برداشت از سی دی عقلانیت - از مهندس دژاکام
دوشنبه 30 تیر 1399ساعت07:00 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )
به نام خداوند جان و خرد

در سی دی عقلانیت جناب مهندس درخصوص ساختن قالب صحبت نمودند که ساختن قالب از آیتم‌های اولیه انسان است که در حال ساخته‌شدن است. در این سی دی اشاره به انسان و تربیت او از بدو تولد توسط والدین اشاره گردید که زمینه‌های بنیادی در تربیت در خانواده شکل می‌گیرد و قالب او را می‌سازد. حال در تربیت فرزندانشان بستگی به نوع قالبی دارد که خودشان دارند تربیت می‌نمایند.

قالب در این سی دی تمثیل جسم است، بلد یا کشتی نیز به‌عنوان تمثیل جسم انسان هستند. در این سی دی از جسم به‌عنوان یک قالب استفاده می‌شود. در حقیقت همه ما یک قالب داریم که آن جسم ماست. بزرگان ما درخصوص جسم مطالبی گفته‌اند اما در بعضی از ادیان و فرهنگ‌ها برای تزکیه روح جسم خودشان را در فشارهای فیزیکی زیادی قرار می‌دادند و این بسیار راه نادرستی بود؛ اما در دین اسلام برای پالایش جسم و روح مثلاً روزه گرفتن را امری ضروری می‌پنداشتند که الا نه در علم پزشکی به صحت این امر بسیار تأکید و سفارش گردیده است. درخصوص یک سری رژیم‌های ساده نیز صحبت شده است.

چرا از جسم به‌عنوان کشتی یادشده؟ زیرا در قدیم ماشین وجود نداشت و فرمان جسم ما نیز در اختیار ماست ازاین‌رو به گشتی تشبیه گردید که روی آب حرکت می‌کند. جسم ما محل سکونت ماست و ما در این شهر و این جسم در حال گذران زندگی هستیم و برایش ارزش چندانی قائل نیستیم و به آن توجه نمی‌کنیم و فکر نمی‌کنیم این جسم باید برایمان 80 یا 90 سال کار کند و اصلاً به‌سلامت آن توجهی نداریم و آن را از تعادل خارج می‌سازیم؛ بنابراین باید به جسممان بپردازیم که اندام متناسب و سالم از اهم این ضروریات است. پس ساختن این قالب برایمان درکنگره از ارزش بالایی برخوردار است که با وزن زیاد و خوراک نامناسب آن را از تعادل خارج نسازیم.

دیگری مسئله پس‌انداز است که بازهم بزرگان و گذشتگان ما به این مسئله نپرداختند و برایمان راه درست و منطقی این امر را روشن نساختند. ما همانطوریکه به مسائل معنوی خود اهمیت می‌دهیم باید برای گذران زندگی یومیه خویش برنامه‌ای درست بکار ببندیم.

مثلاً فردوسی بزرگ می‌فرمایند:

ز نیرو بود مرد را راستی **** ز سستی کژی زاید و کاستی

 برای داشتن جسم متناسب و کاهش وزن راه بسیار راحتی وجود دارد که با همان روش dst این کار به‌راحتی انجام‌پذیر است. از خوردن هله‌هوله و مادام خوری باید اجتناب گردد. خوردن سالاد با سس آماده‌شده خانگی 20 دقیقه قبل از خوردن وعده ناهار یا شام سفارش گردید چون خوردن سالاد قبل از وعده غذایی از ولع خوردن غذا جلوگیری می‌نماید.

حال برای ساخته‌شدن قالب انسان گزینه دیگری که خیلی تأثیرگذار است معلم یا استاد و یا مربی است که نقش بسیار مهمی در این امر دارد. استادان جناب مهندس در پیام ساختن قالب اشاره داشتند که معلم برای تربیت شاگرد خود باید آن‌چنان دقت داشته باشد که تمامی جوانب را در نظر بگیرد تا قالبی که ساخته می‌شود باید برای تولید فولاد و آلیاژهای سخت به کار برود نه قالبی که از آن بخواهند خشت گلی بسازند. استادانی چون حسن صباح که در موسیقی زبانزد بودند و از خود نیز شاگردان زبردستی چون خود به یادگار گذاشتند اما استادانی چون حسن عنتر باز که جزء افرادی بودند که در قدیم در چهارراه سیروس مثل خودشان پرورش می‌دادند.

حال راهنما مثل خودش را تولید می‌کند پس باید از اخلاق و علم و دانش و رفتار شایسته‌ای برخوردار باشد تا قالب معیوبی از آن ساخته نشود چون الگو باید بی‌نقص باشد.

 حال دونیرو در ساختن این پیکره همواره وجود دارند که یکی خواست الهی و دیگری خواست عقلانی می‌باشند.

حال چرا نیروی الهی؟ به دلیل اینکه نیروی الهی ما را هدایت می‌کند.

نیروی الهی چیست؟ نیرویی است که به راه مستقیم و راه راستین و درست هدایت می‌کند. راهی که در آن فساد، خیانت، نزول، دروغ، توطئه و خیلی از اعمال ضد ارزشی جایگاهی ندارد و راه الهی راهی است که انسان را به‌طرف ارزشی‌ها هدایت می‌نماید.

اکثریت دانشمندان ما در قرن 18 و 19 میلادی زندگی می‌کردند مثل آلبرت انیشتین و یا لوئی پاستور...اما در این عصر بااین‌همه پیشرفت تکنولوژی یک ویروس کوچک به نام کرونا تمام علم پزشکی را به‌زانو درآورد و ما تابه‌حال فکر می‌کردیم بشر فقط در علم اعتیاد و درمان اعتیاد عاجز مانده درصورتی‌که در علوم پزشکی هم موفقیت چندانی نداشتند.

پس خواست عقلانی و فرمان الهی دو موضوعی است که اگر آن‌ها را در زندگی خود در نظر نداشته باشیم اصلاً به نتیجه‌ای نخواهیم رسید. در مسئله درمان اعتیاد باید اول پیکره را بازسازی نماییم یعنی تخریبی که در آن به وجود آمده را باید اصلاح کنیم. ما به‌یک‌باره نمی‌توانیم به مصرف‌کننده بگوییم موادت را نخور و یا نکش بلکه برای بازسازی جسم مدت‌زمان لازم که یازده ماه است را باید در نظر بگیریم. در کنار بازسازی جسم به تغذیه و ورزش نیز اهمیت زیادی قائل هستیم و چون ما (کنگره 60) در این راه موفق شدیم این روش و این راه را در خدمت بقیه انسان‌ها قرار خواهیم داد تا آن‌ها نیز به موفقیت و درمان برسند. خیلی از مصرف‌کنندگان می‌خواهند به درمان برسند اما نقطه شروع را پیدا نمی‌کنند. جناب مهندس در این سی دی گفتند من معتقدم که 95 الی 99 درصد مصرف‌کنندگان خواستار درمان هستند اما چون راه را نمی‌دانند 50 یا 60 برابر بیشتر از افراد کنگره 60 زحمت می‌کشند اما نتیجه‌ای نمی‌گیرند؛ و در درمان اعتیادشان هنوز در پیکره صفر هستند و در این امر اثر نامطلوبی روی نیروهای جسم خود می‌گذارند و چرخش را به نفع نیروهای اهریمنی عملی می‌نمایند.

در این سی دی به خمر و قمار اشاره شد که چه مضراتی دارد و ضررشان بیشتر از منافعشان است و خواستار پرهیز ازاین عمل شیطانی شدند حال قمار با خمر در هر زمینه‌ای می‌شود آن را بسط داد چون هردوی آن‌ها از لغت‌های مادر هستند. مثلاً خمر آن چیزی است که روی شخصیت انسان حجاب می‌کشد.

 خیلی از انسان‌ها شاید به مدارج علمی و جایگاه‌های بالایی در سطح جامعه دست پیدا کنند اما چون به مواد مخدر آلوده می‌شوند به‌یکبار در جا خشک می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند و خیلی از خانواده‌های این‌گونه افراد حتی آرزوی مرگشان را می‌کنند چون به‌قدری این مصرف‌کنندگان آبرو و شرایط اقتصادی خانواده و جامعه خود را به مخاطره می‌اندازند. پس اعتیاد هم جسم و هم‌فکر و عقل و آبرو را از بین می‌برد و نابود می‌سازد.

ما درکنگره آموختیم که خداوند از تمام صفات خود به‌جز کبریایی‌اش تمام صفاتش را ذره‌ای در همه ما انسان‌ها قرار داده که یکی ازاین صفت‌ها که خداوند خالق و فرمانده کل جهان هستی است و انسان نیز فرمانده جسم خود هست. اعتیاد در این امر اولین کاری که انجام می‌دهد این فرماندهی را از انسان سلب می‌کند و انسان دیگر نمی‌تواند فرمانده جسم وجودی خویش باشد و مثل یک سد در مقابل انسان عمل می‌کند چون تا زمانی که مواد به جسم او برسد انسان می‌تواند آن را اداره کند اما وقتی مواد به جسم مصرف‌کننده نرسید دیگر قادر به فرماندهی جسم خود نیست.

در قدیم برای افرادی که مواد مصرف می‌کردند برای خلاصی از مصرف موادشان آن‌ها را به تخت و یا درخت می‌بستند و آن‌ها مثل ماهی داخل ماهیتابه به بالا و پایین می‌پریدند و زلزله در اندامشان می‌افتاد در حقیقت مالکیت انسان در این‌گونه مسائل از او دزدیده شد و کسی که مواد مخدر مصرف می‌کند در زمره نیروهای شیطانی قرار می‌گیرد با متد dst یواش‌یواش جسم به چرخه حیات طبیعی خود برمی‌گردد بدون کمترین تخریبی با مدت‌زمان یازده ماه و پله‌های 21 روزه با کاهش 8% درصدی کنگره به این امر مهم در درمان قطعی مواد مخدر نائل‌آمده است.

با احترام نویسنده: هم‌سفر ام‌البنین ره جوی خانم مریم از لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 4 مرداد 1399 09:05 ب.ظ
سلام وخدا قوت به خانم ام البنین عزیز خیلی زیباو کامل توضیح دادین لذت بردم،عالی بود موفق باشید ومستدام
همسفر نفیسه پنجشنبه 2 مرداد 1399 10:07 ق.ظ
عالی بود خانم ام البنبن عزیز
همسفر راضیه سه شنبه 31 تیر 1399 12:43 ب.ظ
سلام خداقوت
درود بر شما خانم ام البنین عزیز بسیار کامل و جامع بیان کردید مستدام باشید
همسفر تارا سه شنبه 31 تیر 1399 10:32 ق.ظ
سلام
بسیار عالی خانم ام البنین عزیز موفق باشید
همسفرآزاده دوشنبه 30 تیر 1399 09:48 ق.ظ
سلام و خداقوت
برداشتت بی نظیر و کامل بود خانم ام البنین
موفق و پایدار باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic