راه کنگره راه بی انتها ؛ تولد و جشن تقدیر از کمک راهنما آقای سینا
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397ساعت04:00 ب.ظ|نوشته ‌شده به دست همسفر ام البنین | ( نظرات )
جلسه نهم  از دور سی چهارم  سری کارگاه‌های آموزشی عمومی  کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه  با استادی  مسافر آقای مجتبی و نگهبانی مسافر آقای علی و دبیری  مسافر  آقای مهدی با دستور جلسه  "وادی نهم و تاثیر آن روی من" در تاریخ 97/02/27 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

این راه کنگره نهایتی ندارد ، زمانی که لژیون را تحویل دادی فکر نکن تمام‌شده این اول راه است..

در ادامه  مراسم  تولد هفتمین سال آزاد مردی ، تقدیر و تشکر  از کمک راهنما محترم ؛ مسافر  آقای سینا را با شکوه فراوان برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر؛

از نگهبان محترم علی آقا تشکر میکنم که به من فرصت داد تا در این جایگاه قرار بگیرم و از شما عزیزان آموزش بگیرم.

خیلی خوشحالم و باعث افتخارم است که امروز در نمایندگی سمنان حضور دارم و به ایجنت,مرزبانان,کمک راهنمایان و گروه خانواده خداقوت میگویم بابت زحماتی که برای پیشرفت و ترقی شعبه سمنان می‌کشند و خوشحالم که امروز می‌بینیم این شعبه رشد چشمگیری نسبت به سال های فبل داشته است.دستور جلسه امروز «وادی نهم»است که این وادی جزٕ  وادیهایی است که یک مسافر در سفر اول خود آن را کاملاً درک‌ و لمس میکند.

خب ماه رمضان یکی از مهمترین و بهترین مناسبت در کنگره۶۰ است و این ماه رمضان است که نقطه تحمل را بصورت کامل به ما نشان می دهد.در همان اوایل ماه,که روزه میگیریم،شاید برایمان بسیار سخت باشد و تا حدی که حالمان نیز خراب شود و بداخلاق شویم،خب ما که در شرایط خوب و عادی که نمیتوانیم خودمان را محک بزنیم و هنگامی که زیر فشار و یا مشکلات باشیم میتوانیم ببینیم که آیا این آموزشهایی که من در کنگره گرفته ام کافیست یا برایم کارساز است یا نه؟

ماه رمضان دقیقاً این نقطه تحمل را به ما یاد میدهد و بعد گذشت چند روز از روزه گرفتنمان ما یاد خواهیم گرفت که چگونه با انرژی کم،ما میتوانیم این حال خوش را از دست ندهیم و این نعمت بسیار بزرگیست که در ماه مبارک رمضان ما شاهد آن هستیم.در پیام این وادی میگوید که  وقتی هر نیرویی از کم شروع شود و هر چه بالا و بالاتر میرود نقطه تحمل پیدا می‌کند،را ما در روش درمان DST آنرا دقیقاً انجام میدهیم،پس این یک الگویی است که من میتوانم از آن بهره‌مند شوم و در تمامی مراحل زندگی خویش از این الگو استفاده نمایم.تمامی وادیهای موجود در کنگره ۶۰ واقعاً قوانین جاری زندگی هستند که به ما یاد میدهند برای رسیدن به اهداف مان در زندگی باید چه اقداماتی را انجام دهیم تا به هدف خود برسیم.

 

قسمت دوم جشن تولد:

خب امروز،هم روز قدر انی از آقا سینا و هم تولد یکی از کمک راهنمایان و خدمتگذاران عزیز در  شعبه سمنان است.سینا جزٕ اولین نفراتی بود که در این نمایندگی حضور داشت و به لطف همسفر صبوری که داشت،توانست به آن نقطه شروع برسد و با حضورش در کنگره درمان شده و کم کم روزی کمک راهنما شود.آقا سینا از زمانی که با نظم در کنگره حضور پیدا کرد،تازه فهمید که کنگره کجاست،که البته طولی هم نکشید که یکی از خدمتگذاران فعال در کنگره شد.او بعد از اینکه رها شد،توانست در جایگاه مرزبانی خدمت کند که واقعاً هم زحمت کشید،و بعد آن هم در آزمون کمک راهنمایی شرکت کرد و قبول شد و توانست که لژیون تشکیل دهد.سینا حدوداً در ۶ ماه سفر بود که بخاطر مشکلی که برایش پیش آمده بود نزدیک بود که بازگشت سفر بخورد که در اینجا نیز خداوند او را یاری نمود تا او بازگشت سفر نخورد.

از همه شما دوستان ممنونم که به صحبتهای من گوش دادید.


اهدای نشان ویلیام وایت (درمان سیگار) به یکی از عزیزان نمایندگی سمنان

در ادامه  مراسم  تولد هفتمین سال آزاد مردی ، تقدیر و تشکر  از کمک راهنما محترم ؛ مسافر  آقای سینا را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم. اعلام سفر ایشان:
(مدت تخریب: 13سال.) (آنتی ایکس مصرفی : تریاک ) (مدت سفر: 10ماه و 15 روز ) (نام راهنما: آقای مجتبی )  (ورزش مورد علاقه: والیبال) (رهایی : 7 سال و 20 روز )

آرزوی تولد ایشان : آرزوی من این است تمامی کسانی که خواستار رهایی از اعتیاد هستند انشالله به رهایی برسند.

خلاصه سخنان مسافر آقای سینا :

سلام دوستان سینا هستم یک مسافر 

خدا رو شکر که این مرحله از زندگی را گذراندم به صحیح و سلامتی و در این جایگاه که هستم حال خوبی دارم. ماه مبارک رمضان را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در این ماه مبارک رمضان هرکسی به‌اندازه‌ی خودش حال خوش دریافت کنه حضرت حافظ می‌فرماید:

زان یار دلنوازم شکری ست با شکایت گر نکته‌دان عشقی بشنو تو این حکایت

بی‌مزد بود و منت هر خدمتی که کردم یارب مباد کس را مخدوم بی‌عنایت

حکایت ما راهنماهای کنگره هست که بی‌مزد کار می‌کنیم و این را کنگره به ما آموخت که حداقل اینجا چشم‌داشت مادی نداشته باشیم بقول حضرت حافظ...

در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود

از گوشه‌ای برون آی٬ ای کوکب هدایت

از هر طرف که رفتم جز و حشتم نیفزود زنهار از این بیابان ٬ این راه بی‌نهایت

در تاریکی فکر می‌کردم این راه همچنان ادامه دارد اگر امروز در کنار هم‌سفرم هستم و در مراسم جشن تجلیل خودم هستم واقعاً خجالت‌زده‌ی این همه تعریف و محبت‌ شما هستم؛ و مشارکت اعضاء هم نسبت به من لطف داشتند و فقط من شرمنده شما هستم. چون خودم می‌دانم که چه گره‌هایی دارم و در ادامه شعر حضرت حافظ می‌فرماید:این راه را نهایت صورت کجا توان بست ؛ یعنی چطور می‌شود راه کنگره را پیدا کرد ، کژ زد هزار منزل بیش است در ولایت ؛یعنی این راه کنگره نهایتی ندارد زمانی که لژیون را تحویل دادی فکر نکن تمام‌شده این اول راه است و من حتی از پسرم هم آموزش می‌گیرم و کنگره هم همین است تا زمانی که هستیم و خدمت می‌کنیم خوب هستیم و در این‌ یک ماهی که لژیون را تحویل راهنمای جدید آقا نعمت دادم اسیر مادیات شدم الآن که به این مدت دارم نگاه می کنم به وضع زندگی من چیزی اضافه که نشده است و حتی ی چیزهایی هم کم شد و ضرر مالی هم کردم . قبلاً که خدمت می‌کردم به زندگی من برکت بیشتر می‌آمد مشکلات انگار نمایان نبود من با راهنمایم تماس گرفتم و گفتم آقا حالم خوب نیست ٬ چه‌کاری یا خدمتی انجام بدهم و راهنمای من عرض کرد نقشه‌ای برای تو دارم و قرار شد یک مسئولیتی به من بدهند تا وصل به کنگره باشم.

عشقت رسد به فریاد از خود به‌سان حافظ قرآن ز بحر بخوانید در چهارده‌ روایت و من به این رسیدم که هر چهارده وادی هرکدام راهی است برای رسیدن به انسان درست شدن.

از همه‌ی اعضا تشکر می‌کنم از جناب مهندس بنیان‌گذار کنگره هستند تشکر می‌کنم از سرکار خانم انی و استاد امین کمال تشکر رادارم.به ایجنت محترم شعبه ٬اسیسانت دوره‌ی قبل و این دوره جدید  تبریک و خدا قوت عرض می‌کنم و خیلی زحمت کشیدند و شعبه را دگرگون کردن مخصوصاً جناب آقای ربیعی. به استاد عزیزم آقا مجتبی تبریک عرض می‌کنم آقا مجتبی در لژیون کم‌حرف می‌زد ولی حرفی که می‌زد دقیق به هدف می زد و طوری بیان می‌کردن که ما را دگرگون می‌کردند و ره‌جوهای زیادی هم داشتند ولی آقا مجتبی کم‌حرف می‌زد ولی اساسی و با معنا سخن می‌گفتند و همیشه می‌گفتند چشم نگویید و عمل نکنید و آن کار را عملی کنید و ازاینجایی‌که یاد گرفتم کاری را عملی کنم الآن خدا را شکر که در این جایگاه هستم امیدوارم بازهم خدمت‌گزار برای کنگره باقی بمانم و این حال خوش را حفظ کنم و بار دیگر از هم‌سفرم تشکر می‌کنم ایشان خیلی برای من زحمت کشیدند اگر صبر و شکیبایی ایشان نبود من هم الان در این جایگاه نبودم و امیدوارم همه‌ی هم‌سفران به کنگره بیایند و حال خوش را ببینند در آخر از همه‌ی عزیزان که در این جشن شرکت کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

خلاصه سخنان همسفر آزاده :

سلام دوستان آزاده هستم همسفر.

خدا را شاکرم که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم. از آقای دهقانی عزیز به خاطر حضور پرمهر و محبتشان ممنونم. در رأس به جناب مهندس دژاکام سرور و استاد خودم  و به بانوی کنگره، استاد عزیزم سرکار خانم آنی و خدمت استاد امین تبریک عرض می‌کنم. من هرچه دارم و ندارم از جناب مهندس دارم و هرچقدر هم می‌گذرد عشقم به آقای مهندس و سرکار خانم آنی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. در زندگی‌ام لحظه‌به‌لحظه، چه در دنیای ذهنی‌ام و چه در دنیای خوابم، با این دو عزیز زندگی می‌کنم و خدا را شاکرم، به هر جای مقدسی بروم برای سلامتی این دو عزیز دعا می‌کنم. فقط خدا را شکر می‌کنم، نمی‌دانم کجا، چه‌کاری انجام داده‌ام که در مسیر کنگره قرارگرفته‌ام و آقای مهندس عزیز فرصت خدمت را به من و مسافرم دادند، دستشان را می‌بوسم و تا هستی هست از خدا خواستارم زیر سایه‌ی این دو عزیز باشم. امروز احساس می‌کنم ذره‌ای و تنها ذره‌ای توانستم قدردان زحمات استاد عزیزم جناب مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی باشم. فکر می‌کنم، منه آزاده، منه نوعی اگر قدردان نباشم روزی یکجایی اعتیاد دوباره بر زندگی من برمی‌گردد و این نکته را باایمان می‌گویم: هرکسی به رب، راهنمایش، نسبت به سیستم و نسبت به آقای مهندس، حالا در هر مسئله‌ای حتی مسئله‌ای کوچک و ساده، لک نود و ناسپاس باشد و موضوع را پیش‌پاافتاده فرض می‌کند، شک نکنید اعتیاد دوباره وارد زندگی‌اش می‌شود و این بار اعتیاد به این راحتی‌ها نمی‌رود و دران گردباد دوباره‌ی اعتیاد خرد و خاکشیر می‌شود. از آقای مهندس ممنونم که بستری برای همه ما فراهم نمودند و با سلاح عشق، عقل و ایمان بذرهایی به ما دادند.

 تا من نوعی بتوانم در زندگی‌ام  که همچون زمینی خشک، برهوت و پر از خار و خاشاک بود، بذرهایی از عشق و علم و ایمان بکارم و مراقبشان باشم که علف‌های هرز دور این بذرها را نگیرد و مراقبشان باشم.که  از نور ایمان دور نشوند و به آن‌ها مرتباً نور ایمان و آب برسد، آموزش‌ها و دانایی را به آن‌ها برسانم چون خوراک این بذرها فقط دانایی است. بااین‌وجود انشاالله بتوانم با امید و کمک خدا و راهنمای عزیزم در زمین زندگی خودم لااقل محصولات نیکویی پرورش دهم تا بتوانم ابتدا به خودم کمک کنم و فردا به خیلی از انسان‌های دیگر.به آقای دهقانی عزیز تبریک و خدا قوت می‌گویم که با عشق، دانایی و آرامششان سینای من را رام کردند و در کنگره نگه داشتند و انشاالله دوباره سال‌های سال در کنگره او را نگه‌دارند.از آزاد عزیز ممنونم که بااینکه کوچک و شیطان است ولی واقعاً استاد من است و خیلی درس‌ها را به من داده و هرلحظه به من آموزش می‌دهد و واقعاً فکر می‌کنم که آمده تا آموزش‌های من را کامل کند.از بچه‌هایی که در مشارکت‌ها به من لطف داشتند و از خواهرم خانم مریم و خانم فاطمه تشکر می‌کنم و می‌گویم من ذره‌ای از چیزهایی که شما گفتید نیستم اما مسافرم آقا سینا واقعاً مهربان است.از مسافر عزیزم ممنونم که واقعاً مهربان است. من با او زندگی می‌کنم و لحظه‌به‌لحظه محبتش را می‌بینم. خودم احساس می‌کنم: اصلاً به‌پای محبت و خوبی سینا نمی‌رسم. بسیار باگذشت است و قلب بزرگی دارد. دوستش دارم و افتخار می‌کنم که همسرش هستم و پدر فرزندم است و برایش آرزوی سلامتی، خدمت در کنگره و جیپ پر از پول می‌کنم.

در پایان به  ایجنت محترم و اسیستانت محترم تبریک و خدا قوت می‌گویم و همه شما عزیزان را دوست دارم و شما را به خداوند بزرگ می سپارم.

لوح تقدیر و تشکر از کمک راهنما محترم آقای سینا از طرف جناب مهندس دژاکام

اجرای موسیقی توسط مسافر آقای حمید

 ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به روایت تصویر؛


خدمتگزاران جلسه :خدمتگزاران وبلاگ نگارش متن   :
عکاس :


تهیه ، تنظیم و چیدمان


منبع : وبلاگ مسافران شعبه سمنان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولد رهایافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic