اولین جلسه لژیون مجازی سردار مورخ : 98/12/25
پنجشنبه 21 فروردین 1399ساعت06:00 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر راضیه | ( نظرات )
بنام خالق یکتا
این جلسه نهمین جلسه از سری جلسات لژیون مجازی سردار نمایندگی سمنان با استادی کمک راهنمای محترم خانم محبوبه و نگهبانی مسافر گرامی علی آقا و با دبیری همسفر راضیه با دستور جلسه : نقش راهنما و در لژیون سردار (رشد و توسعه کنگره 60) در روز یکشنبه مورخ : 98/12/25 راس ساعت 15:30 آغاز بکار نمود .

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان محبوبه هستم هم‌سفر.

با آرزوی سلامتی برای شما عزیزان

دستور جلسه این هفته لژیون مجازی سردار: نقش راهنما در لژیون سردار (رشد و توسعه کنگره 60) است. به نظر من راهنما در کنگره بیشترین تأثیرگذاری و اثرگذاری را می‌تواند داشته باشد چون درواقع تربیت ره‌جو که سازندگان آینده هستند بر عهده یک راهنما قرار دارد یک راهنما درواقع نماد باغبانی است که بذر در دست اوست و بستر را آماده می‌کند تا این بذر کاشته شود و مسئول رشد آن بذر است و به آن نور و آب می‌دهد تا آن بذر به بار بنشیند و محصول خوبی بدهد پس نقش یک راهنما خیلی مهم است و اهمیت این نقش آن‌قدر زیاد است که مهندس دریکی از سخنانش فرمودند: اثری که یک راهنما می‌تواند در کنگره داشته باشد از یک‌دیده بان بیشتر است پس من به‌عنوان یک راهنما نقش خودم را باور داشته باشم که همین باور داشتن نقشم می‌تواند به من راهنما کمک کند در انتقال آموزش در کنگره فقط هدفمان رهایی و درمان نیست درصورتی‌که مهم‌ترین هدف، بالاترین هدف است اما مهندس فرمودند کنگره برای رشد و توسعه نیاز به یک مثلث دارد و این مثلث 1-نیروی متخصص 2- علم 3 –ازنظر مالی است که باید این‌ها را مدنظر بگیریم؛ که اگر هر شعبه‌ای بتواند این سه ضلع را رشد دهد مسلماً به رشد و توسعه خوب نزدیک می‌شود پس من هم به‌عنوان یک راهنما این مثلث را هدف قرار دهم متوجه می‌شوم وظیفه من فقط آموزش دادن و انتقال علم به ره‌جو نیست بلکه وظیفه من در ضلع دیگر هم خلاصه می‌شود و آن اینکه ازلحاظ مالی و ازلحاظ خدمت کردن مالی ره‌جوها به کنگره، باید آن‌ها را آماده کنم و این آموزش را به آن‌ها بدهم و در لژیون خودم ایجاد فرصت کنم. سالی یک‌بار برای جشن گل‌ریزان انتقال آموزش مالی به ره‌جو نخواهم اکتفا کرد بلکه به‌طور مکرر در این مورد در لژیون صحبت خواهم کرد. نقش یک راهنما در لژیون سردار چه تأثیری می‌تواند داشته باشد؟ مهم‌ترین اثری که خود راهنما در لژیون سردار عضو باشد می‌تواند تأثیر بگذارد، تأثیر عامل بودنش است یعنی ما داریم که می‌گویم موعظه باید عامل باشد تا مؤثر واقع شود یعنی انجام دهنده کار باشد. همه راهنمایانی که امروز در لژیون سردار هستند این پارامتر عامل بودن رادارند و می‌توانند تأثیر زیادی بر روی انتقال آموزش به ره‌جویان داشته باشد.

اما تأثیر دیگر آن بر من راهنما این است که سخن و بیان من قدرت و توان می‌دهد که این قدرت و توان باعث نفوذ کلام در دیگران خواهد شد چون من انجام دهنده این کار هستم و تجربه کردم و از حس و حال آن چشیده‌ام مسلماً بهتر می‌توانم آن را از طریق حسم انتقال دهم. استاد امین در سی دی انتقال صفات می‌فرمایند یکسری از دستورالعمل‌های گفتاری هستند که به ره‌جو داده می‌شود و آموزش می‌گیرند و تغییر ایجاد می‌شود اما یک دستورالعمل تفکر و اندیشه‌ای است که درواقع از طریق تفکر و حس انتقال پیدا می‌کند و در بعد اثر و تغییر خودش را در ره‌جو می‌گذارد.

یک اثر دیگری که به‌عنوان راهنما در لژیون سردار می‌توانم داشته باشم به نظرم این است که ازلحاظ مالی در کنگره به‌روز هستم چون در جلسات لژیون مالی قرار می‌گیریم. از مشکلات و مسائل شعبه باخبر می‌شوم و می‌توانم آن را در شرایط و زمان مناسب انتقال دهم. در مراحل بعدی اثری که می‌گذارم این است که من راهنما الگوی خوبی باشم برای ره‌جوی خودم که در این زمینه او هم بیاید و مشارکت کند و این آرامش و حس خوب را تجربه کند. این قسمت آشکار بود که به نظر من مهم است و مسائلی هم در قسمت پنهان وجود دارد و آن نیتی است که در درون من وجود دارد و شاید دیده نشود که من راهنما با چه نیتی این آموزش‌ها را انتقال می‌دهم که جزء عشق و ایمان نمی‌تواند چیز دیگری باشد. ره‌جویانی که امروز در لژیون سردار حضور دارند درواقع کسانی هستند که زکات مال خود را پس داده‌اند مسلماً کسانی که توانسته باشند از مال خود بگذرد انسان‌هایی هستند که می‌توانند زکات علم خود را پس دهند و در آینده راهنماهای کنگره 60 مطمئناً خواهند بود و آموزش‌ها را برای آینده خودشان می‌گیرند.

از اینکه با صبر و بردباری به صحبت‌های من گوش دادید ممنونم.

مشارکت کمک راهنما، هم‌سفر خانم منصوری:

راهنما چه حضور فیزیکی در کنگره داشته باشد یا به هر دلیلی حضور نداشته باشد وقتی ره‌جویانی تربیت‌کرده است  جزء تأثیرگذارترین افراد در کنگره 60 است. راهنما می‌تواند تأثیر مثبت بر ره‌جوی خود بگذارد. راهنما باید بداند با چه نگاهی به قضیه مالی نگاه کند که خوشبختانه همه اعضاء بادید انفاق و بخشش این کار را انجام می‌دهند چون از استاد بزرگمان آموزش گرفتیم و در حال درس پس دادن هستیم؛ اما اگر خدایی نکرده من آزاده عضو لژیون مالی بشوم یا در کنگره کمکی کنم و نیت و احساس من این باشد،  که از دیگران برتری دارم پس من خاص هستم اگر چنین احساسی داشتم مسلماً ره‌جویان من نمی‌توانند بیایند جذب شوند. فکر می‌کنند وارد شدن به این حیطه  خیلی سخت است چون احساس من راهنما، احساس فوق‌العاده سخت و سنگینی بوده است  . اگر این احساس منیت در مشارکت مالی باعث شود دیگران نتوانند خود را در آن حد بدانند و عضو لژیون سردار شوند و برای سایر اعضا سخت می‌شود. باید دیدم این باشد که من از کنگره چه چیزی دریافت کردم و این را بدانم کمکی که می‌کنم در مقابل آنچه دریافت کردم هیچ‌چیزی نیست و من راهنما درک کنم شاید اصلاً نیازی نباشد که در لژیون زیاد در رابطه با آن حرف بزنم فقط کافی ست با تمام وجودم درک و لمس کرده باشم. خودبه‌خود می‌توانم بدون اینکه حرفی بزنم حسم را انتقال دهم. چون بین ما پیوند محبت وجود دارد اگر حسم سالم باشد می‌توانم به ره‌جویان خود انتقال دهم و تمام تلاششان را می‌کنند تا به کنگره خدمت کنند چون از راهنمای خود الگوبرداری می‌کنند. شاید راهنمایی در لژیون تمام سعی خود را انجام دهد و بیان خوبی داشته باشد اما احساس قلبی او خالص نباشد. همه‌چیز به حس من راهنمابرمی گردد که درونم چقدر عشق کمک کردن وجود داشته باشد. این را باید دانست که خداوند لیاقت مال بخشیدن و خدمت کردن را به هرکسی نمی‌دهد.

مشارکت کمک راهنما، مسافر آقا عماد:

کلاً یک‌ضرب المثل قدیمی هست که بیان می‌کند شاگرد به استاد خود می‌رود و در کنگره هم کاملاً مصداق دارد. چشم من ره‌جو کاملاً به استاد راهنمای خودم است. نگاه می‌کنم راهنمایم  چه‌کارهایی را انجام می‌دهد و من ره‌جو دقیقاً همان کارها را انجام می‌دهد اگر راهنمایم ورزش کند من ورزش می‌کنم اگر سی دی بنویسد من ره‌جو سی دی را می‌نویسم.  اگر راهنما سروقت  در کنگره حضورداشته باشد قطعاً من هم یاد می‌گیرم یا اگر راهنمای من ازنظر مالی به کنگره کمک کرد صد در صد من هم کمک خواهم کرد چون چشمم به راهنمایم است. راهنمایم از همان ابتدا تأکید به کمک مالی در کنگره را به من آموزش دادند. سفرم که جلو رفت من به‌طور خودجوش با آموزش‌های که گرفته بودم وظیفه خود می‌دانستم که به کنگره کمک کنم. پایه‌های مالی خودم مستحکم‌تر می‌شود کمک کردن من به کنگره بیشتر شد و خدا را شکر می‌کنم که وارد لژیون شدم و افتخاری نصیب بنده شده است.

مشارکت ایجنت محترم، مسافر آقا رضا ربیعی:

نقش راهنما در هر ساختاری می‌تواند در هر ساختاری هم سازنده باشد هم مخرب. تمام ساختارها وقتی سازنده هستند به معنی این است که راهنمایی پیش رو داشته‌اند که کارهای خود را خوب انجام داده‌اند پس آن ساختار به سمت جلو پیش می‌رود. ساختارهایی هم بود که بعضاً راهنما عملکرد خوبی نداشته و آن ساختار روند روبه‌جلو نداشته که هیچ اثر معکوس هم داشته است همه ماها که در لژیون سردار حضور داریم یک راهنما هستیم و یک نقشی را ایفا می‌کنیم اگر این نقش را درست ایفا کنیم صد درصد آن ساختار پیشرفت می‌کند بستگی به عملکرد من دارد. اگر عملکرد من در جهت پیشرفت خودم نباشد آن ساختار پیشرفت نخواهد کرد. از زمانی ما راهنما شدیم که در عضو لژیون سردار شدیم و از همان زمان‌داریم آن نقش را ایفایمی کنیم. در شرایط خاص هستیم اگر خوب عمل کنیم پیشرفت فراوان ای نسبت به قبل خواهیم داشت. باید حواسمان به  گفتار و کردار، رفتارمان و طبق صحبت‌های استاد به ذهنمان باشد تا ببینیم نیت ما از انجام این عمل چیست  . در حال ساخت‌وساز ساختمان سمنان هستیم که از مالی تهران مبلغی را گرفتیم و کار ساختمان را پیش بردیم ولی به دلایلی بودجه‌ای دیگر به ما اختصاص داده نشده که ما ادامه دهیم وقتی ادامه پیدا نکند عملاً لژیون سردار که هدفش ساخت نمایندگی هست نتوانسته به انجام برساند و طبیعتاً ساخت‌وساز بعد از عید کار ساختمان تعطیل می‌شود. به تعهدات خود عمل کنیم تا پولی که آقای مهندس قولش را به ما داده‌اند به ما بدهند. ما باید هم خودمان که عضو لژیون هستیم کمک کنیم تا افرادی که تعهد داده‌اند تعهدات خود را بپردازند و نگهبان پیگیر باشند تا زودتر نقدینگی ما بالا رود تا بتوانیم ساختمان را ادامه دهیم. افراد جدید را جذب کنیم تا بتوانیم کار ساختمان را دنبال کنیم درست است شرایط بسیار سخت است و درآمدها کم است ولی باید بدانیم که ما کار مهمی انجام می‌دهیم. خرج‌های را کنترل کنیم تا بتوانیم به خواسته خودمان که داشتن یک شعبه از خودمان است برسیم. باید در همه زمین‌ها حامی کنگره باشیم.

مشارکت کمک راهنما،مسافر آقا محمدجواد:

تمام تأثیرگذاری ره‌جو زمانی که می‌خواهد عضو لژیون مالی شود از جانب راهنما صورت می‌گردد. بنده هم اگر توانستم عضو کوچکی از این لژیون باشم قطعاً به خاطر آموزش‌های راهنمای عزیزم است و باعث شدند من در این جایگاه قرار بگیرم تا خدمت کنم و امیدوارم توانسته باشم کسی را لژیون مالی دعوت کرده باشم ایشان را شریک می‌دانم. راهنما می‌تواند برعکس هم عمل کند و مخرب باشد راهنما هست ولی هنوز به آن باور نرسیده که کنگره برای ما چه‌کارهایی انجام می‌دهد و پول ما در کجاها هزینه می‌شود. وقتی ما می‌گوییم ره‌جویی که کمک راهنما شود عاقبت‌به‌خیر می‌شود به نظر من کسی که به کنگره کمک می‌کند هم عاقبت‌به‌خیر می‌شود عضو لژیون مالی شدن خیلی بهتر است اما در حد توان بتواند به کنگره کمک کند. ره‌جویانی که به کنگره کمک می‌کنند حس و حال بهتری دارند و خیالم از آن‌ها راحت است.

مشارکت مسافر ،علی، نگهبان جلسه:

به دلیل مسائل به وجود آمده جلسات کنگره دچار پیچیدگی شده است که آقای مهندس محبت کردند و اجازه لژیون مجازی را داده‌اند. اولین تجربه من در حضور لژیون مجازی است. راهنمای عزیزم در سفر اول با آموزش‌ها و وعده و حال خوبی که در مشارکت این کار به بنده داده نمی‌شود من نمی‌توانستم از لذت حضور در لژیون سردار اطلاعی پیدا کنم یا درواقع توجهی به این امر داشته باشم. اولین اطلاعات توسط راهنمایم به من داده شد ازایشان تشکر می‌کنم که اجازه داده‌اند تا از این حال خوش بهره ببرم. نقش راهنما فوق‌العاده مهم است در عضو شدن اعضا در لژیون سردار که تجربه حضور را نداشته‌اند و اطلاعاتی که راهنما می‌تواند بدهد و پیامی که این مسیر می‌تواند داشته باشد از خود راهنما به ره‌جویی که او را قبول دارد گفته شود وزندگی او دچار تغییر می‌شود بشنود بسیار مهم است. باید انسانی که حرف می‌زند خود عامل باشد و راهنما خود حضورداشته باشد تا کلامش حضور بهتری در ره‌جویش داشته باشد.

مشارکت کمک راهنما، خانم هما:

از صحبت‌های دوستان بسیار انرژی گرفتم. واقعاً خدمت کردن ره‌جو در مسئله مالی کنگره باعث عاقبت‌به‌خیری می‌شود هرچقدر بیشتر بهتر و فکر می‌کنم روی این بخشنده بودن ره‌جوها که باید هزینه هر چیزی را پرداخت کنند بیشتر کار شود و هیچ‌چیز مجانی نیست. اگر چیزی مجانی برای ما می‌آید و هزینه آن را پرداخت کنیم برای ما تداوم بیشتری خواهد داشت و ماندگارتر می‌شود. باید ره‌جویان را آموزش داد و تشویق کرد که اولین جایی که می‌توان کمک کرد کنگره است و این حس خوب را به آن‌ها انتقال داد.

 مشارکت اسیستانت محترم، هم‌سفر خانم سمانه:

حضور فیزیکی نداریم اما به‌صورت مجازی در کنار یکدیگر قرار داریم و از حس و حال هم مطلع می‌شویم. امیدوارم در صحت و سلامت باشید. در خیلی مسائل می‌دانیم وقتی ره‌جو وارد کنگره می‌شود در همه زمینه‌ها راهنمای خود را رب و مربی خود در نظر می‌گیرد و در خیلی  مسائل راهنمای او می‌شود الگو و کاری که یک راهنما برای دعوت یک ره‌جو انجام می‌دهد بسیار حائز اهمیت است که چگونه ره‌جوی خود را جذب لژیون سردار کند. راهنما شناخت کافی از تک‌تک ره‌جویان خود دارد می‌توانند با کلام مناسب در زمان مناسب و مکان مناسب و حس مناسب این احساس را به ره‌جوی خود انتقال دهد و ره‌جوی خود را دعوت کند. حضور راهنما در لژیون سردار می‌تواند یک جهش بسیار بزرگ باشد برای کنگره تا به اهداف نزدیک شویم. من راهنما برای ره‌جوی خود الگو هستم البته بعضی از ره‌جوها هم خودکار در لژیون سردار حضور دارند و صفت بخشنده بودن در آن‌ها وجود داشت و همه این‌ها برمی‌گردد به زندگی خودشان و حال خوش نصیب خود آن‌ها می‌شود. وقتی من راهنما کاری را انجام دهم می‌توانم ره‌جوی خود را بهتر و راحت‌تر دعوت کنم و حرفی برای گفتن دارد. چون راهنما الگوی اوست و به او ایمان دارد از تجربه او استفاده می‌کند. امیدوارم روزبه‌روز لژیون سردار مستحکم‌تر باشد تا تلاش‌هایی زیادی که برای ساخت‌وساز شعبه صورت گرفته زودتر به پایان برسد و در کنار هم حضوری در شعبه جلسات را برگزار کنیم. بسیار خوشحالم که در فضای مجازی لژیون سردار برگزار شد و دل‌تنگ تک‌تک شما هستم. امیدوارم سال خوبی را شروع کنیم.

 لیست واریزی اعضاء(مبالغ به ریال می باشند) :

آقای عماد دهملائیان 

11.000.000

 آقای رضا ربیعی

10.000.000

 آقای امیر حسن کرمانی

5.000.000

 آقای علی شهابی

10.000.000

 آقای فرزاد رنجبر

10.000.000

 آقای امیر سالار

5.000.000

 خانم راضیه جندقیان

500.000

آقای مجید ولی

5.000.000

 خانم فاطمه منصوری

500.000

خانم  پروانه اعرابیان

1.000.000

آقای محمد جواد شمس

500.000

خانم محبوبه شفایی

500.000

با تشکر تهیه و تنظیم: هم‌سفر راضیه ره‌جوی خانم محبوبه از لژیون هشتم (دبیر جلسه).

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهراهمسفرعماد جمعه 22 فروردین 1399 08:20 ب.ظ
سلام وخدااقوت به همه عزیزان .خداوندبرکت این بخشش را به زندگیتان برگرداند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic