کارگاه آموزشی همسفران با استادی خانم مریم کریم پور
دوشنبه 2 مرداد 1396ساعت09:51 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )

جلسه ششم از دور بیست و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی  خانم مریم کریم پور و نگهبانی خانم فاطمه و دبیری  خانم هانیه با دستور جلسه کار ، تجصیل ،قدرت در تاریخ 96/05/02 رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

در ابتدا خداوند را شاکرم که بار دیگر فرصت خدمت‌گزاری را در این جایگاه پیدا کردم و از خانم آزاده ممنونم که از من دعوت کردند که در این جایگاه باشم و از نگهبان و دبیر عزیز سپاسگزارم بابت این هماهنگی.

در مورد دستور جلسه: کار، تحصیل، قدرت.

 وقتی خانم آزاده به من گفتند، گفتم این دستور جلسه فعلاً در این مقطع زیاد درگیر آن نیستم اما درگذشته مریم هم کار می‌کرد و هم‌درس می‌خواند و هم به کنگره می‌آمد. درمجموع خیلی فعال‌تر از امروز بودم اماکنگره خوبی‌اش این است که کل جوانب زندگی را چه ازنظر معنوی و چه ازنظر مادی نگاه می‌کند و آن را بررسی می‌کند.

یکی از دستور جلساتی که هم بعد مادی و هم اجتماعی و هم معنوی یک انسان را درنظرگرفته است کار، تحصیل، قدرت هست چراکه فرد وقتی از مال و ثروت کافی برخوردار نباشد به اعتقاد من کاردستی نداشته باشد که امرارمعاش کند دغدغه می‌گیرد و از آرامش خوبی نمی‌تواند برخوردار باشد یعنی آسایشی ندارد که آرامشی برایش به همراه داشته باشد؛ بنابراین در ادامه فرد در زندگی شخصی خود خیلی تلاش می‌کند اما نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

وقتی کار و تحصیل و قدرت در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ما در قبل درکنگره خیلی از افراد که شرایط زندگی‌شان را به خاطر اندک بودن تعدادشان می‌دانستیم. بودند کسانی که درکنگره دانشجو بودند و درسشان را رها کردند و چند بار مشروط بودنشان از دانشگاه آمد. چرا؟

به خاطر مصرف مواد مخدر. چون این افراد به سمت مواد مخدر سوق آوردند به خاطر اینکه در امتحان پایان‌ترم نمرات خوبی را کسب کنند یا به دلیل اینکه بیشتر بتوانند کار کنند و رکوردشکنی کنند به مواد پناه آوردند که ساعت بیشتری را کار کنند پس‌کار یا تحصیل برای بعضی‌ها دروازه ورود به اعتیاد بود و برای بعضی‌ها کار سخت‌تر پول بیشتر و حتی بالعکس این قضیه هم صادق بود چون افرادی بودند که هم تحصیل می‌کردند و هم شاغل بودند اما با مصرف مواد مخدر هردوی آن‌ها را از دست دادند. به قول جناب مهندس اگر در هر کاری معتاد شوی اعتیاد همان چیز را اول از انسان می‌گیرد.

دیگر اینکه کار و تحصیل در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا ابزاری باشند که به قول جناب مهندس فرد را به قدرت برسانند.

 این را به‌شخصه با تمام وجود لمس کردم چون آن توانایی و قدرتی که در وجود تمام ما هست نیاز به پالایش و استخراج دارد. تحصیل و کار این دو کار را انجام می‌دهند. کاهی من دغدغه کار و تحصیل را در وجود خودم دارم اما خام است. باید در دست‌ساخت قرار بگیرد تا بیاید بالا. علم و استعداد در همه ماها هست وقتی در تحصیل قرار می‌گیریم مثل کارخانه‌ای است که در این کارخانه مواد خام تبدیل می‌شود به علومی که از من مریم استخراج می‌شود. حتماً راهنمایان عزیز در لژیون‌هایتان دارند از همین نقطه استفاده می‌کنند و همین کار را انجام می‌دهند آن‌ها علم و آگاهی دارند اما وقتی خودشان مورد آموزش قرار می‌گیرند دروازه‌ای می‌شوند که بتوانند آن اطلاعات را به شما انتقال بدهند. مواد اولیه خام یک سی دی و یا یک کتاب را که شما درک درستی از آن ندارید تبدیل می‌کند به یک‌چیز قابل‌فهم.

در مورد کار هم همین‌طور. وقتی این فرد توانایی پیدا می‌کند که کارش را به‌درستی انجام دهد مطمئناً پیشرفت خواهد کرد و درهای دیگری به رویش باز می‌شود.

خودم یاد مه یک دوره بود که اویل کارم دوره اعتیاد همسرم بود، این‌قدر جهان‌بینی درستی نداشتم. یکجایی یک مقطع کوتاهی کارکردم و آمدم بیرون یک دوره 4 ماهه بود. بعد از مدتی دوباره آنجا مشغول به کار شدم. سه سال در آن مکان کارکردم اما مریمی که 4 ماه آنجا کارکرده بود به‌عنوان یک زیردست دفعه بعد که آنجا کارکردم این بار دیگر به‌عنوان یک همکار شناخته‌شده شدم و این‌قدر ازلحاظ جهان‌بینی قوی شده بودم که فرد دیگر من را به‌عنوان یک زیردست نگاه نمی‌کرد حتی در مورد تغییرات آن مکان از من نظرخواهی می‌کرد. این چیزها را چگونه به دست آوردم؟ با تدریس و آموزش دادن‌ها باعث شد من در کارم پیشرفت کنم.

 وقتی فرد می‌آید در اینجا شروع می‌کند به درمان شدن و روش DST را به‌درستی اجرا کردن در ادامه در کار و تحصیلش به‌مراتب قوی‌تر و بهتر می‌شود و ما افراد زیادی داریم درکنگره ازجمله خودم که سال‌ها درکنگره بودیم اما بعدازآن به تحصیلاتشان ادامه دادند. خیلی‌ها بودند و هستند. می‌بینند نه دیگر این‌قدر منبع درآمد راضی‌شان نمی‌کند، بنابراین دنبال کار بهتر با منبع بهتر و با موقعیت بهتر هستند؛ بنابراین مدرک دیپلم دیگر راضی‌اش نمی‌کند چون می‌خواهد خودش را بشناسد و خودش را کشف کند و کاوش را می‌خواهد انجام دهد برای همین به ابزار نیاز دارد تا قدرتمند شود. آقای مهندس فرمودند قدرت نه به معنای زور گفتن بلکه به معنای این است که من قدرت و توانایی انجام این کار رادارم که از انجام هر کاری به‌درستی بربیایم و به‌درستی می‌توانم کار را انجام بدهم پس‌کار سختی نیست.

قسمت دوم دستور جلسه را از یک‌شکل دیگری می‌توان به این قضیه نگاه کرد این است که فرد می‌آید و می‌خواهد به درمان برسد اما این وسط کارش یک مانع ایجاد می‌کند یعنی کارش و شرایط کاری طوری است که فرد نمی‌تواند به‌موقع به کلاس‌هایش برسد و حضور مرتب داشته باشد و یا به عبارتی ساعت کاری‌اش این‌قدر زیاد است که نمی‌تواند کارش را به‌درستی انجام دهد و خواب کافی ندارد. مسافر من جزء آن دسته از افرادی بود که در طول سفر اولش باراهنمای خودش در مورد خواب مشکل داشت. چرا؟ چون یک هفته شب‌کار بود و یک هفته روز کار. به خاطر همین یک هفته اصلاً شب‌ها نمی‌خوابید بنابراین یک سفر اولی اگر شب‌ها نخوابد چه اتفاقی می‌افتد؟

راهنمایشان گفتند یا کارتان را عوض کنید یا طوری با آن‌ها صحبت کنید که با این قضیه یک مدت با شما کنار بیایند تا سفرتان تمام شود که با توکل بر الله با شرایط کنگره آن‌ها کنار آمدند و کاملاً مسافرم روز کار شد و توانست سفرش را به پایان برساند یعنی اینکه جایی قرار می‌گیریم که باید بدهیم تابستانیم یعنی من باید کار و تحصیلم را موقتاً از دست بدهم تا اولویت و ارجحیت در حال حاضر درمان اعتیاد است.

اگر آن کار و تحصیل دارد به درمان من صدمه و آسیب می‌زند و به عبارتی اختلال برایم ایجاد می‌کند آن‌وقت من باید برای خودم یک فکری بکنم وگرنه کنگره باکار کردن و تحصیل مخالف نیست برای یک سفر اولی؛ یعنی اینکه طرف برود خانه در استراحت مطلق باشد و دیگران از او پرستاری کنند چون آقا دارد سفر می‌کند. اصلاً این‌طور نیست. طرف می‌تواند کار و تحصیلش را داشته باشد و همه‌چیز مثل همان روش تدریجی است که اسمش زوی آن است و شخص کم‌کم می‌آید موادش را کم می‌کند بدون کوچک‌ترین اختلال در فیزیولوژی در سیستم کارش به وجود بیاید.

اما آقای مهندس فرمودند یکجایی هست که فرد باید انتخاب کند کار، کنگره، خانواده. باید بگردد ببیند اولویت در چه چیزی است. البته در سفر دوم بیشتر این سرفصل باز می‌شود که فرد اگر واقعاً شرایط مالی وزندگی خوبی ندارد باید برود دنبال کار وزندگی و خانواده را انتخاب کند اما برای یک سفر اولی اولویت درمانش است. چرا؟ چون اگر فرد به درمان نرسد آن کار خیلی خوب و به نحو احسن خود را از دست خواهد داد و در تحصیل خودش نیز به‌زودی می‌بیند از دانشگاه اخراج خواهد شد. پس تحصیل و کار مانع درمان اعتیاد نیست این‌ها مکمل همدیگر هستند.

من یک دوره‌ای که سرکار می‌رفتم واقعاً احساس خوبی است و حس و انگیزه کافی را انگار با توان مضاعف داری و من که الآن در خانه هستم فکر می‌کنم آن‌وقت توانم بیشتر بود و توانایی انجام خیلی از کارها را احساس می‌کنی داری. بااینکه ساعت‌های تو شاید پر باشد اما حس می‌کنی از عهده هر کاری بربیایی. آن قدرتمند بودن و توانا بودن را کار و تحصیل به انسان می‌دهد و فردی که به کنگره می‌آید چه مسافر و چه هم‌سفر باید خودشان تصمیم بگیرند که در حال حاضر چه چیزی برایشان مهم است کار یا درمان مسافرش؟ پول اهمیت دارد یا درمان مسافرش؟ بودیم و داشتیم. خیلی از هم‌سفرانی بودند که هم‌سفر کارکرد و مسافر در خانه ماند و درمان شد وبعداز درمان، مسافر جبران کرد یا آمدند از پس‌اندازشان استفاده کردند وبعداز سفر اول فرد می‌رود دنبال کار.

دیگر اینکه کار و تحصیل می‌تواند انسان را برای رسیدن به تکاملش و پیشرفت او بیشتر حمایت کند تا آن‌ها منتظر معجزه‌ای باشند که یک کار خوب گیر بیاید یا اینکه معجزه‌ای شود من در دانشگاه با رتبه خوب قبول شوم وقتی فرد دارد این کار را انجام می‌دهد به آن توانایی لازم دست پیدا می‌کند تا برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر تلاش کند.

                    پیام مرزبان کشیک و اعلام آمادگی کمک راهنمایان جهت پذیرش ره جوی تازه وارد

درادامه جلسه مراسم گل نمادین رهایی همسفر خانم زهره ره جوی خانم اکرم توسط مرزبان کشیک خانم سمانه به ایشان تحویل گردید. مرزبان کشیک خانم سمانه

تهیه و تنظیم : همسفر ام البنین ره جوی خانم مریم (لژیون دوم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی همسفران،

برچسب‌ها: کار، تحصیل، قدرت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic