کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه، وادی ششم
پنجشنبه 19 بهمن 1396ساعت02:20 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )

جلسه هشتم از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی ششم (حکم عقل را در قالب فرمانده، کاملاً اجراء نماییم) در روز چهارشنبه مورخ 96/11/17 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری خانم فهیمه راس ساعت 9:45 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:
دستور جلسه فرمان عقل است. من همیشه یاد این لطیفه می افتم، یک نفر کنار جوی آب خوابیده آب می خورد، یکی گفت اینطور آب نخور، عقلت کم می شود. طرف گفت؛ عقل چیه؟ بعد گفت: تو بخور...
این هفته سی دی موج و ذره را به استادی امین داریم. راهنمایان و همه افراد بایستی این سی دی را گوش بدهند و خوب کار کنند. در این سی دی می گوید که جلسه و لژیون چه اهمیتی دارند. یک قسمت از شخصیت را جلسه برای شخص می سازد، یک قسمت را لژیون برای شخص می سازد.
بعضی راهنمایان هستند که رهجوهایشان را لوس بار می آورند، این افراد قدرت عرض اندام در جلسه را ندارند، با بقیه نمی توانند نشست و برخواست کنند، خدمت در گروه نمی گیرند، فقط در لژیون حرکت می کنند و کم کم از بین می روند. راهنما، اجازه رشد به افراد نمی دهد ، راهنما بایستی اجازه بدهد شاگردانش در گروه فعالیت کنند.
به قول حامد، افرادی که فقط در لژیون کار می کنند، بعد از رهایی سرخورده می شوند.
بودن در جلسه و بودن در لژیون، بسیار بسیار الزامی است. در هیدج مرزبانان جلوی درب می نشینند، اسم افراد را می نویسند و کارتشان را نگاه می کنند، بعد اطلاعات افراد لژیون ها را به راهنمایان می دهند. که مثلاً فلان افراد لژیون شما، خیلی تاخیر دارند و فقط برای لژیون می آیند، یا فلان افراد تاریخ کارتشان تمام شده است. اصلاً نمی توانیم بگوییم جلسه مهم تر است یا لژیون. باید ترتیبی اتخاذ کنیم که تمام رهجوها از ابتدای جلسه در جلسه حضور داشته باشند. اینها اصلاً پرورش پیدا نمی کنند. سی دی را گوش کنید، بنویسید و آنالیز و بررسی کنید.
جلسه همسفران آقایان دو جلسه شده است، پنجشنبه ها در آکادمی تشکیل می شود و شنبه ها در شعبه پرستار. آقایان همسفران فقط می توانند در جلسات پنجشنبه حضور پیدا کنند. همسفران آقا در سایر روزها اصلاً نمی توانند، در جلسات حضور پیدا کنند، همسفران آقا فقط در جلسات مربوط به خودشان می توانند حضور داشته باشند.
وضعیت ساختمان جدید هم هر روز در حال بررسی است و آقای سلامی با بچه ها تلاش می کنند که هرچه آماده بهره برداری شود. گروه مالی کاملاً در آنجا مستقر شده اند. کف در حال برداشتن است. بعضی قسمت ها در حال تقویت هستند. در قسمت زیرزمین ارتفاع کم است، آنجا را خاکبرداری می کنیم تا ارتفاع کمی بهتر شود. الآن نزدیک به یک ماه است که شبانه روز بچه ها فعالیت می کنند.
ما به محض اینکه تابلوی کنگره را مستقر کردیم، همسایه ها شروع به اعتراض کردند، که شما اینجا می خواهید معتادان را بیاورید، اینجا می خواهید کمپ درست کنید، اینجا محیط ورزشی است و ... به آقای سلامی گفتم که تابلوی کنگره را پایین بیاورید و تابلوی باشگاه ورزشی کنگره 60 را نصب کنید و بعد از آن مشکلات برطرف شد.

البته تقصیری ندارند و ما به این همسایه ها حق می دهیم. حکایت عقابی است که روزی در هوا پرواز می کرد.
روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خواست ، بهر طلب طعمه پر و بال بیاراست
بعد تیری به سمتش پرتاب می شود و به زمین می خورد، بعد می بیند که انتهای تیر، پر عقاب است، آنجاست که می گوید: از ماست که بر ماست. اینجا هم همینطور است، گروه های دیگر آنقدر بی نظمی و رفتار بدی داشته اند که باعث شده کار ما هم سخت باشد. ما هم کارمان سخت است.
مسئله پرداختی ها هم خیلی پایین تر آمده است.
ما دو راهنما داریم، راهنمای بیرون و راهنمای درون. راهنمای درون ما عقل ماست. جالب اینکه همه ما دارای عقل هستیم و صدای عقل را می شنویم. امکان ندارد ما وقتی می خواهیم کاری را انجام بدهیم، صدای عقل را نشنویم. صدای عقل، همان صدای روح است. همه ما صدای روح را می شنویم و امکان ندارد که کسی نشنود، ولی ما عمل نمی کنیم. عقل همه کاملاً می رسد، عقل می گوید این کار را انجام نده، ولی تو باز آن کار را انجام می دهی. پس صدای عقل را همه ما می شنویم، ولی باید به مرحله ای برسیم که بتوانیم صدای فرمان عقل را عمل کنیم.
از مسائل بسیار کوچک و پیش پا افتاده هم باید استفاده کنیم، نمی خواهیم کارهای عظیمی انجام دهیم. همیشه از کارهای کوچک باید شروع کنیم، مثل آشغال را در زباله انداختن. فرمان عقل می گوید: آشغالها را خالی کن، اگر به دستورش عمل کردی، قضیه تمام می شود، اگر نبردی، مشکلات شروع می شود.
راجع به خوابیدن، عقل می گوید الآن موقع خوابیدن است، بگیر بخواب. می گوید: نه می خواهم بیدار بمانم و فیلم ببینم و بعد سیستم خوابش بهم می ریزد.
فرمان عقل را بایستی در مسایل جزئی عمل کنیم. لازم نیست کارهای بزرگ و عظیم انجام بدهیم. کنگره با کارهای بزرگ و عظیم اصلاً موافق نیست. کنگره اصلاً موافق نیست که یک نفر مصرف کننده است، یک مرتبه موادش را بلافاصله قطع کند. حتی در گروههای تازه واردین، نمی گوییم که برو مصرف کن، ولی تلویحاً می گوییم که برو هر کاری می کردی، انجام بده. سعی کن کمتر مصرف کنی و تحت کنترل مصرف کنی. یک مرتبه فرمان عقل نمی گوید قطع کن، می گوید آرام آرام کم کن. ما هم همین کار را انجام می دهیم.

ما اگر بتوانیم در مورد مسایل کوچک این فرامین را یاد بگیریم، به نتیجه می رسیم. فرمان عقل می گوید با این فرد بحث نکن، بحث می کنی. فرمان عقل می گوید با فلانی معاشرت نکن، باز معاشرت می کنی.
اگر بتوانیم در مسایل کوچک فرمان عقل را با موفقیت انجام دهیم، در زندگی موفق خواهیم بود.
شخص ماشینش مقداری بنزین دارد، فرمان عقلش می گوید برو باک ماشین را پر کن، در حین مسافرت یک مرتبه می بیند که پمپ بنزین تعطیل است یا برق ندارد یا تانکرها سوخت ندارند، آنوقت است که شخص دچار بحران می شود.
اگر مسایل کوچک را بتوانیم اجراء کنیم، 95درصد مشکلاتمان حل خواهد شد.
به قول مادربزرگم، اگر عقل نباشد، جان در عذاب است.

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

96/11/18

دانلود

منبع : سایت کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی جمعه 20 بهمن 1396 06:22 ب.ظ
سلام درود بر مهندس عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic