کارگاه آموزشی خصوصی همسفران با استادی کمک راهنما خانم مریم
دوشنبه 6 مرداد 1399ساعت06:29 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر نفیسه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

دومین جلسه از دوره سی و هفتم  سری کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی کمک راهنماخانم مریم و نگهبانی هم سفر خانم لیلا و دبیری همسفر خانم اکرم با دستور جلسه:از فرمانبرداری تا فرماندهی  در تاریخ 99/05/06 رأس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر. جا دارد که از نگهبان خانم لیلا تشکر کنم که قبل از اینکه ایشان بدانند که امروز مراسم تجلیل از کمک راهنما خانم افسانه است. بنده را به‌عنوان استاد دعوت کرده بودند.

در مورد دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی، چیزی که به ذهن من می‌رسد این است که زمانی که انسان آفریده شد قدرت اختیار وجه تمایز انسان با تمام موجودات است. وقتی اختیار به انسان داده می‌شود انسان مختار است که هر کاری که می‌خواهد بکند و به قول ما بچه کنگره‌ای‌ها با سر خودش پیش می‌رود؛ و این اختیار می‌تواند انسان را به بالاترین نقطه الهی و یا پست‌ترین نقطه برساند.

از دید من وقتی بحث فرماندهی یا فرمان‌برداری می‌آید وجه اشتراک این دو واژه فرمان است. چیزی که همه ما درآمدن و رفتنمان به حیات داریم اطاعت از فرمان‌ها الهی است. وقتی می‌خواهم فرمان الهی را اجرا کنم نیاز به این دارم که قدرت اجرای فرمان را داشته باشم. فرمان‌ها الهی چیزی است که برای راحت‌تر زندگی کردن انسان قرار داده‌شده است. وقتی انسان‌فرمان‌های الهی را اجرا می‌کند به آرامش می‌رسد. اگر انسان بخواهد در صلح و آرامش باشد باید این قوانین را اطاعت کند.

اما در کنگره بحث درمان اعتیاد راداریم و مصرف مواد، وقتی انسان وارد دنیای تاریک اعتیاد می‌شود اولین چیزی که از انسان گرفته می‌شود، اختیار انسان است البته نمی‌گویم کاملاً ولی تا اندازه زیادی فرمانده شهر وجودی خودش نیست. اولین چیزی که به انسان داده‌شده است همان فرماندهی شهر وجودی خودش است. من مریم تا زمانی که سالم هستم می‌توانم فرمان بدهم و راحت انجام بدهم می‌توانم فرمان بدهم که صبح زود بلند شوم و راحت بلند می‌شوم؛ اما وقتی وارد دنیای تاریک اعتیاد می‌شوم دیگر آن ساعت شش صبح ساعت شش صبح نیست چون من دیگر فرمانده نیستم. اشخاص دیگری به من فرمان می‌دهند اشخاصی که به جسم من حلول کردند؛ و تنها درصورتی‌که آن‌ها موافقت کنند خواسته‌های من به اجرا می‌رسد؛ و این وقتی دردناک‌تر می‌شود که من ساده‌ترین خواسته‌های خودم را نتوانم اجرا کنم. در فرمان‌ها عقل این راداریم که وقتی فرمان عقل را اجرا می‌کنم احساس خوبی به من دست می‌دهد چون می‌دانم کار درستی است که باید اجرا کنم. ولی وقتی نتوانی بلند شوی و بروی حتی ساده‌ترین کار مثلاً دندان خودت را مسواک بزنی، این خیلی ناراحت‌کننده است و مهم‌ترین چیز این است که من وقتی به این مسیر ادامه می‌دهم تا جایی می‌رسم که هیچ‌گونه فرماندهی در شهر وجودی خودم و دنیای بیرون ندارم. 

گاهی اوقات نیاز نیست نیروهای منفی این کار را بکنند خیلی از مصرف‌کنندگان هستند که انسان‌های اطرافشان برای آن‌ها تصمیم می‌گیرند. چرا؟ چون می‌گویند تو مصرف‌کننده هستی نمی‌فهمی. تو تکلیفت با خودت مشخص نیست. تو دیگر نمی‌دانی. شاید من یک‌زمانی برای مسافرم این کار را می‌کردم. بااینکه فاصله سنی داریم باز فکر می‌کردم که من بیشتر از او می‌فهمم. من بیشتر از او می‌دانم. بااینکه حتی در مسئله زن و شوهر همیشه اطاعت کردن زن از شوهر واجب است. حتی در سوره نساء به این مسئله آمده است؛ اما من فکر می‌کردم چون مسافرم یک مصرف‌کننده است باید همه‌چیز را من اداره کنم چون فکر می‌کردم من بهتر می‌فهمم؛ یعنی همان اختیار ساده را که نه‌تنها مواد از او گرفته بود من هم تا حدودی از او گرفته بودم و چیزی که در کنگره به او برگردانده شد همان فرماندهی شهر وجودی‌اش است. چون دیگر در اختیار خودش است و خودش فرمانده شهر وجودی خودش است.

و بعدازآن من هم به‌عنوان هم‌سفر باید چیزی را که ندانسته از او گرفته بودم به او برمی‌گرداندم. دیگر او باید می‌شد مرد خانه‌ام و تصمیم‌گیرنده او می‌شد و حرف آخر را او می‌زد.

و خیلی چیزها که به اختیار من بود به‌عنوان‌مثال حساب بانکی که حق برداشت داشتم فکر می‌کردم که این کار درست است اما درواقع کاری که مواد با او انجام می‌داد نیز من انجام می‌دادم؛ اما به‌مرورزمان و ثابت کردن خودش به من اوضاع جور دیگری شد. کسی شد که واقعاً می‌خواست.

وقتی یک فرد مصرف‌کننده وارد کنگره می‌شود به او می‌گویند که باید سرخودت را با سر راهنما عوض کنی. چون راهنما دارای ویژگی‌هایی هست که راحت می‌تواند فرد را از تاریکی خارج کند. وقتی ایمان کامل به کسی که به‌عنوان راهنمای من هست داشته باشم و بپذیرم که او خیلی می‌داند، آن‌وقت است که می‌توانم از این مسیر تاریکی عبور کنم و جا پای راهنما بگذارم و اینجا پای راهنما گذاشتن یعنی صفات و ویژگی‌هایی را که از دست دادم از طریق راهنما به من القاء می‌شود و دوباره به آن چیزی که بوده‌ام برمی‌گردم؛ و برای فرمانده شدن ابتدا باید فرمان‌بردار باشی تا بتوانی به فرماندهی برسی.

گاهی اوقات این فرمانده شدن عوض می‌شود. مثالی که برای ره‌جوهای خودم می‌زنم در نمایندگی که خدمت می‌کنم دستیار دیده بان یا آن‌کسی که ناظر بر عملکرد من در نمایندگی هست شاید باهم خیلی صمیمی بودیم ولی الآن به خودم اجازه نمی‌دهم که وقتی در این جایگاه واردشده‌اند صمیمی شوم و ان فاصله را حفظ کنم چون فرمانده من است و من او را به‌عنوان فرمانده پذیرفته‌ام.اگر او را رفیق خودم بدانم دیگر فرمان‌بردار او نخواهم بود. وقتی ره‌جو راهنمای خودش را به‌عنوان رفیق بداند که ما در یک سن و سال هستیم نمی‌تواند از او فرمان‌برداری کند. باید او را به‌عنوان کسی بداند که آمده است که او را از تاریکی به روشنایی ببرد.

امیدوارم که مابقی صحبت‌های من را با مشارکت‌های خودتان کامل کنید. مرسی.

پیام مرزبان کشیک:

هفته آینده دوشنبه تاریخ 99/05/13 شعبه به دلیل بیماری کرونا و وضعیت قرمز تعطیل می باشد.

از تاریخ 99/05/16  به مدت دو هفته تعطیلات تابستانه کنگره ۶۰ آغاز می شود که بعد از پایان تعطیلات تابستانه وضعیت شعبه و تشکیل جلسات اطلاع رسانی خواهد شد.

اعلام منابع آزمون  توسط مسئول امتحانات کمک راهنما خانم آزاده:

منابع آزمون پنج شنبه مورخ 99/5/9 : وادی 10 - 11 - 12 از کتاب عشق و سی دی وادی هفتم بخش یک و دو 

اهدای گل نمادین لژیون سردار به همسفر راضیه و همسفر طاهره

لژیون خدمتگذار:

مرزبان کشیک همسفر شهینPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه لژیون 4 چهارشنبه 8 مرداد 1399 08:59 ب.ظ
تبریک وخداقوت به استاد گرامی خانم مریم عزیز
تبریک وسپاس فراوان به راهنمای عزیزم خانم افسانه
خداقوت به نگهبان ودبیر جلسه
تشکر از خانم طاهره وراضیه اعضای لژیون سردار
تشکر از خانم نفیسه عزیز
همسفرآزاده چهارشنبه 8 مرداد 1399 07:24 ب.ظ
سلام و خداقوت به استاد عزیزم خانم مریم از دیدنتون بینهایت خوشحال شدم
خداقوت به نگهبان و دبیر جلسه
موفق و پیروز باشید
همسفر تارا چهارشنبه 8 مرداد 1399 06:36 ب.ظ
سلام
خدا قوت به استاد عزیز بابت جلسه بسیار پر بارشان
خدا قوت به همه اعضا
تبریک به خانم طاهره انشالله جایگاه های بالاتر
خدا قوت به گروه سایت
همسفرطاهره لژیون هشتم چهارشنبه 8 مرداد 1399 01:17 ق.ظ
سلام تشکرمیکنم ازراهنمای عزیزم خانم محبوبه که باآموزش های خوبی که به من طاهره دادندبتونم گوشه ای اززحمات کنگره راباعضوشدن درلژیون سردارجبران کنم وتشکوخداقوت هم به نگهبان لژیون سردارخواهرراضیه امیدوارم درجایگاه های بالاترخدمت کنند
همسفرطاهره لژیون هشتم چهارشنبه 8 مرداد 1399 12:54 ق.ظ
سلام خداقوت به همه عزیزان شعبه تبریک وخداقوت هم به استاد وخسته نباشیدبه نگهبان ودبیرجلسه تبریک ویژه هم به خانم افسانه کمک راهنمای خندان وخوش روی شعبه وتشکرازمرزبانان وگروه سایت
همسفر نفیسه سه شنبه 7 مرداد 1399 11:42 ق.ظ
سلام و خدا قوت به همه عزیزان
خدا قوت به استاد جلسه کمک راهنما خانم مریم عزیز از صحبت هاتون خیلی استفاده بردم
خدا قوت به نگهبان و دبیر جلسه
تبریک به خانم طاهره و راضیه برای ورود به لژیون سردار
خدا قوت به اسیستانت و مرزبانان محترم
همسفر راضیه سه شنبه 7 مرداد 1399 07:19 ق.ظ
سلام
تبریک و خداقوت خدمت استاد گرامی خانم مریم از دیدن شما بسیار خوشحال شدم
تبریک به خانم افسانه عزیز بابت خدمت صادقانه
تشکر از مرزبانان محترم و خانم نفیسه بابت درج مطلب
همسفر فاطمه لژیون نهم دوشنبه 6 مرداد 1399 11:15 ب.ظ
خدا قوت به خواهر خوبم خانم نفیسه بابت درج مطلب
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات