کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه، OT
پنجشنبه 12 بهمن 1396ساعت09:43 ق.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )

به نام خدا


این جلسه ، هفتمین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه OT در روز چهارشنبه مورخ 96/11/11 با نگهبانی و استادی مهندس و دبیری خانم فهیمه راس ساعت 9:30 آغاز به کار نمود.


دستور جلسه امروز OT می باشد. برای شربت تریاک اسامی مختلفی به کار می بردند، یکی می گفت: شربت تریاک، تنتور تریاک، اپیوم تینکچر و ... بنابراین ما خودمان نامگذاری کردیم، O کلمه اول اپیوم یعنی تریاک ، T هم کلمه اول تینکچر . الآن هم تمام مراکز از واژه OT استفاده می کنند و کاملاً همه جا، جا افتاده است.
کارهای زیادی شد تا این قضیه به اینجا رسید. برای اینکه این دارو بخواهد جا بیفتد و سیستم پزشکی اجازه تجویز آن را بدهد، خیلی مکافات کشیدیم. چون روی بعضی از مسائل تفکر و اندیشه نمی شود، هرچند که این اکثراً بخاطر خیرخواهی آن است. مثلاً دهه 70 ، تصمیم گرفتند که خشخاش در کشور کاشته شود، چون واقعاً نیاز است و تریاک دارو است. همه مخالف بودند. در دانشگاه علوم پزشکی تمام مختصصان جمع بودند و من هم دعوت شده بودم، به رئیس جمهور نامه نوشتند که این کار را نکنید، البته خیلی خیرخواهانه بود. تنها کسی که مخالف بود در آن جلسه، من بودم. گفتم که تریاک باید کاشته شود، چون ما نیاز داریم. ما الآن هرچه پول داریم، به دلار تبدیل می کنیم و به افغانستان می دهیم. اگر تریاک کاشته می شد، ما اینقدر معتاد نداشتیم، در گذشته تریاک را فقط کسانی که سنشان بالا بود می کشیدند، هروئین هم برای هنرپیشه ها و ستاره های سینما بود، اینها ساز می زدند و هروئین هم می کشیدند، برای هر کسی نبود. الآن چوپان ها هم هروئین می کشند، در گذشته اعتیاد اینقدر شایع نبود. من مخالف بودم یکی بخاطر این موضوع و دیگر بخاطر اینکه ما برای تولید دارو نیاز به تریاک داریم. همه تصور می کنند، اگر نباشد، مصرف نمی کنند. به قول قدیمی ها، دو لنگه بار یک خروار است. تریاک یک مخدری بود از قدیم، سنتی بود و مردم هم به کارشان می رسیدند. تاجران، پدر بزرگان، مادربزرگان و مغازه د اران تریاک می کشیدند و به کارشان هم می رسیدند. ما جلوی آن را گرفتیم، هروئین آمد. مشکل هروئین چه بود؟ مشکلش این بود که نشئگی اش پایدار نبود، مثل سیگار می ماند. شخص یک مرتبه می کشید و نشئه می شد و دومرتبه باید یک ساعت دیگر می کشید. ولی تریاک مثل ذغال سنگ است، وقتی می گیرد، حالا حالاها خاموش نمی شود. جلوی هروئین راگرفتند، شیشه ای زیاد شد و جلوی هر چه را گرفتند، یکی دیگر آمد ، خیلی بدتر از قبلی.
ما می گوییم تریاک و سوء مصرف، الآن داروهایی مثل لورازپام ، کلونازپام و روان گردان به مراتب وحشتناک تر از موادمخدر هستند. رئیس جمهور آمریکا، ازنظر مصرف داروهای مخدر، وضعیت بحران و فوق العاده در آمریکا اعلام کرد، بخاطر اینکه اکثر آمریکاییها داروهای روان گردان مصرف می کنند.
تریاک یک دارویی بوده است از زمان های کهن. ولی از آن سوء استفاده کردند. در زمان جنگ رستم و سهراب، وقتی رستم، سهراب را در کشتی شکست داد و با خنجر به او زد، به دنبال نوش دارو می گردد، به نزد کیکاووس می فرستند که نوشدارو بدهند، او می گوید، اگر من نوش دارو را بدهم، سهراب و رستم تمام مملکت را می گیرند. نوش دارو تریاک و شراب بود. تریاک و شراب را باهم قاطی می کردند و نوشدارو به دست می آمد. یک داروی فوق العاده موثر و بی نظیر است.
ما دو ماهی در تنگ داشتیم، معمولاً ماهی قرمز ها دو ماه بعد از عید می میرند، یکی از آنها داشت می مرد، شانی یک قطره اوتی در تنگ آب ریخت. اینها بعد از 30 ثانیه شروع کردند، مثل فرفره دور تنگ چرخیدن. دو سه سال ماندند، حتی بال هم در آوردند.

یحیی برادر حامد شمس تعریف می کرد که ما در گاوداری، یک گاو داشتیم و گاو داشت می مرد، مقداری تریاک در آب حل کردم و به گاو دادم، یک ربع بعد دیدم که گاو حالش خوب شد. این تریاک یک داروی فوق العاده است، مشروط بر اینکه درست از آن بتوانیم استفاده کنیم، مثل اینکه شما بخواهید از هواپیما به بیرون پرش کنید، چتر هم داشته باشید، اگر درست نتوانید از چتر استفاده کنید، ممکن است به زمین برخورد کنید و جانتان را از دست بدهید.
بخاطر همین اکثراً همه با تریاک و شربت تریاک مخالفت می کردند، شربت تریاک فقط بخاطر من و کنگره 60 در کشور توزیع شد. دکتر طاهری گفتند که شربت تریاک را با توجه به مخالفت های شدید، فقط بخاطر مهندس و شاگردان مهندس توزیع کردیم. مخالفت شدیدی در سیستم پزشکی بود، الآن یک مقدار این مخالفت کمتر شده، چون کسانی که با آن کار می کردند، سازوکار آن را یاد گرفته اند.
تریاک، یک داروی کامل است و تمام ترکیبات را دارد. مشکلی که وجود داشت، نه تنها برای اعتیاد، بلکه برای تمام بیماری های جهان، این بود که وقتی دارو را می دادند، دیگر نمی توانستند پس بگیرند. داروها فقط عوض می شود، با یک دیازپام شروع می شود، بعد از گذشت 5 سال شخص به مصرف روزانه 15 تا 20 قرص می رسد. یک نوع قرص تبدیل به چند نوع قرص می شود و بنابراین دیگر نمی توان آن را از او پس گرفت. اگر هم بخواهند پس بگیرند، باید از طریق یابویی یا تیپر 20 روزه انجام شود و وقتی قطع می کنند، حال شخص همیشه خراب است.
ولی متد DST برای همین امر آمد، متد DST قادر است هر دارو و مواد مخدر را به افراد بدهد و بعد از آنها پس بگیرد. با این سیستم می شود داروهای روان گردان را تجویز کرد و بعد پس گرفت. داروی روان گردان و داروی مخدر، وقتی مورد استفاده قرار میگیرد، یعنی سیستم بدن شخص کمبود دارد، بوسیله دارو ما آن سیستم را پُر می کنیم، وقتی پُر شد، بایستی کم کم عقب نشینی کرد و دارو را پس گرفت.
بنابراین OT ، وارد چرخه دارویی کشور شد و یکی از کاملترین داروهاست. متادون خوب است، ولی تبایین است و یکی از مشتقات تریاک، ترامادول برای نارسئین است و یکی از مشتقات تریاک است. ولی این دارو یک مجموعه بسیار قوی و کاملاً مطابق با سیستم عصبی است. ولی بایستی طریقه استفاده، مصرف و پس گرفتن را یاد بگیریم.
ممکن است شما متادون بخورید، ولی بعد از مدتی به افسردگی دچار می شوید. ولی OT افسردگی ندارد، چون مرفین خودش نشاط آور است. مرفین از کلمه مرفه یعنی نشاط آور گرفته شده است، هروئین ازکلمه هیرو یعنی قهرمان گرفته شده است.  OT 25 ، 26 نوع آلکالوئید دارد و هرکدام از اینها یک کاری انجام می دهند. اگر یک چیزی دارد که فشار را بالا می آورد، یک چیزی هم دارد که فشار را پایین می آورد. بنابراین ما توانستیم از زمانی که کنگره شروع به کارش کرد، بالای 25هزار نفر را به درمان قطعی برسانیم. یعنی در سال 4000نفر به ما اضافه می شود، بعد از 20 سال، 24هزار نفر درمان شده داشته ایم. از امسال هرچه جلوتر می رویم، این تعداد به صورت تصاعدی بالا می رود.
ما بالای 24هزار نفر درمان شده داریم ، بالای 2000 ، 3000 نفر راهنما و کمک راهنمای آموزش دیده داریم.اینها آموزش دیده اند که چطور با اوتی کار کنند، کار کردن با OT را هیچکس به اندازه کمک راهنمایان کنگره 60 (حتی در سطح جهانی) بلد نیست. طریق مصرف شربت اوتی و چگونگی تجویز آن در اختیار کمک راهنمایان کنگره 60 است. حتی راهنمایان همسفران هم به این موضوع آگاه هستند.خوشبختانه یک تعدادی از پزشکان هم سازوکار OT را آموخته اند و در حال آموختن هستند.

باید شکرگزار باشیم که این تعداد درمان شده داشته ایم و این تعداد روز به روز در حال افزایش هستند، اینطور نبوده است که فقط این روش را من بلد باشم، من در را باز کرده ام و به افراد آموزش داده ام.
این هفته، هفته OT است. در این هفته باید از بچه های OT تشکر و قدردانی کنیم. چون واقعاً افراد زیادی نزدیک به 800 نفر در بخش OT کار می کنند. این هفته، باید تمام اساتید را از اعضا و خدمتگزاران اوتی انتخاب کنیم.
من به نوبه خودم، از تمام خدمتگزاران اوتی تشکر و قدردانی می کنم. خیلی دلم می خواست که بگویم به بچه های اوتی هم پاکت بدهید و تشکر کنید، ولی متاسفانه نمی توانم این کار را انجام بدهم. لااقل با زبان از آنها تشکر می کنیم.
امیدوارم خداوند، حامی بچه های OT باشد.
یک نکته؛
من گفته بودم که بچه های سیگاری 10 ماه فرصت دارند که به درمان سیگار برسند و نشان ویلیام بگیرند. ولی این دلیل نمی شود لژیون هایی که بخاطر سیگار، بسته شده بود، باز شوند. لژیون ها بخاطر سیگار کمافی السابق بسته خواهد بود، تا زمانی که راهنمایان نشان ویلیام خود را بگیرند. کسانی هم که می خواهند راهنما شوند، همینطور. کسانی می توانند راهنما بشوند که یا سیگار نبوده باشند، یا نشان ویلیام وایت خود را بگیرند.

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

96/11/11

دانلود

منبع : سایت کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی پنجشنبه 12 بهمن 1396 12:49 ب.ظ
سلام
درود بر مهندس عزیز
و خداقوت به خدنت گزاران اوتی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic