خلاصه سی دی کار ، تحصیل ، قدرت از آقای مهندس دژاکام
یکشنبه 1 مرداد 1396ساعت04:33 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق (الله)


بزرگ‌ترین معلم ما هستی است و ما بزرگ‌ترین درس‌ها را از هستی می‌آموزیم و اصولاً متد دی اس تی نیز از روی هستی الگوبرداری شده است اینکه در هستی می‌بینیم هر چیزی باید زمان خاص خود را سپری کند تا به نتیجه برسد مثل‌اینکه بذری  می‌کاریم و طی گذشت مدت‌زمان خاصی رشد می‌کند.  

زمان جلسه: جلسه سیزدهم از دوره بیست و نهم در تاریخ 30/4/94 رأس ساعت 9 صبح موضوع سی دی مربوط به تاریخ 5/10/75 و صحبت بین شاگرد و استاد هست.

بزرگ‌ترین معلم ما هستی است و ما بزرگ‌ترین درس‌ها را از هستی می‌آموزیم و اصولاً متد دی اس تی نیز از روی هستی الگوبرداری شده است اینکه در هستی می‌بینیم هر چیزی باید زمان خاص خود را سپری کند تا به نتیجه برسد مثل‌اینکه بذری  می‌کاریم و طی گذشت مدت‌زمان خاصی رشد می‌کند


در هستی هر چیزی وظیفه و خاصیت مخصوصی دارد جامدات دارای خاصیت مخصوص به خود هستند مثلاً فلزاتی هستند که نرم هستند مثل مس و برخی مثل فولاد محکم و سخت حتی گازها هم خواص مخصوص به خود رادارند برخی از آن‌ها برای هستی لازم و ضروری هستند مثل اکسیژن و گیاهان هم برای هستی لازم هستند و هسته هر گیاه مخصوص همان گیاه است و از هسته زردآلو درخت و میوه زردآلو و از هسته خرما درخت نخل به وجود میاید حیوانات هم هرکدام خاصیت و وظیفه مخصوصی دارند به‌طور مثال کوسه در دریا وظیفه‌اش تمیز کردن دریاست و اگر نبود دریا به‌شدت آلوده می‌شد.

 پس هر موجودی در هستی وظیفه‌ای دارد تا این کارخانه هستی بتواند به چرخش خود ادامه دهد. کنگره 60 هم نمونه‌ای کوچک از هستی است و در آن هر شخصی وظیفه مخصوصی دارد و نیازی به افراد بیرون از آن برای هیچ کاری ندارد و از نیروهای خود استفاده می‌کند هرکسی درکنگره روزی آموزش می‌گیرد و روزی خودش آموزش می‌دهد.

در نظام طبیعت ضعیف پایمال است و از نقطه شکل‌گیری هر موجودی و در هر مکتبی این قضیه بوده و هست که موجود ضعیف شکست می‌خورد و قوی پیشرو است چگونه می‌شود قوی بود یا قوی شد؟ با تحصیل و کار حال (هر تحصیلی) مثلاً تحصیل علم یا تحصیل کار مثل تحصیل بنایی یا تحصیل قالیبافی یا تحصیل مکانیکی، حتی دانشجویی که تحصیل درس می‌کند کاری دارد و بیکار نیست تمام اعضای کنگره هم تحصیل و کار می‌کنند و با تحصیل و کار هست که می‌توان قوی شد و به شو شود نزدیک شد.

شاید تحصیل برای انسان دانایی نیاورد ولی آگاهی می‌آورد و توانایی او را افزایش می‌دهد و انسانی که تحصیل می‌کند مسائل را آنالیز کرده و تجزیه‌وتحلیل می‌کند و می‌تواند پیش‌بینی کند و بهترین را در زندگی‌اش برگزیند.

نگهبان می‌گویدقصد سفر دارم برای انجام کارهای عقب‌افتاده و استاد می‌گویداز این‌که به سفر می‌روید خوشحال باشید سفر همیشه خوب است برای کسب تجربه، یکی از چیزهایی که انسان باید تجربه کند خاصیت است مثل تلخی که اسم است ولی انسان باید تجربه‌اش کند یا اعتیاد که اسم است ولی معتاد تجربه‌اش کرده است.

 ما باید قهر را تجربه کنیم تا مفهوم مهر را درک کنیم یا باید ترس را تجربه کنیم تا مفهوم شجاعت را بفهمیم، از اینکه سفر می‌روید خوشحال باشید سفر همیشه خوب است و برای کسب تجربه بهترین راه هست مانند سفری که در عرض زمین باشد یا در سماء ... انسان همیشه در طول تکامل در سفر است.

 مسافر هم مقصدی دارد بعضی مقصد را رها می‌کنند و به آب‌وعلف مسیر سرگرم می‌شوند و سفر را فراموش می‌کنند ولی شما اکنون میدانید زندگی و حیات در طول سفر اتفاق میافتد.

 رکود بر هیچ موجودی جایز نیست زیرا در هستی هرکسی وظیفه‌ای دارد و همه این موجودات در این هستی کار می‌کنند تا هستی به این شکل که هست موجود باشد.

کسانی که به طبیعت آسیب می‌رسانند و قوانین هستی را زیر پا می‌گذارند دچار نابودی می‌شوند سیلی که اخیراً  آمد و خانه‌های اطراف رودخانه را با خود برد به این دلیل بود که افراد حریم رودخانه را رعایت نکردند و آن فاصله قانونی را رعایت نکردند بنابراین محکوم‌به نابودی بودند. کسی که برخلاف هستی حرکت کند نابود می‌شود.

 کسی که همسر است زن یا مرد یک سری وظایف بر عهده دارد آیا وظیفه یک همسر این است که از شب تا صبح یک مصرف‌کننده مواد مخدر باشد و کل روز را بخوابد؟ یا وظیفه دختر و پسر جوان این است که مواد مخدر مصرف کند؟

در هر قسمتی که باشید اگر به وظایف خود عمل نکنید محکوم‌به نابودی هستید زیرا رکود بر هیچ موجودی جایز نیست.

 درختانی که اکسیژن تولید می‌کنند و دمای زمین را ثابت نگه می‌دارند اگر به وظیفه خود عمل نکنند ما دچار مشکل می‌شویم کسانی که حریم‌ها را رعایت نکنند جزای کارهای زشت خود را خواهند دید به‌صورت بیماری‌های مختلف.

 امروز بالاترین مقام مملکتی هستی اگر به وظیفه‌ات عمل نکنی فردا می‌افتی زندان. سیستم کار خودش را انجام می‌دهد باید حرکت کرد حرکت برای تحصیل و کار و کسب توانایی و قدرت، قدرت نه به معنای زورگویی به معنای توانایی انجام کار یا قدرتی که در اثر تحصیل کسب کرده‌ای یا حتی قدرت مالی چون پول هم قدرت می‌آورد و می‌توانی از آن درست استفاده کنی.

 آنچه ما انجام می‌دهیم یا نمی‌دهیم در سیستم تغییری ایجاد نمی‌کند اگر درکنگره کسی روی برنامه باشد یا نباشد درکنگره تغییر ایجاد نمی‌شود بلکه در خودش تخریب صورت می‌گیرد درحرکت بودن یا نبودن ما در چرخش سماوی تغییری حاصل نمی‌کند ولی در بالا رفتن ارتقاها بی‌تأثیر نیست.

حرکت از فرمان‌ها و قوانین الهی است و با حرکت خیلی از مسائل را در طول حیات خویش به انجام می‌رسانیم باید تلاش کنیم و خداوند هم برکت می‌دهد و آن چیزی هم که در تقدیر و سرنوشت ماست می‌آید و شکل می‌گیرد و امیدواریم آن چیزی که در تقدیرتان است به انجام برسد.

در سفرها آرامش را تقویت کنید در پرتو آرامش می‌توانیم مطالب را ببینیم کسی که آرامش دارد در سکون و ثابت است و همه‌چیز را درست می‌بیند ولی کسی که آرامش ندارد انگار بر چرخ‌وفلکی سوار است دائماً به بالا و پایین درحرکت است و چیزهای اطراف را به‌درستی نمی‌بیند گاهی در نقطه بالاست و گاه در نقطه پایین.

کسی که آرامش دارد می‌تواند نیکی را از بدی تشخیص دهد آنچه در سفر لازم است اتکا یا اعتمادبه‌نفس است و داشتن هم‌سفر خوب .

 کسی که شمارا دعوت به مصرف مواد مخدر می‌کند شیطانی است در قالب انسان. قبل از هر چیزی به تقویت حس خود توجه نمایید زیرا حس معمولاً کمتر اشتباه می‌کند. البته در سفر اول‌شخص در شرایط قوی نیست چون در شرایط مصرف است و نیروهای منفی در او اثر می‌گذارند وقتی ضعیف باشی نیروهای منفی قوی می‌شوند.

 برای بیان حقایق مطلبی می‌بایست آن‌ها در کنار هم قرار بگیرند تا کامل شوند مثل حروف الفبا برای ساختن کلمات و دوم دیدن مناظر و شکل‌های دیگر که در بیان بسیار مؤثر است یعنی یک سفر اولی که سفرش را شروع کرده باید صبر کند و یواش‌یواش مطالب را یاد بگیرید و ذره‌ذره به نتیجه برسد و ممکن است در ابتدای امر همه‌چیز برایش عجیب باشد و استرس بگیرد ولی با قرار گرفتن مطالب در کنار هم و دیدن مناظر مانند مشارکت کردن‌ها و رهایی‌ها و غیره.

 تصاویر مجازی یا حقیقی قابل‌لمس یا غیرقابل لمس خطوط هم باید ترکیب شوند مثل خطوطی که یک لوزی یا مربع را تشکیل می‌دهند و چه زیباست که با کشیدن زیباترین تصویر از حیات خویش آن را در دفتر طبیعت به امانت بگذاریم.

 پس در طول سفر وظایف اصلی ما این است که اول آموزش ببینیم و بعد آموزش بدهیم.

فرمانروایان زمان کسانی اند که سازندگی می‌کنند و کسانی که تخریب می‌کنند فاضلاب منزل خود را با لوله به محیط وارد می‌کنند یا در حریم رودخانه ساخت‌وساز می‌کنند فرمانروایان زمان نیستند و یا آن‌ها مصرف‌کننده بی‌مصرف هستند

 باید تلاش کنیم صفات خداوند را حتی به میزان کم در خود ایجاد کنیم اگر خداوند رحیم و کریم و توانا و دانا و مهربان است ما هم می‌توانیم صفات خداوند را در خود پرورش دهیم و این کاری است که ما باید در طول این سفر دوره‌اش را ببینیم امیدوارم همگی بتوانیم درزمینهٔ کار و تحصیل و توانایی به درجه لازم برسیم.

 

منبع: وبلاگ کمک راهنما آقای امیرحسین باقری

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،

برچسب‌ها: کار، تحصیل، قدرت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic