شکوفه های یاس
یکشنبه 20 تیر 1395ساعت05:14 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ | ( نظرات )

اگر به خداوند اعتقاد داشته باشیم، وعده خداوند دروغ نیست. آن چه که بار معنوی داشته باشد، قطعا بار مادی را با خود می آورد. ولی چیزی که صرفا بار مادی داشته باشد، بار معنوی با خود نمی آورد.

زمانی که من مصرف کننده بودم و شروع به درمان کردم، از نظر اقتصادی وضعیت بسیار پریشانی داشتم که حتی برای چاپ کتابم با مشکلات بسیار زیادی مواجه بودم. به دلیل اینکه از همان ابتدا نظر من، نظری معنوی بود از همان روزهای اول وضعیت مالی من ذره ذره محکم شد. زمانی که به وضعیت بچه های کنگره 60 در ظرف این چهارده سال نگاه می کنم، می بینیم که وضعیت آنها هم خوب شده است. درست است که سرویس رایگان می دهند، اما از آنجایی که وعده خداوند دروغ نیست، وضعیت مالی همه آنها نسبتا بهبود پیدا کرده است. به خودتان نگاه کنید از زمانی که خدمت کردید وضع مالی همه شما تغییر کرده است؛ بنابراین، ما باید برای این وضعیت ارزش قائل باشیم.

نوشته ای از سردار: «مثلث به کار خود ادامه می دهد» منظور از این مثلث سه استاد رعد، سیلور و سردار است. «در ادامه همه مطالب به طور دایره وار در چرخش است. همیشه این گونه بوده و شاید دانستن بعضی از مطالب قدری زود باشد» ممکن است من خیلی مطالب را بدانم و اگر بخواهم به شما انتقال دهم، زود است. چون انسان باید تحمل آگاهی را هم داشته باشد تا بتواند بعضی چیزها را بپذیرد و قبول داشته باشد. اگر زمان آن نرسیده باشد در او تخریب ایجاد خواهد شد؛ بنابراین، این نیست که هر چه ما بیشتر بدانیم به نفع ماست، ما برای پذیرش هر چیزی می بایست آمادگی داشته باشیم و در آن صورت می توانیم مطالب را بپذیریم.

 «اما همیشه فرمان است و در مرحله آخر انجام می پذیرد» در سیستم کائنات، فرمان خداوند در مرحله آخر در هر صورت اجرا می شود. «به آنچه مکرر گفته شده، اگر نیازی باشد برای آموزش باز هم گفته خواهد شد». هر چه ما گفتیم برای آموزش است نه برای حفظ کردن و دانستن. هر چه که می آموزیم باید مورد کاوش قرار دهیم و عملا در زندگی دخالت دهیم.

اگر بچه های کنگره 60 از صلابت برخوردارند، به دلیل دانسته های آنان است که به عمل درآورده اند. بسیاری از بچه های کنگره وارد دانشگاه شده اند، در کنگره 60 رهجویان تبدیل به بازرگانان خوب، تجار خوب و صنعتگران خوبی شده اند، تنها به این دلیل که گفته ها را به عمل درآورده و در جهت صراط مستقیم حرکت کرده اند. 

«و آنچه مکرر گفته شده برای آموزش باز هم مکرر گفته خواهد شد. ما در این مورد که میوه ها می رسند و می چنینیم، خشنودیم». یعنی کسانی که به حال نزار وارد کنگره شده و بعد به رهایی می رسند و در زندگی راه مستقیم را انتخاب می کنند؛ و این ها تبدیل به میوه شده و آنها را می چینیم. 

«و ما برای رهایی دوستان تلاش می نماییم و این را به اطلاع شما برسانیم که موارد زیادی پیش آمده، بوده و هست که دیگر به جهت تزکیه این مقوله (اعتیاد) به زمین ارجاع نمی شوند و این بسیار خوب است. نوشتارها را ادامه بدهید و در ادامه اگر مواردی خاص بود، مواردی به جهت غنی شدن، دوستان و سایرین در اختیار شما قرار خواهند داد. این بسیار خوب است که نوشته های دیگری دارید به جهت آموزش و تعلیم جان و روان و تکامل. در قسمت تزکیه مطالب خوبی الهام می شود و تا مکتوب بشود. توجه به خانواده باید از اهمیت خاصی برخوردار باشد.» خانواده در رأس قرار دارد. باید سعی کنید کانون خانواده را – مگر در شرایط خیلی خاص- حتی الامکان حفظ کنید.

 «نیک می دانیم که برای ادامه ی عقاب ها تلاش و زحمت می کشید که جذاب است. در مناسبات خود به عوامل دست اندرکار حکومتی و دولتی و دیوانی و به قول دین دستور می گوید که گاهی سواره باش و گاهی پیاده؛ و راه هموار و ناهموار است. بسیار دقت لازم است که بار سالم به مقصد معین برسد.»

حتی استادان من در آموزش به این اشاره می کنند که با دست اندرکاران حکومتی و دولتی چگونه باید رفتار کنیم. ما در جامعه ای در حال زندگی هستیم و در هر جامعه ای نیز تعدادی حکام در رأس قرار دارند؛ ما باید تابع قوانین باشیم و با دولت و حکومت گاهی سواره باشیم و گاهی پیاده؛ گاهی انتقاد کنیم و گاهی قبول کنیم. در هر سیستمی گاه راه هموار است و گاه هموار نیست، ما باید در تمامی سطوح با دقت برخورد نماییم. این که بخواهیم حذفی برخورد کنیم، امری عقلایی و منطقی نیست. 

«حفره ها همیشه باز نیستند و همیشه هم بسته نمی مانند؛ و این حفره های باز، اجرام را جابجا می کنند در هر مرحله از حیات به تجربه گذشته و عمل و حال به عینه دیده و می بینیم که آنجا که به عقل و فرمان الهی جلو رفته ایم، آنچه که خود با اراده ظاهر خود انجام داده ایم به معذورات خورده و شتر گم کرده در بیابان برهوت شده ایم و عقل مغلوب نفس گردیده».

ما باید قوانین را رعایت کنیم، چه قوانین اجتماعی و چه قوانین خانواده، محل کار و یا کنگره 60 و چه قوانین الهی را. گرچه امروزه هر چقدر بی دین تر باشید، متجددتر به نظر می آیید اما این فرد شتر گم کرده است و به بیابان برهوت خواهد رسید! اگر ما از قوانین الهی سرپیچی کنیم به ناکجاآباد می رسیم.

در کنگره 60 نیز قوانینی وجود دارد که اگر کسی از آنها عدول کند به مشکل برمی خورد. گاهی انسان در زندگی برای خود حفره هایی را به وجود می آورد؛ همچنانکه در اول جلسه گفته می شود که «خدایا ما را از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و نادانی خودمان است رها کن» باید بدانیم که بزرگترین دشمن ما جهل و نادانی خود ماست. 

«امیدواریم در امورات آنچه در قدرت و توانایی می انجامد و بهترین راه است آن را انجام دهید. در معرض مسائلی هستیم که ناگزیریم منتظر گریز آن باشیم؛ و اما مطلب دیگر همیشه اصل با ریشه مهم است؛ یعنی توجه به ریشه، ساقه، شاخه و برگ، میوه مرغوب می دهد.» در کل مسائل این نیست که شما فقط به میوه توجه کنید باید از شاخه پایین بیایید.

اگر از ریشه و شاخه پایین بیایید بهترین میوه را می دهد. اگر از ریشه و شاخه خراب بیایید، بدترین میوه را ارائه می کنید. در کنگره 60 ریشه و شاخه کجاست؟ در لژیون، در راهنما، سی دی و فضا و جو لژیون. اگر آن سیستم قوی و مستحکم باشد، راهنما می شود ریشه و اعضا می شوند ساقه که با هم همکاری می کنند و میوه می دهند؛ و آن میوه ها شکوفه هایی (سفر اولی ها) است که به میوه تبدیل می شوند.

«اگر کتاب آسمانی را هم خوب بخوانید، فرشتگان و جن و انس هر یک با هم تفاوت دارد زیرا هم از نظر ظاهر و به قول شما عملکرد و هم از نظر باطن. جن با شیاطین همکار است اما انسان تزکیه شده طی مراحلی بسیار، با فرشته محشور می شود.» اگر فردی وارد سیستم می شود و به جای مسئله درمان خود در سفر اول، با فرد دیگری شیشه مصرف می کند، یکی از آنها شیطان است و دیگری جن! چون شیاطین جن را پیدا می کنند. کبوتر با کبوتر باز با باز؛ کند هم جنس با هم جنس پرواز

«و در طی تزکیه مراحلی به ملکوت و فرشته می رسد». زمانی این به مقام فرشته می رسد که خواسته های معقول به انجام برسد و نفس بر عقل غالب نشود. شما اول سوختن نفت یا روغن چراغ را ببینید و بعد مسائلی را که امروز هست، لامپهای برقی؛ بنابراین نور با تاریکی است؟ کدام یک مفید و کدام یک مضر است؟

حال انسانی که نور را به صورتی دیگر به کار برده تا آسیب برساند، آیا آن نور اشتباه کرده یا فاعل آن؟ و یا اگر انسانی ناری فراهم آورد که مثلا جنگل های بی شماری را آتش بزند، آن آتش اشتباه نموده؟ پس ما برگشت می نماییم به خود موجودی که ممکن است جن باشد یا انس یا فرشته که در هر بعدی این تصفیه و تزکیه به صورت فرمان خاص خودش انجام می پذیرد و مشکل ترین آن در قید حیات مادی است که ابتدا و انتهای آن را نمی توان تصور نمود.(مهم ترین قسمت تزکیه و پالایش در قسمت بعد مادی و در زمین است که گفته می شود: زمین مزرعه آخرت است) به همین علت آزمایشات الهی همچنان ادامه دارد. آن لحظه ای که کاملا حس می نمایید، دیگر پایان خط است.

همه امورات بی نقص به انتها رسیده و شروع مطالبی می شود که به خیال و رویا هم نمی دیدید مانند ابرهای تیره ای که طوفان آنها را ببرد و ابرهای سفید بر فراز آسمان پدید آمده و آسمان آبی و خورشید درخشان؛ سپس گردشی کوچک و دوباره ابرهای تیره را در آسمان پدیدار می شود. پس نور و نار در فعل نهفته اند؛ و خلق انسان و جن در پایان عمل، نمایانگر حوادث هستند و فرمان همه آنها در عقل و فرمان از لامکان می آید. فرمانروایان زمان آنانی نیستند که از بین می برند، بلکه آنانی هستند که می سازند اگر چه اندک باشد.

اگر در صراط مستقیم حرکت کنید به لحظه ای می رسید که خیال می کنید همه چیز تمام شد، اما یک مرتبه ورق بر می گردد. ممکن است در سختی و مشقات فراوان هستید و فکر می کنید که همه چیز دیگر تمام شد، اما یک مرتبه همه چیز تغییر می کند و رو به بهبودی می رود.

تا دیروز مصرف کننده شیشه بودی و چندین بار می خواستی تا خودت را بکشی، اما یک مرتبه ورق برمی گردد و همه چیز تغییر می کند. ابرهای تیره نشان دهنده تخریب اما ابرهای سفید تمثیل بارندگی و رحمت خداوند است. یک مرتبه به جایی می رسی که در باورت هم نمی گنجد. اگر مقاوم و در جهت تزکیه باشید و در جهت الهی حرکت کنید، ابرهای تیره کنار می رود؛ وعده خداوند هیچگاه دروغ نبوده است. یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور. گنج های خداوند بی انتهاست و خودتان فکر کنید که چگونه این ابرهای تیره کنار می روند.

مطلبی که مطرح می کنم برای کل اعضای کنگره 60 است. ما در کنگره حدود 800 راهنما داریم. باید در کنگره فضای خوبی به وجود بیاوریم. این امر در مورد همه صادق است. باید به انسان ها کمک کنیم. سفر اولی ها واقعا برای ما شکوفه هستند، سفراولی ها برای ما مانند خون تازه ای هستند که در رگها ما می دمد. تازه واردین نیز همینطور؛ اگر تازه واردین و سفراولی ها نیایند، ما هیچ چیزی نداریم.

راهنماها و مرزبان‌ها از اختیاراتی که به آن‌ها داده‌شده، تجاوز نکنند. هیچ‌کسی حق ندارد فردی را از کنگره 60 برای همیشه اخراج کند. دیدبان، راهنما و مرزبان هم اجازه اخراج افراد را ندارند. ره‌جویان امانتی هستند در دستان راهنمایان. راهنماها باید کاری کنند که لژیون فضایی شاد و باقدرت باشد. سعی کنیم با انسان‌ها مهربان باشیم. مرزبان‌ها نیز در کل کنگره 60 از چیزی که به آن‌ها محول شده عدول نکنند.


 با احترام:همسفر سمانه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هسفر فاطمه یکشنبه 27 تیر 1395 05:13 ق.ظ
سلام وخسته نباشید خدمت گروه خانواده سمنان و ممنون از این مطلب زیباتون
همسفر شکوفه سه شنبه 22 تیر 1395 10:24 ق.ظ
خدا قوت مطلب بسیار آموطنده ای بود لذت بردم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات