کارگاه آموزشی+تولد مسافر محمد جواد با استادی مسافر قاسم
جمعه 29 دی 1396ساعت08:33 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق..
جلسه هشتم ،از دورهء سی سوم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرهء 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه درتاریخ 96/10/28 با استادی مسافر "قاسم" و نگهبانی  مسافر " حسن " و دبیری  مسافر " رضا "با دستور جلسهء "وادی پنجم " راس ساعت ۱۷شروع به کار کرد.


در ادامه مراسم تولد سومین سال رهایی کمک راهنمای نمایندگی سمنان مسافر آقای محمد جواد برگزار گردید.

خلاصه سخنان استاد:

وادی‌ها یا راه‌ها به عبارتی مجموعه قوانین الهی هستند که تأثیرات بسیار شگرف و بسزایی می‌توانند در اندیشه و باورهای ما داشته باشند و بسان پله‌هایی محکم و مستحکمی هستند که با انجام درست آن‌ها می‌توان یک زنجیره بسیار ایده آل را تجربه کرد. چهارتا وادی را پشت سر گذاشتیم که درواقع خط و خطوط فکری را اشاره داشتند. در این وادی در جهان ما قدرت تفکر قدرت مطلق حل نیست؛ بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید.در ابتدای امر این وادی می‌خواهد تفکر را به مرحله ظهور برساند و به عبارتی به فاز عملیاتی نزدیک بکند. گفته‌شده کردار نیست یعنی به عبارتی آنانی که می‌دانند و عمل نمی‌نمایند چه تفاوتی دارند که اصلاً بدانند یا ندانند. درواقع دانسته باید باوجود هم‌آمیخته شود. اینکه من بدانم اما به هر دلایلی نتوانم این دانسته‌هایم را به مرحله اجرایی درآورم. خوب به عقیده خود من هم آن دانسته هیچ سودی برای من نخواهد داشت. در این وادی سه موضوع خیلی مهم پندار، گفتار و کردار نیک اشاره‌شده است؛ و اشاره به هفت قدم یا هفت پله در تقارن زمانی ما است برای تزکیه و تصفیه آن‌ها اشاره‌شده است. این پله‌ها به این‌گونه است: 1-برگشت از ضد ارزش‌ها 2-خودداری 3-قناعت 4-صبر 5-پس‌انداز 6- غیبت، قضاوت و تجسس 7- توکل، تسلیم و رضا است.

که هرکدام از این پله‌ها درواقع یک کتابی است که می‌توان بسیاری مطلب گفت. دیروز که جناب مهندس خیلی تأکید داشتن روی قسمت ششم و پس‌انداز هست. چون برخلاف علما و عرفا بزرگ که اعتقاد داشتند بر اساس نوع دیدگاهی که داشتند می‌گفتند؛ پول چرک کف دست است در کنگره به این موضوع به این صورت نگاه نمی‌کنیم و می‌خواهیم با شیوه درست پایه‌های مالی خود را مستحکم‌تر کنیم. حالا چه در بحث کنگره یا در بحث خانواده و این پول باعث بقا وزندگی ماست اگر پول نباشد ما قادر به ادامه حتی برای آموزش نیستیم. خوب وقتی خانواده تأمین نباشد من نمی‌توانم در جلسات حضورداشته باشم. پس این‌یک موضوع بسیار مهم است که آقای مهندس دیروز به آن اشاره کردند.

در بخش دوم صحبت هام امروز تولد آقا محمدجواد است.

خوب امروز روز باشکوهی است. چراکه تولد یکی از کمک راهنمایان است همه کمک راهنمایان خوب و عزیز هستند منتها امروز نوبت تعریف و تمجید از محمدجواد هست. محمدجواد عزیز تا آنجایی که مطلع هستم اولین روز آشنایی‌شان در مهدی‌شهر دریکی از غرفه‌های کنگره 60 بود و ازآنجایی‌که محمدجواد مدت‌ها به دنبال راه‌حل برای درمان اعتیادش می‌گشت از طریق نمایشگاه با کنگره آشنا شدند و با سماجت آدرس را پیدا کردند و به شعبه سمنان راه پیدا کردند و تا آنجایی که هم اطلاع دارم در یک شرایط بحرانی به سر می‌بردند چه در خانواده و چه ازلحاظ روحی که خانواده را ترک کرده بودند و تنها بودند و با پیدا کردن راه درواقع انگیزه‌ای شد که درواقع بخواهند که دوباره زندگی شیرینی را تجربه بکنند.

از خصوصیات مهم محمدجواد خواست قوی و گوش‌به‌فرمان بودن ایشان بود و از محسنات خوبش خدمتگزار قاعد و قابلی بودن و در همان اواسط سفر اول شاهد خدمت ایشان بودیم و در سفرهای که داشتیم ایشان همیشه آماده و مصمم بودن که در کنار ما باشند. علاقه بین رهجو و راهنما را ایشان همیشه داشتند و این رابطه عاطفی و معنوی باعث شد تا زودتر ایشان بتوانند به سرمنزل مقصود برسند. حالا انشاالله داداش لژیونی‌ها تعریف می‌کنند.

یک نکته‌ای که هست و در کلام خدا به آن اشاره‌شده است. راجع پرهیزکاران، ملاک میزان تقوا است یا نزدیک‌ترین افراد به انسان‌ها پاک‌ترین آن‌هاست بر اساس همین مودت و محبتی که ایشان نسبت به من داشتند به‌مراتب این قضیه را داشتیم این باعث می‌شد که ارتباطمان نزدیک‌تر باشد از ضم داداش لژیون‌ها هم تهت قاری شمرده می‌شدند و می‌گفتند تبعیضات راجع ایشان قائل هستید. درهرصورت رهجوی بسیار مرتب و منظم و دوست‌داشتنی بود. من این روز قشنگ را به خودشان، خانواده‌شان و هم‌سفرانشان، فرزندش و همسرش و راهنمای هم‌سفرشان سرکار خانم آزاده و در اصل به آقای به جناب مهندس و خانواده بزرگ کنگره 60 و نمایندگی شعبه سمنان و راهنمایان و مرزبانان و جناب آقای رضا ایجنت محترم تبریک می‌گویم؛ و امیدوارم همه دست‌به‌دست هم بدهیم و شاهد رهایی و تولد یکدیگر باشیم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم.
اهدای گل نمادین به یکی از عزیزان نمایندگی سمنان
در ادامه مراسم تولد سومین سال رهایی آقای محمد جواد را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 10 سال.) (آنتی ایکس مصرفی : متادون ، شیشه ) (مدت سفر: 12 ماه) (نام راهنما: آقای قاسم )  (ورزش مورد علاقه: والیبال) (رهایی: 3ماه و 2ماه )

سفر سیگار (تخریب: 15 سال) (مدت سفر 11 ماه ) (نام راهنما: آقای مسلم ) (مدت رهایی : 1 سال و 9 ماه ) آرزوی تولد ایشان : من برای دوستان در کنگره از خداوند بهترین ها را آرزو می کنم.خلاصه سخنان آقای محمد جواد:

خیلی سپاس گذارم از همه‌ی دوستانی که در این جشن شرکت کردند و توفیقی داشتم که برای بار سوم تولد را تجربه نمایم و امیدوارم که تولد من پیامی باشد برای بچه‌های کنگره. به‌صورت کوتاه از گذشته‌ی خودم خواهم گفت که چگونه من معتاد شدم؟ من به‌واسطه‌ی کاری که در مغازه‌ی پدرم داشتم در بیرون شهر و شرایطم طوری بود که به علت جهل و نادانی به مواد مخدر روی آوردم و مصرف‌کننده‌ی تریاک شدم و در ابتدا به‌صورت تفریحانِ بود و تا اینکه من در محل کارم قبول شدم و محل کارم در سمنان سرخه و مهدی‌شهر بود و ناچار بودم که هرروز این مسیر را رفت‌وآمد کنم و فرصت اینکه تریاک مصرف کنم را نداشتم و زمان زمانی بود که به‌تازگی کراک در بازار آمده بود و من با کراک آشنا شدم و دیدم واقعاً چه ماده‌ی معجزه‌آسای بود و انسان با مصرف آن می‌تواند قشنگ به‌تمامی کارهایش برسد. کراک را این‌گونه شروع نمودم و کارم تقریباً این‌گونه شده بود که تا مدت سه سال هرروزه از سمنان به سرخه و مهدی‌شهر می‌رفتم و کم‌کم متوجه شدم که اجبار به مصرف کراک شدم و واقعاً در شرایط بسیار بدی بودم. به کلینیک رفتم و تحت درمان متادون قرار گرفتم و بعد مدتی رفتم کراک را کنار بگذارم به شیشه روی آوردم هم متادون مصرف می‌کردم و هم شیشه. در مدت این دو سالی که مصرف شیشه داشتم زندگی‌ام رو به نابودی بود و خانواده و کارم را داشتم کم‌کم از دست می‌دادم. یک سال قبل از اینکه به کنگره آمدم با خانواده‌ام به مشهد رفتیم و از عید غدیر تا قربان را آنجا بودیم و آنجا فقط از امام رضا خواستم که یک‌راهی را پیش رویم قرار دهد تا من بتوانم این مشکلم را حل نمایم. بعدازاینکه به کنگره آمدم متوجه شدم که این دعاها پشت‌کار است و به شما القا می‌دهد که آن کار را انجام دهی. تقریباً عید غدیر بود که نمایشگاهی از کنگره بود و من آنجا با کنگره آشنا شدم.تقریباً یک سال بعد از رفتنم به مشهد می‌گذشت که خدا را شکر در نمایشگاهی که مربوط به کنگره بود با این مکان مقدس آشنا شدم. در حال حاضر سه سال از رهایی این‌جانب می‌گذرد که من کمک راهنما شدم و جایگاه‌های مختلف خدمتی را در کنگره تجربه نمودم و خداوند را شاکرم که در خیلی از زمینه‌ها مشکلاتم حل‌شده است و هم‌اکنون شغلی باروزی حلال رادارم، درست است که شغل قبلی خویش را از دست دادم ولی از کار فعلی راضی هستم، درآمد حاصل شاید بسیار زیاد نباشد ولی پربرکت است. اصلاً در فکرم هم به تاکسی نمی‌اندیشیدم  ولی خدا را شکر تاکسی شغلی است که می‌توان به‌سادگی از آن روزی حلال به دست آورد.

این‌گونه نیست که محمدجوادی که در حال حاضر کمک راهنما است تبدیل به یک انسانی شده که هیچ‌گونه عیب و نقصی ندارد. ما در کنگره آموخته‌ایم که یک بنایی را می‌توان در دو روز تخریب کرد ولی برای مرمت و بازسازی همان بنا نیاز به پرسه زمانی  6 ماه الی یک سال است و من برای خویش این‌گونه ترسیم نمودم که اگر محمدجواد 10 سال تخریب مواد را داشته حداقل 10 سال هم نیاز به بازسازی و مرمت دارد تا که بتواند به دوران قبل خودش بازگردد، من این تصور را پیش خودم کرده‌ام که توقع بیش‌ازحد از خویش نداشته باشم زیرا هنوز در زندگی مشکلاتی اعم از مشکلات مالی و... رادارم و این توقع نداشتن است که به من کمک می‌کند که بتوانم ادامه‌ی مسیرم را درست طی کنم. این پیام را از جانب خویش به‌تمامی مسافران مِهدم که ما با آمدن به کنگره و رهایی، این انتظار را نداشته باشیم که تمامی مشکلاتمان در کوتاه‌مدت باید حل شود. خیلی‌ها را در کنگره دیده‌ام که یک سال بعد از رهایی، به دنبال حل کردن تمامی مشکلات و کمبودها در زندگی‌شان می‌روند و متأسفانه سفر خود را خراب کرده و قادر به ادامه‌ی سفر نیستند.در آخر از جناب مهندس، سرکار خانم آنی، استاد امین، کمک راهنمای عزیز خودم، ایجنت و اسیستانت محترم، مرزبانان، بچه‌های کنگره‌ی نمایندگی سمنان، همسفران کوچکم و از همه مهم‌تر از همسفر عزیزم که خیلی به من کمک کرد، درست است که راهنمای خوبی داشتم ولی اگر هم‌سفرم نبود، با مشکلاتی که داشتم، قادر به ادامه نبودم و شاید نمی‌توانستم امروز در این جایگاه قرار بگیرم، سپاس گذارم.

خلاصه سخنان کمک راهنما سر کار خانم آزاده:

این روز خوب را در راس به آقای مهندس دژاکام به سرکار خانم آنی،استاد امین،ایجنت محترم،کمک راهنمای آقا محمدجواد،همچنین به خانم محبوبه و دو همسفر گل ایشان تبریک عرض مینمایم.خانم محبوبه از ابتدای سفر دوم که به لژیون من آمدند یک رهجوی بسیار گوش به فرمان و پر انرژی بودند. صحبتهایش در لژیون خودش ، هم تحکم داشت و هم عشق،و در آنجا از او بیشتر خوشم آمد.به خانم محبوبه تبریک میگویم.او با وجود بچه ی کوچکش حضور فعالی در کنگره داشت و امیدوارم سه کمک راهنمای خوب تا پایان 4 سال دوره راهنمایش به کنگره تقدیم نماید.

خلاصه سخنان همسفر خانم محبوبه:

من امروز قصد داشتم از دوران تخریب محمدجواد حرفی نزنم اما حیف بود که در این روز زیبا از آن تاریکی‌ها و تنهایی‌ها یادی نکنم که همان تاریکی‌ها و تنهایی‌ها بود که مسبب حضور امروزمان در این جایگاه زیبا شد و آرامشی که امروز در خانواده به آن رسیدیم و باعث این شادی و خشنودی آن تاریکی‌ها بود. محمدجواد مثل همه‌ی معتادان همیشه یا در خماری بود و یا در نشئگی، او در زمان تخریب همانند حال، آرام و خونسرد نبود و مانند بقیه‌ی مصرف‌کننده‌ها بسیار لجباز و دیکتاتور شده بود به‌طوری‌که زمان ورودش به منزل، بارانا دخترم  که تقریباً یک سال و نیم سن داشت فرار می‌کرد و به من پناه می‌آورد و از محمدجواد خیلی می‌ترسیدند اما امروز همان محمدجواد، وقتی‌که زنگ خانه را میزند بچه‌ها دوان‌دوان به استقبالش می‌روند. البته او هم تقصیری نداشت و رفتارش دست خودش نبود زیرا این مواد مخدر بود که بر او حکم‌فرما بود اما خدا را شکر که او تمام این خساراتی را که به زندگی زده بود جبران کرد و بازهم خدا را شکر که به کنگره آمدیم و با این مکان مقدس و امن آشنا شدیم و خیلی از چیزها را در اینجا آموختیم. در حال حاضر اگر از من بپرسند که آیا تو خوشبختی؟ با اطمینان کامل پاسخ‌خواهم داد که آری بسیار خوشبختم زیرا مسافری مثل محمدجواد و بچه‌های خوبی رادارم.

من شاید اتومبیل گران‌قیمت و یا خانه‌ی بسیار بزرگی ندارم و در خانه‌ی استیجاری زندگی می‌کنیم ولی از ته دل این را میگویم که من بسیار خوشبختم و از زندگی حال، کاملاً راضی هستم.خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم، میگویند که تولدها شبیه به هم هستند و فقط در جزئیات با یکدیگر فرق دارند. خدا را شکر که امروز یک‌بار دیگر در شعبه  یک برگ دیگر از خاطرات یک همسفر و مسافر در کنگره ورق می‌خورد و انشاالله این پیامی باشد برای دیگر عزیزان. من در ابتدا تشکر می‌کنم از بنیان کنگره 60، جناب مهندس و سرکار خانم آنی عزیز، استاد امین، خانواده‌ی محترمشان، کمک راهنمای عزیزم خانم آزاده و کمک راهنمای مسافرم آقا قاسم و درنهایت از مسافرم که باعث ورودم به این مکان مقدس شد. پیام من به همگی مسافران و همسفران این است که: خداوند نعمت‌هایش و فرصت خدمت را شامل همه‌ی افراد نمی‌کند، کنگره بهترین نعمت و رحمتی است که خداوند شامل حال تک‌تک ما کرده است. در آخر هم ممنون و مدیون تمامی کسانی هستم که باعث شدند امروز من و مسافرم در این جایگاه قرار گیریم.

 

 ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به روایت تصویر؛


مرزبان محترم کشیک

خدمتگذاران این جلسه
خدمتگذاران این جلسه در بخش وبلاگ "تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ  همسفران نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"

منبع : وبلاگ مسافران نمایندگی سمنان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی شنبه 30 دی 1396 08:08 ق.ظ
سلام
تبریک و درود و شاد باش به
آقا محمد جواد و
همسفر مهربون و دوست داشتنی خانم محبوبه عزیزکه
تولد سه سال رهاییشون مصادف شده با رهایی اولین رهجوی لژیونشون مستدام بمانید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic