برداشت از سی دی مکمل ها - هم سفر ام البنین
سه شنبه 26 فروردین 1399ساعت07:19 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )
به نام خداوند جان و خرد

در سی دی مکمل‌ها جناب مهندس فرمودند کل هستی بر سه مبنا استوار است و در حال تغییر است و هیچ‌چیزی ثابت نمی‌ماند.

تغییر و تبدیل و ترخیص.

عنوان وادی دهم این است که صفت گذشته در انسان صادق نیست، چون جاری است.

ما در کل سیستم کائنات چیزی نداریم که ثابت باشد و بر مبنای این سه پارامتر کار می‌کنند.

ما از جهان آفرینش خیلی کم می‌دانیم و 4 در صد جهان فیزیکی ما از ماده تشکیل‌شده است مثل اتم، الکترون و... .

جالب است در تئوری بینک بنگ که مطرح می‌کند جهان هستی در لحظه بینک بنگ از سر یک سوزن میلیون‌ها برابر کوچک‌تر بود و آن اندازه منفجر شد و این جهان هستی از داخل آن زاده شد

این سؤالی است که همه دانشمندان و اندیشمندان از این اتفاق می‌خواهند سر دربیاورند و پاسخش خیلی ساده است. الگوهای طبیعت همه مثل هم است چون یک گردو زمانی که در دل خاک کاشته می‌شود آن درخت گردوی بزرگ که از همان ابتدا در داخل هسته وجود نداشته بلکه نقشه آن در این هسته وجود دارد. دانه در دل خاک کاشته می‌شود و بقیه انرژی‌ها برای رشد و نمو از خاک، آب، خورشید و موارد دیگر انرژی می‌گیرد.

جهان آفرینش هم همین‌طور بوده که هر قسمتی که به وجود آمده مثل هسته آن سرسوزن کوچک‌تر حرکت کرده و کاشته شد بعد رشد کرد.

 الگوها و اکثر مدل طبیعت تولیدات هسته‌ای تقریباًهمه‌جا کروی شکل است حالا سیاره‌ها کروی شکل است و انواع میوه‌ها و خیلی چیزها که به‌صورت الگو، همه مثل هم و یکی است. پس ما می‌بینیم که در هستی همه‌چیز در حال حرکت است.

تا زمانی که انسان هنوز به زمین نیامده بود حیوانانت عظیم‌الجثه‌ای مثل دایناسورها آمدند که زمین را آماده سازند برای مهمان جدیدی به‌عنوان انسان که نیاز به زمین برای کشاورزی و زیستن داشت اما دایناسورها قبل از به وجود آمدن انسان‌ها در یک اتفاق عجیبی مثل آتش‌فشان و زلزله‌های مهیب از بین رفتند و همه این‌ها طبق فرمان بود چون باوجود دایناسورها انسان نمی‌توانست زندگی کند و خیلی وحشتناک بود.

هستی صور مختلفی دارد مثل انسان‌ها هم صور مختلف دارند. در انسان ما صور آشکارش را دیدیم و آن چیزهایی را می‌بینیم و تشخیص می‌دهیم و چیزهایی را که نمی‌بینیم اصلاً باور نداریم و قبول نداریم و به خاطر همین در خیلی از موارد ما پیشرفت نکرده‌ایم. ما گاهی قادر به حل بیماری‌های روانی نبوده‌ایم و بیماری اعتیاد هم تابه‌حال به خاطر همین ناشناخته بود و حل‌نشده بود.

انسان یک قانون است و این قانون را ما باید بدانیم و هیچ موجودی از این قانون مثتثنی نیست و همه از قانون تغییر، تبدیل و ترخیص استفاده می‌کنند و این تغییرات هم در جهت مثبت است و هم در جهت منفی؛ و هیچ‌چیزی نمی‌تواند در حال سکون باشد چون هر چه در حال سکون باشد مضمحل شده و از بین می‌رود. اگر یک برکه آب را در نظر بگیریم که راکد باشد تبدیل به مرداب می‌شود و گنداب شده و موجودات دیگری به داخل آن آب‌رفته تکثیر می‌شوند و قدرت آب را خواهند گرفت و آب را تجزیه خواهند کرد.

انسان هم همین‌طور است. مهم‌ترین مسئله‌ای که ما داریم مسئله تبدیل‌شدن است و این تبدیل‌شدن بدون تغییرات امکان‌پذیر نیست هیچ‌کس نمی‌تواند بدون تغییرات تبدیل شود. تغییرات قطعاً لازم است و این تغییر با حرف نیست باید وارد مرحله عملیاتی شوند توی کارکردشان اگر در کارکردان تغییرات انجام شد به نتیجه می‌رسند وگرنه به نتیجه نمی‌رسند.

در گروه‌هایی که کار می‌کنند می‌گویند صفت گذشته در انسان صادق است چون معتاد بودیم و حالا هم معتاد هستیم بیست سال گذشت مواد نکشیدیم ولی معتادیم. این بحث برخلاف قوانین هستی است چون انسان تغییر است اما در کنگره 60 برخلاف این ادعاست چون تغییرات ایجاد می‌شود و این تغییرات هم در فیزیولوژی هست و هم در رفتار و کردار. با ذره‌ذره تیپر کردن مواد اصلی به فیزیولوژی درست دست پیدا می‌کنیم و در موازات آن با تغذیه و ورزش نیز می‌توانیم به کمک فیزیولوژی‌مان دست پیدا کنیم در افکار و اندیشه نیز باید تغییرات حاصل گردد و آن اینکه انتقادپذیر باشیم و اعمالی که خرد جمعی آن را قبول دارند را بپذیریم و عمل نماییم که همان دروغ نگفتن، غیبت نکردن، تهمت نزدن، گمان بد نبردن، پشت سر دیگران سرزنش نکردن و... هست.

ما اعتقادداریم که نیستی هم جزء هستی است چون اطلاعاتی که ما تابه‌حال از هستی داریم هنوز 96% را ما نمی‌دانیم چیست و 96% از انرژی‌های هستی را نمی‌دانیم چیست؟

 طبق محاسبه‌ای که اندیشمندان و دانشمندان تابه‌حال داشتند. پس نیستی هم به‌گونه‌ای هستی است. همه‌چیز در حال تبدیل‌شدن است انسان مرگ ندارد بلکه انسان بقاء دارد هیچ‌گاه انسان نمی‌میرد فقط از یک صورتی به‌صورت دیگر درمی‌آید و از یک‌بعدی وارد بعد دیگر می‌شود و این مراتب ادامه دارد و ما بودیم و هستیم و خواهیم بود و زیبایی آفرینش در این است وگرنه اگر هر چیزی بی‌حساب می‌آمد و بعد از بین می‌رفت چه نتیجه‌ای می‌توانست داشته باشد؟

در تمام کتب آسمانی و همین‌طور قبایل سرخ‌پوستان و حتی قبایل بدوی به بقاء انسان اعتقاددارند و همه ما لوح محفوظ هستیم چون هستی اطلاعات و آگاهی‌ها و تخصص‌های خود را از بین نمی‌برد و اجازه نمی‌دهد ذره‌ای از بین برود و در هستی همه‌چیز محفوظ است فقط از یک‌شکلی به شکل دیگر درمی‌آید.

جسم ما یک‌تن پوش است برای صور پنهان ما، ف همان‌طور که لباس تن‌پوشی است برای جسم ما. ما از این بعد وارد بعدهای دیگر می‌شویم به معاد و همین‌طور این چرخه ادامه دارد.

ما باید از هر چیزی انرژی دریافت کنیم همان‌طور که در زیر آبشار توربین می‌گذارند برای تولید برق و یا اینکه از آب که این‌قدر لطیف است برای برش بتن از آن استفاده می‌کنند. گاهی ما انسان‌های خیلی لطیف و ملایم را با رفتارهایمان تبدیل به انسان‌هایی می‌کنیم که مثل آتش‌فشان شوند. پس هستی همیشه درحرکت است و در این حرکت هر چیزی می‌خواهد مکملش را پیدا نماید چون هستی طوری آفریده شد که هر چیزی به‌تنهایی ناقص است باید مکملش را پیدا کند. گاهی ما می‌گوییم زن مهم است و گاهی می‌گوییم مرد مهم است اما این تصورات ما اشتباه است چون هرکدام به‌تنهایی ناقص هستند باید زن و مرد در کنار هم باشند تا به تکامل برسند. حیوانات و گیاهان نیز همین‌گونه آند. حال کامل کردن به‌صورت مختلف وجود دارد به‌طور فیزیکی دنبال خودش می‌گردد و ازنظر آگاهی و اطلاعات هم دنبال خودش می‌گردد. استاد برای کامل شدنش به دنبال شاگرد و شاگرد برای کامل شدنش به دنبال استاد می‌گردد همان‌طور که عرفا می‌گویند سالک در پیر خدا را بیند درست هم همین است چون استاد می‌خواهد راه خدا را به شاگرد نشان دهد. حال این راه با دادن محبت، عشق، دانش و اطلاعات است و استاد خود را در شاگرد می‌بیند. اگر هستی مکملش را پیدا نماید قضیه تمام نمی‌شود مرتبه‌هایی دیگر از یافتن تکامل آغاز می‌شود و این بازی ادامه دارد. وجود نیروهای منفی هم جزء نیروهای مکمل هستند شاید بعضی‌ها بگویند چرا خداوند شیطان ر آفرید؟ باید در جواب گفته شود که شیطان و نیروهای بازدارنده به‌صورت مکمل هستند و اگر نباشند هستی ساقط خواهد شد.

پس همه‌چیز در هستی دارای هدف است و هر موجودی که دارای شعور است هدف دارد و دنبال هدف خود حرکت می‌کند و در تقسیم‌بندی موجودات بر اساس میزان عقل و آگاهی و شعورشان است. انسان‌هایی که می‌خواهند به آگاهی بالاتری برسند باید همیشه هر چیزی را که می‌بینند بادید وسیع‌تری بنگرند روی آن متمرکز شوند و فکر کنند. انسان را اگر از جسمیت بگذاریم کنار به قالب مثالی آن می‌رسیم و قالب مثالی همان چیزی است که ما در خواب خودمان را می‌بینیم و قالب مثالی از همان جنس است و این بقا دارد و فناناپذیر است چون همه ما از چشمه حیات خوردیم؛ و چشمه آب حیات در ظلمات است یعنی در تاریکی‌هاست و در سختی‌ها و بدبختی‌هاست. آن زمان ما قدر روشنایی‌ها را می‌دانیم.

حال انسان همیشه بقا دارد و هیچ زمانی از بین نمی‌رود فقط از یک‌بعدی وارد بعد دیگر می‌شود در این جهان فیزیکی انسان سه بعد را تجربه می‌کند. بعد اول همان دوران کودکی است بعد دوم دوران جوانی و بعد سوم دوران میان‌سالی است بعد چهارم هم بعد از مرگ هست ما که در این سه بعد اول هستیم باید خود را برای بعدهای دیگر آماده‌سازیم و تبدیل شویم و این تبدیل‌شدن‌ها بدون خواست انجام نمی‌گیرد همان‌طوری که در کنگره 60 فرد مصرف‌کننده با تیپر کردن موادش به مرحله قطع مواد می‌رسد و یا اینکه می‌تواند سیگارش را درمان سازد و همه این موارد با خواست او شکل می‌گیرد.

ممنونم از جناب مهندس عزیز که به این زیبایی دانش‌های نابشان را به‌صورت ساده و قابل‌فهم برای انسان‌هایی که خواستار آگاهی و دانش هستند می‌شکافند.

با احترام نویسنده : هم سفر ام البنین ره جوی خانم مریم از لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic