دومین جلسه لژیون مجازی سردار مورخ 99/01/10
چهارشنبه 27 فروردین 1399ساعت06:00 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر راضیه | ( نظرات )
بنام خالق هستی بخش

این جلسه دهمین جلسه از سری جلسات مجازی لژیون سردار نمایندگی سمنان با استادی کمک راهنمای محترم آقا مسعود و نگهبانی مسافر گرامی علی آقا و با دبیری اینجانب همسفر راضیه با دستور جلسه دانایی و دانایی موثر (کسب روزی و بخشش) در روز یکشنبه مورخ : 1399/01/10 راس ساعت 15:30 آغاز بکار نمود . 

سلام دوستان مسعود هستم یک مسافر

سال جدید را به شما عزیزان تبریک عرض نموده و امیدوارم سالی سرشار از خیروبرکت و سلامتی پیش رو داشته باشید.

دستور جلسه دانایی و دانایی مؤثر و کسب روزی و بخشش است. تعریف دانایی را همه ما می‌دانیم تشخیص ماهیت هر خواسته‌ای در هر لباس و شکلی. من خودم در این زمینه که بخواهم دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کنم بسیار مشکل داشتم؛ و واقعاً نیاز به آموزش داشتم. من در کنگره یاد گرفتم که باید عمل‌گرا بود، باید نقطه‌ضعف‌های خود را پیدا کنم تا به دانایی مؤثر برسم. نباید از آموزش دورباشم چه در کنگره چه بیرون کنگره. اگر در مسیر اشتباه قدم می‌گذارم نیاز به انگیزش ندارم که کسی به من کمک کند و انگیزه بدهد تا سرعت خود را زیاد کنم بلکه نیاز به آموزش دارم تا جهت خود را تغییر دهم و فهمیدم آموختن شروع سلامت است اگر بخواهیم معنویات زیاد شود باید آموزش بگیری، اگر بخواهی ثروتت زیاد شود باید آموزش بگیری، مسیر تمام معجزات از آموزش است و هیچ‌چیز در زندگی اتفاقی نیست بعد از سفر اول برای اینکه بتوانم دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کنم شروع کردم به آموزش و شرکت در کلاس‌ها مختلف چون بعد از بیست سال من تمام مشاهیر خود را ازدست‌داده بودم. بیست سال تخریب زمان زیادی بود که نتوانم نه مطلبی بنویسم، نه مطلبی را حفظ کنم، نه تفکر درستی داشته باشم. به خاطر همین زوم کردم روی خودم تا آموزش بگیرم. سعی کردم روی توسعه فردی و شخصیت خودم بیشتر کارکنم.

کنگره به من یاد داد که باید انضباط داشته باشم. بانظم است که می‌توانم دانایی‌ام را به دانایی مؤثر تبدیل کنم نظم و انضباط داشتن به نظر من پل بین اهداف و دستاوردهاست. بدون انضباط نمی‌توان به دست آورده‌ای، درست دست پیدا کرد و در زندگی شکست‌ها به‌یک‌باره اتفاق نمی‌افتد یک اشتباه را ما هرروز تکرار می‌کنیم و طی یک مدت‌زمان هست که آن شکست برای ما اتفاق خواهد افتاد. یک‌چیز را در زندگی سرلوحه قراردادم عمل کردن به آن سخت است ولی سعی می‌کنم که عمل کنم من باید یک‌چیز را انتخاب کنم باید از یک‌چیز رنج ببرم. یا رنج انضباط را، یا درد تأسف و ناامیدی مرنج انضباط را، انتخاب کردم چون نظم داشتن واقعاً سخت است اما می‌شود به آن عمل کرد.

مطلب آخری که می‌خواهم در مورد آن صحبت کنم در مورد بخشش است که آقای مهندس از وقتی‌که لژیون سردار را تشکیل دادند واقعاً از صمیم قلب دوست داشتم در آن شرکت کنم چون مطمئن بودم که این بخششی که انجام می‌دهم پولم با حساب‌وکتاب خرج می‌شود هم اینکه من در کنگره آموزش گرفتم و با کنگره برکت گرفتم و انسان همان‌جایی که برکت می‌گیرد پس دوست دارد همان‌جا کمک و مشارکت کند. من دوست مسیحی داشتم که ده یک مال خود را به کلیسا می‌داد من پیش خود گفتم چرا من این کار را انجام ندهم؟ استارت این کار زده‌شده که من هم یک‌دهم مالم را به کنگره یا جای دیگِر ببخشم و این باعث شد عضو لژیون سردار شوم. این بخشش برکت بسیاری به مال، زندگی، سلامتی ما می‌دهد و این عمل باعث می‌شود که شب خوابی راحت داشته باشیم. به نظر من همه درآمد ما برای خود ما نیست مقداری از آن را باید بخشید و خوشحالم که در بین شما هستم و از شما آموزش می‌گیرم امیدوارم در این شرایط از جسم خود به‌خوبی محافظت کنیم چون فقط جسم ماست که ما برای زندگی داریم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید ممنونم. شاد و پیروز باشید.

مشارکت هم‌سفر محترم خانم آزاده منصوری:

در مورد دانایی که صحبت شده است و اگر بخواهم در مورد بخشش و وسعت رزق و روزی مشارکت کنم این است که کسی که اهل بخشش و انفاق باشد خیلی از راه‌ها جلوی او باز و روشن می‌شود و لازم نیست خیلی بگردد. کسی که دل بخشش و انفاق را دارد راه برای او نمایان می‌شود. از همان ابتدا کمک به کنگره برای ما سندی بدون نقص بود ما به این موضوع ایمان‌داریم که وقتی به کنگره کمک می‌کنیم هزار برابر آن به زندگی ما برمی‌گردد البته نیت ما این نیست که کمک کنیم و به ما برگشت داده شود هرچند که این وعده خداوند است و نمی‌تواند وعده خداوند دروغ باشد این برکت فقط در قسمت رزق و روزی نیست در مورد سلامت و روح و روان و یک جان دوباره گرفت و این را از تفکر و دانش کنگره 60 آقای مهندس و راهنمای عزیزم خانم آنی داریم.

 مشارکت ایجنت محترم آقای ربیعی:

امیدوارم سال پیش رو سالی سرشار از خیروبرکت برای تک‌تک شما باشد. تبریک به آقا مسعود استاد جلسه بابت شروع کارشان به‌عنوان کمک راهنما در شعبه سمنان و امیدوارم که چهار سال موفق را باتربیت ره جویان خیلی خوب در کنگره ادامه دهند. اگر ما هر کاری را بتوانیم انجام بدهیم می‌توانیم به دانایی مؤثر داشته‌های خود برسیم. به زندگی و رزق و روزی ما رونق و برکت می‌دهد دلیلش این است که بعد از بخشش آرامشی را تجربه می‌کند و در پرتو آن آرامش و سایه آن می‌تواند تصمیمات بهتری بگیرد و تصمیماتی که می‌گیرد در جهت پیشرفت مادی و معنوی زندگی خود و خانواده خواهد بود. آرامش با بخشش حاصل می‌شود. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. ما در کنگره به آرامش، توانایی فکری و جسمی و به رزق و روزی مناسب‌تری نسبت به قبل رسیدیم چه‌بهتر که این را در کنگره هزینه کنیم جایی که به آن توانایی و قدرت رسیدیم و توانستیم برای خود پس‌اندازی داشته باشیم.

در مورد ساختمان سمنان می‌خواستم اطلاعاتی به شما بدهم که توسط اعضا خریداری‌شده است در حال ساخت هستیم و حدود پانصد هشتادویک میلیون و صد و هشتادوشش هزار تومان توسط دفتر مرکزی نقدینگی دریافت کردیم و مبلغی که به سبد خودریختیم در دفتر مرکزی و می‌توانستیم برداشت کنیم مبلغ چهارصد و هشتادوهشت میلیون و چهارده هزار و هفت‌صد تومان بوده است؛ که ما مبلغ نودوسه میلیون و صد و هفتادویک هزار و سیصد تومان به دفتر مرکزی بدهکار هستیم؛ و این ساختمان هنوز کامل نشده و برآورد کردیم حدود شصت، هفتاد میلیون تومان دیگر نیاز داریم تا به مرحله‌ای برسیم که بتوانیم ساختمان را تکمیل کنیم.

 از آقای امیر حسن هم تشکر می‌کنم که بسیار فعال هستند. آقای مهندس هم چون بدهی داریم موافقت نکردند که پولی به ما پرداخت کنند. این جلسه را گذاشتیم تا بچه‌ها در حد توان خودشان کمک کنند تا بتوانیم تا آخر برج سه که قراردادمان به اتمام می‌رسد شعبه جدید را به پایان برسانیم و نیاز به تمدید قرارداد نباشیم و انشالله بتوانیم جلسات خود را در شعبه خودمان برگزار کنیم و چه‌بهتر که ما بتوانیم دانایی مؤثری که پیدا کردیم درجایی به این اندازه تأثیرگذار هزینه کنیم. خوشحالم که این‌چنین بستری در اختیار ماست که مؤثر و تأثیرگذار به خدا و خلق خدا برگردانیم و لذت ببریم. امیدوارم بتوانم از این امتحان الهی روسفید بیرون بیاییم که بتوانیم ساختمان را به سرانجام برسانیم و کارهای خیلی خوبی هم تاکنون انجام داده‌ایم. امیدوارم مشارکت‌ها ادامه داشته باشد تا بتوانیم ساختمان را تکمیل کنیم. برای همه آرزوی موفقیت دارم.

مشارکت مسافر محترم آقای امیر حسن:

انشالله سال خوبی را شروع کرده باشید. همیشه خودم و اطرافیانم فکر می‌کردند که من دانایی دارم. چون فکر زیاد می‌کردم ولی عملی در کار نبود وقتی به کنگره آمدم در جزوه جهان‌بینی در دانایی مؤثر متوجه شدم فقط با تفکر کردن به دانایی نمی‌رسم باید این سه ضلع را کامل کنم تفکر، تجربه و آموزش باید باهم رشد کند. همین‌طور که استاد امین دیروز در صحبت‌هایشان فرمودند: تاز مانی که ما در ضلع تفکر باشیم به دانایی مؤثر نمی‌رسیم حتماً باید این سه ضلع را کامل کنیم تا به دانایی مؤثر برسیم. باید آموزش‌هایی که می‌گیرم از قوه به فعل دربیاورم و آموزش‌های خود را انجام بدهم و این باعث می‌شود که من به سمت دانایی مؤثر سوق پیدا کنم و وقتی این اتفاق افتاد انرژی من بیشتر می‌شود. چگونه می‌توانم دانایی را به‌روزی حلال ربط دهم؟ زمانی که من هر کاری که می‌خواهم شروع کنم با تفکر، تجربه و آموزش باشد. ولی قبل از کنگره از روی احساسات این کار را انجام می‌دادم ولی الآن هر کاری را که می‌خواهم انجام دهم این مثلث را مدنظر قرار می‌دهم. اگر این‌گونه باشد می‌توانیم در کنارش بخشش هم داشته باشیم چون طی مسیر خیلی‌ها کمک می‌کنند که به دانایی مؤثر برسیم پس وظیفه خود می‌دانیم که به دیگران کمک کنیم و انرژی زیادی دریافت می‌کنیم. حتی در بخشش هم همین اتفاق افتاده، وقتی می‌بخشم مورد بخشش دیگران هم قرار می‌گیرم و بسیار خوشحالم که در مسیر کنگره قرار گرفتم و تنها آرزوی من این است که همیشه در مسیر کنگره باشم؛ و همه این‌ها را از برکت حضور در کنگره‌دارم.

گزارش ساخت ساختمان:

 دو مرحله بعد از گل‌ریزان آقای مهندس به ما پول دادند یک هشتاد میلیون و مرحله بعدی شصت میلیون؛ که این پول به اتمام رسیده است. نما ساختمان از داخل کوچه تکمیل‌شده بنایی به پایان رسیده به مرحله سفیدکاری رسیدیم و خواستیم درب و پنجره‌های ساختمان را نصب کنیم که متأسفانه پولی نداشتیم راهکاری به ما بدهید که ساختمان نیمه‌کاره رها نشود. با توجه به اوضاعی که حاکم شده امکان این وجود دارد که ساختمان نیمه‌کاره بماند. قرارداد شعبه هم حدود سه ماه بیشتر نمانده و اجاره هم قطعاً بالا خواهد رفت. امیدوارم با همفکری و مشارکت هم بتوانیم تصمیماتی بگیریم تا ساختمان را تکمیل کنیم و آقای ربیعی را واسطه کنیم تا از آقای مهندس کمک بگیرند تا فقط سالن بالا را کامل کنیم تا مجبور نشویم قرارداد شعبه را تمدید کنیم.

مشارکت مسافر محترم علی آقا:

سال نو را تبریک عرض کرده و امیدوارم همگی در پناه خداوند از اتفاقات جاری که تمام زندگی انسان‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده است مصون باشند و مطمئن هستم ما که در کنگره قرارگرفته‌ایم یک مصونیت خاصی داریم چون مسیرمان خاص و روشن است و در این مسیر همان‌طور که وعده داده‌شده جزء آبادانی و خوشبختی چیز دیگری نیست.

خوشحالم که چنین همراهان ویارانی داریم که بی‌مهابا می‌بخشند چون این بخشیدن حال آن‌ها را خوب می‌کند و حال خوب آن‌ها به من هم انتقال پیدا می‌کند. من خودم در سفر اول وقتی به مشکل برمی‌خوردم راهنمای عزیزم به من مثلث دانایی را گوشزد می‌کردند و وقتی در خلوت تفکر می‌کردم متوجه می‌شدم دانایی سه ضلع دارد فقط بحث سواد و آموزش و تجربه گرفتن نیست هر سه این‌ها در کنار هم مفید خواهد بود و باید در کنار هم باشد تا به دانایی برسی و بهتر اینکه بتوانی به دانایی مؤثر آن را برسانی و در زندگی خود بکار ببری. درواقع حاصل دانایی مؤثر حاصل عملکرد توست. اگر عملکرد منفی باشد و حالت را بد کند قطعاً بر پایه دانایی مؤثر نخواهد بود ولی اگر آن عملکرد مثبت باشد و حال اطرافیان و خودت را خوب کند قطعاً نشان‌دهنده میزان دانایی مؤثر ماست و با آموزش‌هایی که در کنگره می‌گیریم متوجه خواهیم شد که در آن مسیر قرار داریم یا نه نوشتارهای زیادی برای من کنگره‌ای وجود دارد که ببینم در چه حدی هستم. خدا را شکر می‌کنم که توانسته‌ام روی خودم کارکنم و معنا و مفاهیم یکسری مطالب برایم بازتر شده و بهتر می‌توانم در زندگی عملکرد خود را ارزیابی کنم. به نظر من کنگره خانه اول من است وقتی از کنگره فاصله می‌گیرم مقداری حالم را تغییر می‌دهد دوست دارم برای آبادانی خانه اول خود تلاش کنم و قدمی بردارم. این خانه مخصوص من و تمام خویشان من است. دوست دارم خانه‌ای بزرگ و بزرگ‌تر داشته باشم تا خویشان بیشتری را در آنجا پذیرا باشم و دوستان و هم‌قطارهای خود را در آنجا ببینم.

مشارکت مسافر محترم آقا احسان:

تبریک سال نو خدمت تک‌تک اعضا لژیون سردار امیدوارم هر چه زودتر شرایط به‌گونه‌ای باشد که حضوری در جمع شما دوستان قرار بگیرم. سال 99 پر از اتفاقات خوب برای تک‌تک اعضا باشد.

امیدوارم در کنار هم این منابع برای ساخت ساختمان تأمین شود. در کنگره همه ما خوب می‌دانیم صرف سواد و دانایی ارزشمند نیست متوجه می‌شویم کسی که لیسانس، فوق‌لیسانس دارد زمانی ارزشمند است که اثرات خوبی داشته باشد. اگر اثر نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد. ما در کنگره مرتب در حال آموزش هستیم و درگیر پروسه هستیم که دانایی خود را مؤثر کنیم و این بررسی اثرات آموزش به من درک درستی می‌دهد که دانایی من چقدر مؤثر است و چقدر توانستم آموزش بگیرم. در کنگره به ما می‌گویند صرفاً گرفتن گل رهایی دلیل بر این نیست که درمان شده است کسی که درمان شده ازنظر ظاهر مشخص است و اثراتی که روی زندگی خود و دیگران می‌گذارد مشخص می‌شود که درمان شده یا نه. من در خودم وقتی می‌خواهم دانایی مؤثر خودم را بررسی کنم عملم را بازبینی کنم زمانی که از نظم خارج می‌شوم یا زود عصبانی می‌شوم و یا ناامیدم، متوجه می‌شوم دانایی من مؤثر واقع نشد و یا هنوز به حدی نرسیده که بتوانم این مسائل را از خودم دور کنم و نیاز دارم که باتجربه، آموزش و تفکر این مثلث را بزرگ و بزرگ‌تر کنم. ما بر اساس عمل خود، از روی کارهایی که در زندگی انجام می‌دهیم و یا از روی حال خود می‌توانیم دانایی مؤثر خود را متر کنیم؛ که چقدر دانایی مؤثر ما عمق دارد یا اینکه هنوز سطحی است. در سوره بقره اشاره می‌شود به کسانی که علم‌دارند ولی از آن استفاده نمی‌کنند و مانند حیوانی هستند که فقط کتاب‌ها را حمل می‌کنند بعضی وقت‌ها انسان‌ها دانایی دارند ولی اثری از علم آن‌ها مشهود نیست. در کنگره ما مرتب آموزش می‌گیریم که با عمل کردن دانایی مؤثر خود را ارتقاء ببخشیم. گاهی ما با عمل مان باعث می‌شویم که دانایی مؤثر ما بالا رود. در سفر اول وقتی در لژیون سردار عضو شدم دانایی مؤثر من رشد زیادی نداشت درگیر پیچ‌وخم راه بودم اما با آن عمل دانایی مؤثرم بالا رفت. به نظرم رابطه مستقیم باهم دارند. عمل درست، یک میان‌بر است میانبری که باعث ارتقاء دانایی مؤثر من می‌شود. عمل درست است که باعث می‌شود تا دانایی خود را به چالش بکشیم.

مشارکت کمک راهنمای محترم خانم هما:

سال نو و اعیاد شعبانیه را تبریک عرض نموده و در این شرایط که در منزل حضور دارید دل‌هایی شاد و پر از حس‌های خوب داشته باشید و امیدوارم هر چه زودتر از این مرحله بگذریم و در کنار هم حضورداشته باشیم. از آقای ربیعی و آقای امیر حسن کمال تشکر رادارم که در این شرایط پیگیر کارهای ساختمان هستند تا هر چه زودتر ساختمان تکمیل شود.

بخشش و کسب روزی حلال به نظرم خیلی قشنگ در کنار دانایی و دانایی مؤثر قرارگرفته است. این دستور جلسه به من حس بسیار خوبی داد. اگر برای کسب روزی حلال دارای دانایی مؤثر نباشی دچار چالش می‌شوی اگر ایمان نداشته باشی که روزی تو را خداوند مقرر می‌کند و اوست که برایت می‌فرستد اگر به همین مطلب یک‌خطی ایمان نداشته باشم ممکن است دست به خیلی کارها بزنم و آلودگی‌هایی وارد زندگی خود کنم. بخش بعدی که بخشش است آن‌هم نیاز به دانایی مؤثر دارد اگر ایمان نداشته باشم آنچه عطا می‌کنم چیزی از من کم نمی‌کند همین‌که این ایمان را داشته باشم بخشی از نیاز نیازمندان و فقرا در مال من است و من باید بپردازم و توسعه علم و آگاهی جامعه من بخشی از آن در مال من نهفته شده است و من باید هزینه کنم. هزینه‌ای که ما در کنگره می‌کنیم تا جامعه از اعتیاد به‌راحتی خارج شود و این را الآن متوجه نمی‌شویم چندین سال دیگر اثرش درک خواهیم کرد. نود درصد از مشکلات جامعه به خاطر اعتیاد است هر جا که نگاه می‌کنیم اعتیاد در آن نقش دارد. پس چه خوب است که این بخشش صورت بگیرد تا آینده جامعه در امان باشد وقتی کنگره رشد پیدا کند اعتیاد کاهش پیدا می‌کند و ضعیف می‌شود و نیروی الهی در مقابل نیروی تاریکی و در مسئله اعتیاد قوی می‌شود و بسیاری از معضلات اجتماعی حل خواهد شد.

مشارکت مسافر محترم آقا فرزاد:

سال نو را تبریک می‌گویم. خوشحالم که توانستم من هم مشارکتی داشته باشم و فرصتی که برای ما مهیاست به زندگی خود را به شکل دیگری برکت دهیم و خودمان را وارد مدارها و سطوح بالاتری قرار بدهیم و خدمت کنیم. در اینکه بدانیم کارکرد سیستم هستی چگونه است و قوانین آن بر چه اساسی کار می‌کند درک انرژی از جهان هستی داشته باشیم و درک عمیقی از چرخش انرژی در هستی پیدا کنیم و اینکه منفعت طلبانه به قضیه نگاه کنیم و به این درک برسیم که هر کس بتواند انرژی را بیشتر به گردش دربیاورد از میزان انرژی بیشتری برخوردار می‌شود. این دانایی زمانی تبدیل به دانایی مؤثر می‌شود که ما بتوانیم دل خود را بزرگ کنیم و درها را باز بگذاریم تا خداوند نعمت‌های خود را بیشتر در اختیار ما قرار دهد. حقیقتاً اعتراف باید کنم که به‌شدت در این قضیه ضعف داشتم و به‌شدت نگاهم بسته بود و همیشه ترس داشتم. به دلیل مشکلات مالی که در زندگی خودم داشتم همیشه وحشت داشتم از تمام شدن پول و همراهم بود حتی با آموزش‌هایی که گرفته بودم این ترس و وحشت بود به خاطر همین در مقابل پول بسیار محافظه‌کار بودم و بسته برخورد می‌کردم و خدا را شکر می‌کنم آموزش‌ها را در کنگره گرفتم و توانستم دل خودم را بزرگ کنم و از پول بگذرم و این را حقیقتاً عرض کنم مدیون آقای مهندس و آقا رضا هستم که به من آموزش دادند برای اینکه چیزی را بخواهیم به دست بیاوریم باید از آن بگذریم.

با تشکر تهیه و تنظیم: هم‌سفر راضیه ره‌جوی خانم محبوبه لژیون هشتم (دبیر جلسه).

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهراهمسفرعماد سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 12:33 ق.ظ
سلام وخداقوت به اعضای بخشنده لژیون سردار.سلامتی شما عزیزان را آرزومندم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic