری کارگاههای آموزشی عمومی ویژه همسفران  و مسافران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه با استادی اسیستانت محترم خانم سمانه و نگهبانی کمک راهنما خانم لیلا و دبیری کمک راهنما خانم افسانه با دستور جلسه:  جشن همسفر در تاریخ 98/10/26 رأس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سمانه هستم همسفر میثم :

خداروشکر که امروز توی این جایگاه هستم و خدمت میکنم .تشکر می کنم از آقای مهندس بنیان کنگره ۶۰ که با تفکر خودشون دستور جلسه ای را با عنوان جشن همسفر قرار دادند ،تبریک می گویم به سرکار خانم آنی،خانم کماندار عزیز و استاد امین و خانم شانی ،به همه همسفران عزیز و خانواده بزرگ کنگره ۶۰ تبریک می گویم.

وقتی وارد کنگره می‌شویم به شخصی که در وضعیت نامتعادل‌تری قرار دارد ازنظر فیزیکی جسمی و روانی نیازمند این است که اول دست او را بگیریم مسافر اطلاق می‌شود.

وقتی زلزله اتفاق می‌افتد اولین نفراتی که ما باید به آن‌ها کمک کنیم کسانی هستند که مجروح شدند و لبه پرتگاه قرار دارند و هرلحظه ممکن است جان خودشان را از دست بدهند. پس وقتی ما وارد کنگره می‌شویم درواقع مجروحی را آورده‌ایم که هرلحظه ممکن است از بین برود، بنابراین اولین نفری که باید موردتوجه قرار بگیرد مسافر است و همسمفر در اولویت دوم است.


در دنیا جایزه اسکار را به بازیگران نقش مکمل می‌دهند. چراکه به این درک رسیده‌اند که اگر بازیگران نقش مکمل که نقش خودشان را خوب بازی نکنند، بازیگران اصلی جایزه اسکار را نمی‌توانند دریافت کنند. بنابراین اگر هم‌سفر نتواند به‌خوبی حرکت کند مسافر نیز نمی‌تواند به‌درستی حرکت کند.

استاد امین در سی دی نقش هم‌سفر می‌فرماید نقش هم‌سفران در کنگره ۶۰ مانند نقش بازیگران مکمل است.

هدف آقای مهندس از اینکه بخش هم‌سفران را در کنگره راه‌اندازی می‌کردند این بود که همان‌گونه که سطح هلم و دانش یک مسافر بالا می‌رود خانواده و هم‌سفر او هم با او پیش بیاید و دوگانگی بین آن‌ها به وجود نیاید و یک مسافر راحت‌تر می‌تواند در کنگر سفر کند.

وقتی یک هم‌سفر کنار مسافرش قرار می‌گیرد، برای این نیست که نگهبان مسافرش باشد، نه. و نه اینکه بار مصرف‌کننده‌اش را مثل قبل بر دوش بکشد. وقتی یک هم‌سفر وارد کنگره می‌شود باید تغییر را از خوش شروع کند و روی فکر و اندیشه خودش کار کند. چون اگر من هم‌سفر بلد بودم چگونه رفتار کنم که الآن اینجا نبودم. خیلی چیزها از ندانستن‌های ما و از روی دلسوزی‌هایمان بوده و اینکه بار مسافران را به دوش کشیدیم. پس وقتی هم‌سفر می‌شویم نباید بار مسافرمان را به دوش بکشیم و دائماً کنترلش کنیم و در خانه دائماً بگوییم سی دی نوشتی و یا دارو خورده‌ای؟ و او را زیر ذره‌بین بگذاریم.

خدا را شکر که هم‌سفران به این واسطه وارد کنگره شدند، که دانش و آگاهی خودشان را بالا ببرند که بتوانند به مسافرشان کمک کنند. در کنگره یاد می‌گیریم که روی خودمان کارکنیم و یا اینکه دوربین روی خودمان باشد. و تجسس نکنم.

آموزشی که مسافر می‌بیند قابل‌لمس‌تر از هم‌سفر است چون OT مصرف می‌کنند. و ما تغییرات را احساس می‌کنیم. اما این موضوع در هم‌سفران کمی نامحسوس‌تر است چون هم‌سفر OT مصرف نمی‌کند.

هم‌سفر بودن آموزش به‌مراتب سنگین‌تر از مسافر به همراه دارد. به لطف جناب آقای مهندس یک هم‌سفر زمانی که پنج ماه از حضورش در کنگره می‌گذرد چهره‌اش روشن می‌شود. و رفتار و کردار و برخورد و لباس پوشیدن او و...تغییر می‌کند. یک هم‌سفر قوت قلب مسافرش است. هر هم‌سفر در ۴ جایگاه قرار می‌گیرد، خواهر یا مادر و یا همسر و یا دختر. که در هرکدام جنس رابطه‌ها تفاوت دارد.

مسئله مهم این است که افرادی که باهم پیوند محبت دارند همان‌قدر که می‌توانند همدیگر را احیا کنند همان‌قدر هم می‌توانند همدیگر را تخریب کنند. برای اینکه بتوانند به هم کمک کنند باید دانش این کار را داشته باشند، به همین دلیل هم‌سفرها به کنگره می‌آیند تا آموزش‌های لازم را کسب کنند و به تعادل و حال خوش برسند و بتوانند اول به خودشان بعد به مسافرشان کمک کنند تا سفر خوبی داشته باشند.

نگوییم هم‌سفر من به کنگره نیاید من درست سفر می‌کنم نه این‌طور نیست هم‌سفر با عشقی که دارد وقتی می‌آید تازه نیروهای الهی مسیر حرکت شمارا هموار می‌کند. اگر هم‌سفری به مسافری که سفرش را خراب می‌کند حرفی می‌زند یا به قول خودمان گیر می‌دهد مسافر باید از این مسئله خیلی خوشحال باشد چون هنوز این هم‌سفر عاشق مسافرش است. وای به آن روزی که هم‌سفر نسبت به شما بی‌تفاوت شود و برای او مهم نباشد، آن موقع باید ناراحت باشید. مسافرانی که هم‌سفر دارند ماندگارتر هستند. از مسافرم تشکر می‌کنم و الآن که به گذشته نگاه می‌کنم، می‌گویم خدا را شکر که مسافرم مصرف‌کننده شد تا من بتوانم به کنگره بیایم و لقب هم‌سفر را داشته باشم. واقعاً هم‌سفر بودن لیاقت می‌خواهد. هم‌سفر بودن هم سخت و هم سهل است اگر آموزش بگیریم و سرمان در کار خودمان باشد سهل و اگرنه سخت است.

جشن هم‌سفر برای این است که هم‌سفر درک شود، خداوند این قدرت و توانایی را در وجود یک هم‌سفر گذاشته که هم درد و رنج خودش را به دوش بکشد و هم درد و رنج مسافرش را، و به این دلیل است که جایگاه هم‌سفر را جشن می‌گیریم.ما هم‌سفران به روش کنگره درمان شدیم و هر چه می‌گذرد حال‌وروز و اخلاق و کردارمان بهتر می‌شود. گاهی اوقات هم‌سفران گردوخاکی به پا می‌کنند، این را بگذارید به خاطر عشق زیادشان، برای اینکه از صدمه زدن مسافر به خودش جلوگیری کند این کار را می‌کند و خودش را سپر بلای مسافر می‌کند. یعنی خودشان جلو می‌ایستند حرف هم می‌شنوند و خودشان را به دردسر می‌اندازند و جلوی تخریب‌های بد مسافر را می‌گیرند.

هم‌سفران خودشان را به آب‌وآتش زدند و کنار مسافرشان ماندند که ثابت کنند ما هم می‌خواهیم این زندگی پابرجا باشد و در ادامه مشخص می‌شود افرادی که صبر و استقامت می‌کنند به آرامش می‌رسند.

علم کنگره در سخت‌ترین افراد نفوذ می‌کند و آن‌ها را تبدیل به فرشته‌های آسمانی می‌کند؛ و امروز فرشته‌های آسمانی در کنگره خیلی زیاد هستند.

همه هم‌سفرانی که اینجا هستند دوستتان داشتند و به‌پای شما ایستادند. گاهی حتی با تمام بدخلقی‌هایشان فقط می‌خواستند به شما کمک کنند.

امروز اینجا هستیم تا به همسفرانمان بگوییم سپاس برای اینکه می‌توانستی بروی ولی ماندی. سپاس برای اینکه همه‌جا حمایتم کردی.

هم‌سفر با عشق گذشت خودش به مسافر کمک می‌کند، اگر هم‌سفر عاشق نباشد نمی‌تواند تحمل کند. شاید در ابتدا فقط به خاطر مسافرش بیاید ولی در ادامه متوجه می‌شود که هیچ‌کس به جزء خودش نمی‌تواند به او کمک کند و باید روی خودش کار کند. چون وقتی حال هم‌سفر خوب باشد می‌تواند خوب بودن و انرژی خودش را منتقل کند.

کنگره یک‌زبان مشترک است بین مسافر هم‌سفر.خوش به حال مسافرینی که هم‌سفر دارند و مسیر درمان برای آن‌ها هموارتر می‌شود. هم‌سفر قوت قلب مسافر است و می‌بینیم که مسافرینی که هم‌سفر دارند خیلی حرف برای گفتن دارند.

سپاس گذار و شکر گذار بودن را در کنگره یاد می‌گیریم ویاد می‌گیریم از کسانی که به ما کمک کردند تا حالمان خوب شود تا الآن بتوانم از زندگی لذت ببرم تشکر کنم.

در کنگره یاد می‌گیرم روی خودم کارکنم چون به قول آقای مهندس هم‌سفر در اینجا بعضی‌اوقات از یک مصرف‌کننده هروئین یا شیشه حالشان بدتر است 

یک هم‌سفر خوش را فراموش کرده بود و زمانی که به کنگره می‌آید اگر درست پیش برود و سفر خوبی داشته باشد متوجه می‌شود سال‌هاست که خوش را فراموش کرده و می‌تواند خودش را دوباره پیدا کند.

من فکر می‌کنم غیر از تبریک و شادباش، این دستور جلسه تلنگری بود که من با خودم فکر کنم آیا یک هم‌سفر واقعی هستم و یا واقعی جلوه می‌دهم چون نقاب زدن آسان است.

امیدوارم امروز مسافران به بهترین نحو از هم‌سفران تقدیر و تشکر کنند. آقای مهندس گفته‌اند که بعداً در کار نیست و همین امروز باید قدردانی شود. چون هم‌سفرانی که امروز اینجا هستند ثابت کردند که عاشق مسافران خودشان هستند و به خاطر مسافران پای همه‌چیز ایستاده‌اند.پیام مرزبان کشیک:

ورزش پارک طالقانی در تاریخ 98/10/27 تعطیل می باشد.

ورزش پارک ۸شهریور سمنان تاریخ 98/10/27 راس ساعت ۸ صبح برقرار می باشد.


اهدای گل نمادین توسط اسیستانت محترم خانم سمانه برای ورود به سفر دوم همسفر طاهره رهجوی کمک راهنمای محترم خانم محبوبه

مشارکت مسافران و همسفران کنگره 60 به مناسبت جشن همسفر

خدمتگزاران جلسه:


خدمتگزاران سایت:


مرزبان کشیک:همسفر زری


عکاس:همسفر راضیه از لژیون هشتم و همسفر فاطمه از لژیون دهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی فریدپور شنبه 28 دی 1398 10:44 ق.ظ
سلام وخداقوت به همه همسفران شعبه سمنان جشن زیبا وخوبی بود تشکر ازاسیستانت شعبه ومرزبانان گروه خانواده بابت اداره جلسه
همسفر مریم شنبه 28 دی 1398 09:19 ق.ظ
خدا قوت به تمام اعضای سایت و گروه برگذار کننده ی جشن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات