کارگاه آموزشی خصوصی همسفران با استادی کمک راهنما خانم منصوری
دوشنبه 23 تیر 1399ساعت06:28 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر نفیسه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

چهاردهمین جلسه از دوره سی و ششم سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی کمک راهنماخانم منصوری و نگهبانی هم سفر خانم شقایق و دبیری همسفر خانم سمیه با دستور جلسه: شیشه و تخریب های آن در تاریخ 99/04/23 رأس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام عرض می‌کنم. خیلی خوشحالم که بعد از مدت‌ها توانستم دوباره در این جایگاه خوب قرار گرفتم. شاید تا زمان طولانی فعلاً نتوانم در این جایگاه قرار بگیرم، به خاطر جابه‌جایی که داریم. من امروز می‌خواهم با اجازه نگهبان و اسیستانت به خاطر اینکه جلسه آخر هست که می‌آیم خیلی کوتاه درباره دستور جلسه صحبت کنم. می‌خواهم کمی از گذشته صحبت کنم.

آدم تا زمانی که در یکجایی قرار دارد، واقعاً هراندازه بگوید آنجا را دوست دارم و قدرش را می‌دانم تا زمانی که به هر دلیلی قرار است آنجا را ترک کند و آنجا نرود قدر آنجا را نمی‌داند. تازه می‌فهمد که چه قدر مهم بوده است.

تابستان امسال می‌شود چهارده سال که ما به کنگره آمده‌ایم. یک موتور خیلی قراضه و خراب داشتیم. واقعاً شاید گاهی انسان نباید گذشته خودش را فراموش کند. وقتی فراموش نمی‌کند بیشتر شکر گذار چیزی می‌شود که به دست آورده است. شاید با تمام وجودم بگویم که دو نفر را خیلی در این دنیادوست دارم. خالق خودم که هیچ، می‌توانم بگویم تمام وجود من هست. اول مهندس دژاکام را دوست دارم و بعد همسر و فرزند خودم را؛ یعنی اگر مهندس دژاکام نبودند من نوعی که هیچ، این‌همه آدم نبودند این‌همه آدم‌هایی که دارند با عشق کنار همسران خودشان زندگی می‌کنند. فرزند می‌آورند. این خیلی زیباست. در این دنیایی که همه می‌ترسند نه به خاطر کرونا، ولی وقتی می‌خواهند یک موجود دیگر بیاورند می‌ترسند. ولی درکنگره بزرگ‌ترین خوراکی که آقای مهندس به ما که نزدیک به نود هزار نفر می‌شویم و کم نیستیم، داده‌اند خوراک عشق است؛ و این مأموریت گردن تک‌تک ما هست. اگر من یک هم‌سفر هستم مسافر من مصرف‌کننده شیشه است و در خانه من را اذیت می‌کند و بد است، اما می‌دانم که هنوز یک امیدی هست. این ریسمان کنگره را رها نکنید. اگر مسافرتان به کنگره نمی‌آید و سفر نمی‌کند. باز اینجا را ولی نکن، چون بیرون ازاینجا خبری نیست. حتی اگر مسافرت سفر نمی‌کند چنگ بزن؛ مانند چنگ زدن به خود خداوند است.

خیلی خوش به حال شما که هنوز اینجا هستید. من یکی از آرزوهایم این است که در شهر ساری نیز شعبه بزنیم به امید خدا. چون واقعاً کنگره به من آرامش می‌دهد. چهارده سال پیش روز اولی که وارد کنگره شدیم بعد از درخواست توافقی طلاق که پشت یک موتور نشسته بودیم و داشتیم از میدان رد می‌شدیم. یک تراکت خیلی کوچک دیدیم راهنمای درمان رایگان اعتیاد، این کلمه رایگان خیلی به نظر آمد. چرا؟ چون تمام داروندار خودم را داده بودم برای کلینیک‌های ترک اعتیاد. به مسافرم گفتم که ما که داریم جدا می‌شویم بیا اینجا هم برویم. مسافرم گفت ما که دیگر درخواست داده‌ایم و هفته بعد باید جدا شویم. بالاخره رفتیم و آقای هنر بخش که هر چه خیر است برای ایشان پیش بیاید شاید اگر ایشان نبودند من جذب کنگره نمی‌شدم. فوق‌العاده پرانرژی و مهربان. حالا بماند که مسافرم چهار سال سفر نکرد. ولی خودم می‌آمدم کنگره وادی‌ها را می‌خواندم می‌گفتم این‌ها چه می‌گویند؟ شوهر من مصرف‌کننده مواد است. کار ندارد. پول مواد او را من می‌دهم. اجاره خانه‌ام عقب می‌افتد. یک ماه تمام داشتم فقط صحبت‌های استاد جلسه را گوش می‌دادم. بعد از یک ماه واقعاً نمی‌دانم که چه شد ساعت ۵ رفتیم خانه از ساعت ۸ شب شروع کردم به خواندن کتاب ۶۰ درجه تا ۴ صبح کتاب را تمام کردم. در عشق من به یک دنیای جدید باز شد. گفتم اینجا همان‌جایی است که من می‌خواهم. نه‌فقط برای درمان مسافر خودم، آن فقط یک بخش بود. اینجا جایی است که من را با خودم روبرو می‌کند. برای همین اینجا را دوست دارم، برای همین می‌گویم که خوش به حال شما که هنوز اینجا هستید. برای همین این شمعدانی‌ها را که می‌بینم اینجا هستند می‌گویم خوش به حالشان که اینجا هستند. هر جا که می‌رویم باید تفکر کنگره ۶۰ را داشته باشی. کنگره ۶۰ خیلی چیزها را به من یاد داد که چه بگویم؟ کجا حرف بزنم. الآن با خیلی‌ها که ارتباط دارم موضوعی که به من ربطی ندارد سریع می‌گویم به من چه؟ این همان دستور جلسه که چی است که در کنگره یاد گرفته‌ایم.

اگر امروز باوجود بیماری کرونا من نمی‌ترسم و ماسک خودم را پایین می‌کشم و حرف می‌زنم امیدم به شربت d.sap هست. چون به مهندس دژاکام ایمان‌دارم، نه ایمانی که از روی تعصب باشد، با تمام گوشت و پوست‌واستخوان خودم لمس کردم. در این جمعیت کنگره ۶۰ یک نفر به خاطر بیماری کرونا جان خودش را از دست نداده است.

من و همسرم ثروتمند نیستیم به‌اندازه‌ای داریم که دستمان به دهانمان می‌رسد و محتاج کسی نباشیم. مسافرم که سه سال است عضو لژیون سردار است. خودم نیز امسال عضو شدم. احساس می‌کنم تازه توانستم که یک کار کوچکی انجام بدهم. تازه می‌توانم حداقل خجالت نکشم وقتی‌که می‌آیم کنگره. چون می‌دانم که کنگره با من و نسل بعد از ما چه کرده است؛ و شاید من نباشم ولی این حرف را از من داشته باشید، من ایمان‌دارم که روش درمان کرونا در سطح جهان توسط کنگره ۶۰ کشف می‌شود. شاید یک روزی خیلی‌ها در اثر بیماری کرونا نباشند، اما بچه‌های کنگره ۶۰ هستند. در قرآن هم دیدید که می‌گوید: نسل پاکان می‌مانند. چون در کنگره ۶۰ یاد گرفتیم که ارزش و ضد ارزش چیست. یاد گرفتیم که هر کاری را با عشق و ایمان انجام دهیم. همین‌که کمک کنیم به مسافران خودمان که درمان شوند، بزرگ‌ترین کار را انجام داده‌ایم. پس قدر کنگره را بدانیم قدر مرزبانان خودمان را بدانیم در این شرایط به وجود ماسک خیلی سخت است مدت طولانی در شعبه حضور دارند. بادل خودمان وارد شویم و همه را دوست داشته باشم و قطعاً همه بچه‌های کنگره ۶۰ همین‌طور هستند. من که همه شمارا دوست دارم. هرکسی الآن اینجا نیست را دوست دارم و هرکسی نیز خواهد آمد را نیز دوست خواهم داشت.

راجع به تخریب شیشه هم کمی صحبت کنم. امروزه در کنار مصرف شیشه مصرف گل نیز بین جوانان زیاد شده است. به خاطر عدم آگاهی است و فکر می‌کنند که باعث لاغری می‌شود. واقعاً هم لاغر می‌کند. یازده برابر میزان دوپامین مغز را افزایش می‌دهد. همین میزان دوپامین را وقتی فرد درست سفر کند و درمان شود در افراد ترشح می‌شود.

افراد کنگره به خاطر اینکه دوپامین مغزشان خوب ترشح می‌شود باوجود تمام مشکلات که ممکن است در زندگی داشته باشند باز خوش هستند. هم‌سفران که مسافرانشان مصرف‌کننده شیشه هستند نترسند خیلی از افراد بوده‌اند که آمده‌اند به کنگره و با روش کنگره درمان شده‌اند و حالشان خوب شده است.

از نگهبان و شما عذرخواهی می‌کنم طولانی صحبت کردم و همه شمارا دوست دارم و شمارا به خدای بزرگ می‌سپارم.

 پیام مرزبان کشیک:

 همسفران عزیز به هیچ عنوان ماسک را حتی در زمان مشارکت هم از صورت خود برندارند.

آزمون داخلی از همسفران مورخ 99/04/26

منابع آزمون:

کتاب 60 درجه از صفحه 259(حکم قاضی) تا آخر کتاب

سی دی تحلیل روش‌های غلط درمان /انتقال صفات


اهدای جایزه به نفرات برتر آزمون داخلی:

همسفر لیلا رهجوی کمک راهنما خانم آرزو 

همسفر فاطمه رهجوی کمک راهنما خانم فاطمه

معرفی نامزدهای انتخابات نگهبانی:

همسفر خانم لیلا با بیشترین آراء برای 14 جلسه آینده به عنوان نگهبان انتخاب شدند.

لژیون خدمتگذار:

مرزبان کشیک:

عکاس:همسفر فاطمه رهجوی کمک راهنما خانم فاطمه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی همسفران،

برچسب‌ها: تخریب های شیشه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرطاهره لژیون هشتم چهارشنبه 25 تیر 1399 12:52 ب.ظ
سلام خداقوت به استادونگهبان ودبیرجلسه وتبریک به خانم لیلاوخداقوت به گروه سایت
همسفر نفیسه چهارشنبه 25 تیر 1399 09:15 ق.ظ
سلام و خدا قوت به همه عزیزان
خدا قوت به استاد جلسه خانم منصوری عزیز از حس و حال زیباتون واقعا لذت بردم
به امید موفقیت شما هر جا که هستید
همسفر راضیه سه شنبه 24 تیر 1399 12:01 ب.ظ
سلام خداقوت
تشکر از استاد بابت صحبت هایشان
ممنون از دبیر و نگهبان عزیز باآرزوی کسب جایگاه های بالاتر
تبریک به خانم لیلا و خانم فاطمه
تشکر از گروه سایت
همسفر تارا سه شنبه 24 تیر 1399 10:44 ق.ظ
سلام
خدا قوت به استاد گرامی و نگهبان و دبیر محترم
خدا قوت به خانم شقایق و تبریک به خانم لیلا انشالله جایگاههای بالاتر
خدا قوت به گروه سایت
همسفر منیژه لژیون پنجم دوشنبه 23 تیر 1399 09:04 ب.ظ
جلسه ای بسیار عالی با انرژی فوقالعاده بالا....از همه عزیزان متشکرم ....
همسفر ام البنین دوشنبه 23 تیر 1399 08:55 ب.ظ
با سلام و خدا قوت به استاد و نگهبان و دبیر محترم جلسه.
ممنونم از استاد بابت صحبتهای خوبشان.
خدا قوت به خدمتگزاران محترم جلسه و مرزبانان گرامی.
ممنونم از خانم نفیسه عزیز بابت بازتاب بسیار خوب جلسه.
خدا قوت به خانم فاطمه بابت عکاسی زیبایشان.
سلامتی شما عزیزان آرزوی قلبی ماست.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات